МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 14
Мета: вправляти учнів у розв'язуванні прикладів і задач на засвоєння таблиці множення чисел 4, 5 та ділення на 4, 5; розвивати вміння знаходити периметр квадрата, математичне мислення; виховувати зацікавленість, бажання здобувати знання, допомагати іншим.
Обладнання: картки для опитування; сигнальні картки; скорочені записи задач; предмети; малюнки.
Обладнання: картки для опитування; сигнальні картки; скорочені записи задач; предмети; малюнки.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Доброго дня! Сьогодні у нас заняття незвичайне. Його успіх залежить від вас, діти! Будьте сміливими, кмітливими, відважними, адже...
І сувора, й солов'їна —
Математика-країна
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.
Математика-країна
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усні обчислення
?? Гра «Добери другий множник»
Учитель каже: «Добуток — 27!» і дає учневі м'яч. Учень бере м'яч, називає перший множник, передає м'яч гравцеві, той має назвати інший множник.
Гра триває, поки не буде названо всі випадки множення числа 3.
2. Гра «Хто швидше?»
3. Порівняння значень виразів
4 • 8 + 17 ? 15 • 9 + 14
16 : 4 + 7 ? 4 • 3 + 52
5 • 8 + 46 ? 5 • 6 + 35
16 : 4 + 8 ? 45 : 5 + 6
4. Математичний диктант
? Знайдіть добуток чисел 4 і 8.
? Знайдіть частку чисел 24 і 4.
? Знайдіть суму чисел 45 і 23.
ІІІ. Робота над темою заняття
1. Робота за картками для опитування
1) Обчисліть.
24 : 4 + 13 8 : 4 + 7
25 : 5 + 54 15 : 5 + 51
4 - 2 + 6 28 : 4 + 7
25 : 5 + 54 15 : 5 + 51
4 - 2 + 6 28 : 4 + 7
2) Розв'яжіть задачу.
Стрічку розрізали на 5 частин — по 3 м у кожній, і ще залишилося 7 м. Якої довжини була стрічка?
3) Порівняйте вирази.
24 : 4 ? 14 : 2 18 : 2 ? 18 : 3
4 • 2 ? 3 • 4 3 • 9 ? 20 - 4
5 • 5 ? 2 • 7 35 : 5 ? 18 : 2
4) Розв'яжіть задачу.
У 3 квочок по 5 курчат, а в 2 качок — по 8 каченят. Скільки малят у квочок і качок разом?
5) Знайдіть периметр квадрата зі стороною 4 см.
2. Гра «Мовчанка»
Діти працюють із сигнальними картками.
3. Розв'язування задач за коротким записом
4. Гра «Перегони»
- Який автомобіль швидше фінішує?
І |
ІІ |
III |
4 • 8 |
18 : 3 |
7 • 5 |
12 : 2 |
4 - 9 |
9 - 5 |
6 • 5 |
35 - 29 |
65 - 27 |
24 -18 |
27 : 3 |
6 • 3 |
4 • 3 |
12 : 4 |
15 - 9 |
48 - 25 |
27 - 9 |
4 • 9 |
24 : 4 |
24 : 4 |
18 : 2 |
11 - 9 |
37 - 28 |
3 • 5 |
5 • 7 |
17 - 9 |
3 • 9 |
?? Фізкультхвилинка
Хто ж там, хто вже так стомився
І наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.
Сонце спить, небо спить.
Навіть вітер не шумить.
Рано-вранці сонце стало
І проміння всім послало.
Щось не хочеться сидіти,
Трохи треба відпочити.
І наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.
Сонце спить, небо спить.
Навіть вітер не шумить.
Рано-вранці сонце стало
І проміння всім послало.
Щось не хочеться сидіти,
Трохи треба відпочити.
5. Робота в зошитах
1) Обчисліть.
4 • 9 + 9 + 1
4 • 7 - 7 - 7
21 : 3 + 21 + 9
24 : 4 - 8 + 5
2) Обчисліть «математичні ланцюжки».
18 3 24
: 3 - 9 : 3
+ 6 - 9 + 2
: 2 : 3 : 2
- 5 - 2 + 6
3) Знайдіть значення виразу 36 : а, якщо а = 4.
4) Розв'яжіть задачу.
Тарасик упіймав 12 рибин, а Петро — 9. Усю рибу хлопці поділили на три рівні частини й одну частину віддали Оксанці. Скільки рибин отримала дівчинка?
5) 3 яких геометричних фігур складено цього чоловічка?
6. Релаксаційна вправа «Фрукт»
- Сядьте зручно: руки на парті, чи на колінах, плечі та голова опущені, очі заплющені. Уявіть, що у вас у руках фрукт. Що вам потрібно зробити, щоб скуштувати його?
Посмакуйте ним. Запам'ятайте свої відчуття. Розслабтеся. Насолодіться станом спокою.
IV. Підсумок заняття
- Чим займалися на занятті?
- Яке завдання найбільше сподобалося?
- Чому?
- Дякую вам за старання на уроці!
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014