МАТЕМАТИКА.
Хід заняття
І. Організаційний момент
1. Усна лічба
2. Усне розв'язування задач
1) Школярі зібрали першого дня 180 кг яблук, а другого — удвічі більше. Скільки всього кілограмів яблук зібрали школярі першого і другого дня разом?
2) У книжці 420 сторінок. Василько прочитав половину. Скільки сторінок йому залишилося прочитати?
ІІІ. Основна частина
1. Розгляньте записи і пригадайте пояснення.
Перше неповне ділене 33 десятки. 33 десятки поділити на 6, буде 5 десятків і в остачі 3 десятки.
З десятки і 6 одиниць, буде всього 36 одиниць — це друге неповне ділене. 36 поділити на 6, буде 6. Остачі немає.
Частка 56.
2. Прокоментуйте обчислення.
?? Фізкультхвилинка
Динамічна вправа «Шалене курча»
Учні стоять. За командою одночасно струшують по вісім разів спочатку правою рукою, потім — лівою; правою ногою, згодом — лівою. Не зупиняючись, продовжують разом робити те саме, тільки по сім разів, потім — по шість разів тощо. Темп рухів поступово підвищується. Вправа завершується, коли зроблено по одному струшуванню кожною кінцівкою. Учасникам стає зрозуміло, чому вправа має таку назву.
3. Усні обчислення
150 : 3 630 : 9
350 : 7 810 : 9
4. Робота в зошиті
1) Виконай множення письмово.
217 • 5 328 • 2 431 • 2
2) Обчисли письмово.
512 : 8 125 : 5 364 : 4
3) Розв'яжи задачу.
Школярі зібрали 246 кг липового цвіту, а звіробою — удвічі менше. До аптеки вони віддали 1/3 всіх лікарських трав, а решту — до лікарні. Скільки кілограмів трав учні віддали до аптеки?
4) Розв'яжи рівняння.
х • 4 = 896 7 • х = 245
5) Задача.
Коли з бази до магазину відправили 900 кг огірків, то там залишилось утричі більше, ніж відправили. Скільки кілограмів огірків було на базі до відправлення до магазину?
Обери вираз, що є розв'язанням задачі.
а) 900 : 3;
б) 900 • 3;
в) 900 • 3 + 900
?? Оздоровча хвилинка
Лунає спокійна мелодія.
- А зараз заплющте очі та уявіть, що ви перебуваєте на великій квітучій галявині, на якій росте зелена трава. Ви відчуваєте, як ноги ступають по ранковій росі, як тіло огортає ранкова прохолода. Повіває ніжний вітерець, і вам хочеться бути тут, серед цієї краси. Вдихніть глибше свіже повітря. Дослухайтесь: ось шумлять дерева, співають пташки. Залишайтеся поміж цього чудового буяння природи і відчувайте нові сили...
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
Мета: закріплювати навички і вміння учнів множити й ділити трицифрові числа на одноцифрове; розвивати математичне мислення, мовлення; виховувати уважність.
Обладнання: таблиця для усних обчислень.
Обладнання: таблиця для усних обчислень.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Сьогодні в нас заняття звичайне,
Та вчить багато нас чого.
Хай буде воно для нас повчальним!
За це подякуємо йому!
Та вчить багато нас чого.
Хай буде воно для нас повчальним!
За це подякуємо йому!
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усна лічба
2. Усне розв'язування задач
1) Школярі зібрали першого дня 180 кг яблук, а другого — удвічі більше. Скільки всього кілограмів яблук зібрали школярі першого і другого дня разом?
2) У книжці 420 сторінок. Василько прочитав половину. Скільки сторінок йому залишилося прочитати?
ІІІ. Основна частина
1. Розгляньте записи і пригадайте пояснення.
Перше неповне ділене 33 десятки. 33 десятки поділити на 6, буде 5 десятків і в остачі 3 десятки.
З десятки і 6 одиниць, буде всього 36 одиниць — це друге неповне ділене. 36 поділити на 6, буде 6. Остачі немає.
Частка 56.
2. Прокоментуйте обчислення.
?? Фізкультхвилинка
Динамічна вправа «Шалене курча»
Учні стоять. За командою одночасно струшують по вісім разів спочатку правою рукою, потім — лівою; правою ногою, згодом — лівою. Не зупиняючись, продовжують разом робити те саме, тільки по сім разів, потім — по шість разів тощо. Темп рухів поступово підвищується. Вправа завершується, коли зроблено по одному струшуванню кожною кінцівкою. Учасникам стає зрозуміло, чому вправа має таку назву.
3. Усні обчислення
150 : 3 630 : 9
350 : 7 810 : 9
4. Робота в зошиті
1) Виконай множення письмово.
217 • 5 328 • 2 431 • 2
2) Обчисли письмово.
512 : 8 125 : 5 364 : 4
3) Розв'яжи задачу.
Школярі зібрали 246 кг липового цвіту, а звіробою — удвічі менше. До аптеки вони віддали 1/3 всіх лікарських трав, а решту — до лікарні. Скільки кілограмів трав учні віддали до аптеки?
4) Розв'яжи рівняння.
х • 4 = 896 7 • х = 245
5) Задача.
Коли з бази до магазину відправили 900 кг огірків, то там залишилось утричі більше, ніж відправили. Скільки кілограмів огірків було на базі до відправлення до магазину?
Обери вираз, що є розв'язанням задачі.
а) 900 : 3;
б) 900 • 3;
в) 900 • 3 + 900
?? Оздоровча хвилинка
Лунає спокійна мелодія.
- А зараз заплющте очі та уявіть, що ви перебуваєте на великій квітучій галявині, на якій росте зелена трава. Ви відчуваєте, як ноги ступають по ранковій росі, як тіло огортає ранкова прохолода. Повіває ніжний вітерець, і вам хочеться бути тут, серед цієї краси. Вдихніть глибше свіже повітря. Дослухайтесь: ось шумлять дерева, співають пташки. Залишайтеся поміж цього чудового буяння природи і відчувайте нові сили...
А тепер розплющте очі й повільно озирніться довкола. Спробуйте зберегти свіжість, бадьорість і гарний настрій до кінця дня.
IV. Підсумок заняття
?? Гра «Мікрофон»
- Чого навчилися на занятті?
- Які прийоми обчислень повторили?
IV. Підсумок заняття
?? Гра «Мікрофон»
- Чого навчилися на занятті?
- Які прийоми обчислень повторили?
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).