МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 16
Мета: розвивати в учнів уміння застосовувати таблицю множення на число 8 та ділення на 8 під час розв'язування прикладів та задач; удосконалювати вміння виконувати арифметичні дії з величинами; виховувати бажання більше знати про математику.
Обладнання: картки для опитування; демонстраційний матеріал.
Обладнання: картки для опитування; демонстраційний матеріал.
Хід заняття
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усні обчислення
- Знайдіть: п'яту частину 2 дм; четверту частину 2 дм; третю частину 3 дм.
2. Гра «Зірви яблуко»
На таблиці намальовано яблуню. На гілках прикріплено малюнки яблук, на яких записано вирази. Учні по черзі «зривають» яблука, виконують обчислення.
18 : 3 + 16 |
25 : 5 • 4 |
8 • 8 - 60 |
49 : 7 + 25 |
7 • 8 - 20 |
7 • 8 - 20 |
ІІІ. Робота над темою заняття
1.Робота в парах (за картками)
Картка 1
5 • 8 - 15 4 • 7 - 12
6 • 8 - 30 (34 - 29) • 8
2 • 7 + 5 36 : 4 + 10
Картка 2
7 • 7 - 20 3 - 8 : 4
6 - 6 + 30 12 : 4 - 8
20 : 4 – 5 27 : 3 - 4
Картка 3
42 : 7 + 45 (76 - 71) • 9
8 • 7 - 32 32 : 8 : 2
4 • 8 - 12 49 : 7 • 3
2. Розв'язування задач
? Довжина стрічки 36 см. Якою є довжина чверті стрічки?
? У класі 16 дівчаток. Половина всіх дівчаток займається танцями. Скільки дівчаток займаються танцями?
3. Розв'язування прикладів
(28 + 20) : 8 (9 - 5) • 8
64 : 8 + 1 8 • 5 + 25
(15 + 17) : 8 40 : 8 + 17
?? Фізкультхвилинка
4. Робота в зошитах
1) Обчисліть.
5 • 7 + 12 15 : 3 + 55
16 : 2 - 3 5 - 9 - 34
21 : 3 + 5 24 : 4 - 6
2) З'єднайте відповіді з виразами.
8 • 3 - 19 15
42 : 7 + 9 87
8 • 9 + 15 16
4 • 7 - 12 5
3) Розв'яжіть задачу.
Майстер виготовив 24 деталі, а учень - 6 деталей. У скільки разів більше деталей виготовив майстер, ніж учень?
4) Накресліть квадрат зі стороною 8 см. Знайдіть його периметр.
5) Порівняйте.
56 : 7 ? 8 64 : 8 ? 9
48 : 6 ? 9 72 : 9 ? 6
5. Вправа «Незавершені фігури»
Дітям роздають аркуші паперу з намальованими на них геометричними фігурами (колами, квадратами, овалами, трикутниками, ламаними лініями, тощо). Учні за 2 - 3 хв. домальовують фігури так, щоб утворилися предметні фігури. Демонструють та пояснюють свій малюнок.
IV. Підсумок заняття
- Ось і добігло кінця наше заняття.
- Що вам сподобалося?
- Які завдання виявилися складними?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014