Задачі на дії різного ступеня. Дії з величинами. Вправи та задачі на засвоєння множення та ділення на числа 6, 7МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 15
 
Мета: поглиблювати й систематизувати вміння учнів розв'язувати задачі на дії різних ступенів; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: сигнальні картки; картки для опитування; скорочені записи задач; аудіозапис.

Хід заняття
 
І. Організаційний момент
 
Доброго ранку!
Подивились всі на мене,
Усміхнулися мені.
Чи готові до роботи?
Молодці!
 
ІІ. Актуалізація опорних знань
 
1. Фронтальне опитування
 
- Покажіть відповіді за допомогою сигнальних карток.

6 • ? = 42
7 • ? = 28
4 • ? = 16
6 • ? = 24
4 • ? = 36
4 • ? = 12
 
2. Робота за картками

Картка 1

Обчислити.

24 : 6 + 5                                7 • 8 - 15
14 : 7 + 37                              6 • 9 - 16
8 • 5 + 45                               36 : 6 + 26

Картка 2

Розв'язати задачу.

Маса одного кроля 4 кг, а однієї качки — 3 кг. Якою є маса 6 кролів і 7 качок?

Картка 3

Порівняти.

5 + 7 ? 7 • 5
6 • 7 ? 7 • 7
12 : 6 ? 12 : 3
28 : 4 ? 18 : 6
 
ІІІ. Робота над темою заняття

1. Усні обчислення

?? Задачі-жарти
 
Змерзли троє поросят,
Зіщулились і тремтять,
Щоб їх відігріти,
Скільки валянок купити?
 
Чотири ведмеді на велосипеді.
П'ятий пішки біг.
А ви швидко полічіть,
Скільки у них ніг.
 
2. Розв'язування кругових прикладів

2 • 3                                   27 - 25
14 : 2                                  21 - 11
3 • 9                                   10 : 2
6 + 15                                 7 - 4
5 + 9
 
3. Гра «Мовчанка»
 
05.01.2015-1-1тт
 
4. Розв'язування задачі
 
Було — ?
Продали — 9 п. по 6 кг
Залишилося — 37 кг
 
?? Фізкультхвилинка

5. Робота в зошитах

1) Заштрихуйте зазначену частину.

05.01.2015-1-2тт

2) Обчисліть.

35 : 7 - 7                                    56 : 7 + 34
32 : 4 + 9                                   28 : 4 + 18
7 • 4 + 16                                  48 : 6 + 7

3) Доберіть потрібні числа.

? • 3 = 12                                 ? : 4 = 9
? : 4 = 5                                   ? : 7 = 6
? • 6 = 24                                ? • 7 = 21
 
4) Виконайте дії.

6 дм 5 см + 3 см = ?                             5 дм 6 см + 6 дм = ?
8 дм 7 см - 3 дм = ?                              9 дм 5 см - 4 см = ?
1 дм : 2= ?                                            1 дм - 2 = ?

5) Розв'яжіть задачу.

До шкільної їдальні привезли 5 кг апельсинів, а мандаринів — на 9 кг більше. Усі мандарини розклали порівну в 7 пакетів. Скільки кілограмів мандаринів в одному пакеті?

6. Релаксація під фрагмент із балету «Спляча красуня» П. Чайковського
- Сядьте зручно, заплющте очі та уявіть себе в березовому гайку. Ви сидите під білокорою берізкою, вам добре, шарудить листячко від легкого подиху вітерцю. Лунає спів пташок. Чий голос ви виділили із загальної пташиної пісні? Вам подобається цей птах?
- А тепер розплющте оченята і спробуйте зімітувати рухи птаха, відтворити його пісню.
- Чим подобається вам ця пташка?

03.01.2015-2с

IV. Підсумок заняття

- Що найбільше сподобалося?
- Про що розповісте друзям?
- До побачення. Ви були старанними сьогодні!
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014