Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення чисел 2, 3 і ділення на 2, 3МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 13
 
Мета: закріплювати знання таблиць множення і ділення на 2, 3; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пам'ять, уміння застосовувати набуті знання практично; прищеплювати інтерес до вивчення математики; виховувати культуру праці, охайність, старанність.
Обладнання: малюнки лисичок; схема; короткий запис задачі.
 
Хід заняття
 
І. Організаційний момент

Дзвоник дав усім наказ:
До роботи швидше в клас!
Працюватимемо гарно,
Щоб урок минув не марно.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усна лічба

- Назвіть «сусідів» числа 39, 11, 42, 76.
- Обчисліть:
60 - 14
55 + 9
18 + 18
37 - 12


2. Гра «Допоможи лисичці»
- Дві лисички сперечалися. Кожна з них говорила про те, що приклади розв'язані правильно. Перевірте їх. Яка з лисичок — кращий математик?
 
04.01.2014-1-1жж
 
ІІІ. Робота над темою заняття

1. «Мозкова атака»

- Як називають числа при додаванні? відніманні? множенні? діленні?
- Сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми не просто будемо працювати, а помандруємо «Математичною стежиною». Що ми зустрінемо на ній? За правильні відповіді ви отримаєте «смайлик». їх кількість ми підрахуємо наприкінці заняття.
 
2. Перша зупинка «Задачі-вірші»
 
Дві сестрички, дві лисички,
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок?

Чотири індики
Пішли на музики,
Танцювали-гупали.
Скільки ніжок тупали?

В'яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
Подарую вам, онуки,
Рукавички по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть!

В садок вийшли я і тато
Снігом щепи обгортати.
Ми по десять обгорнули.
Скільки щеп в городі було?
 
3. Друга зупинка «Лісовий телеграф»
Учитель видає учням, які сидять за першими партами, картки, на яких записано числа 2, 3, 4, і показує таку схему.
 
04.01.2014-1-2жж
 
4. Третя зупинка «Задачка»

Вчитель вивішує таблицю на дошку.
 
04.01.2014-1-3жж
 
На дитячому майданчику було 5 двоколісних велосипедів і 3 триколісних. Скільки всього коліс було в цих велосипедів?
- Скільки коліс у двоколісних велосипедів?
- Як ви дізналися?
- Якою дією відповідатимемо на головне запитання задачі?
 
?? Фізкультхвилинка
 
Шумить вітер, шумить ліс.
Тихо лісом ходить лис.
Заховався зайчик в кущ,
Із куща піднявся хрущ.
Не хитайте ви куща
Не лякайте-но хруща.
Хай росте угору ліс.
Не чіпа хай зайця ліс.
Тільки вітер: «Шу-шу-шу!»
Сядьте тихо, вас прошу.
 
5. Робота в зошитах

1) Заповніть пропуски.
 
04.01.2014-1-4жж
 
2) Обчисліть.

2 • 5 - 8                              2 • 8 - 9
3 • 7 + 15                           2 • 3 + 57
2 • 4 + 56                           3 • 5 + 39
3 • 9 + 60                           2 • 7 + 26
 
3) Знайдіть значення виразів.

12 : 3 - а, якщо а = 4, а = 5.
2 • 5 + а, якщо а = 7, а = 18.
 
4) З'єднайте приклади з відповіддю.
 
     63 - 48 -12                              2 • 8 - 12
                                   4
    (48 - 40) : 3                             (28 - 16) : 2
                             14 : 2 - 3
 
5) Складіть і розв'яжіть задачу.
 
Було — 60 грн.
Заплатили — 13 і 21 грн.
Залишилося — ?
 
6) Релаксація

- Сядьмо зручніше. Ви не забули, що ми мандруємо «Математичною стежиною» ? А зараз заплющте очі, п'ять разів глибоко вдихніть і видихніть.
Ви у лісі. Усе довкола зелене — трава, кущі, дерева. Які квіти ви побачили в траві? Яких звірів вам нагадали кущі? Підведіть голівки вгору. Крізь гілля просвічується сонячне проміння, що гріє ваші обличчя. Аж раптом подув маленький вітерець... Дмухніть собі в долоньки. Що у вас у долоньках залишилося від літнього лісу?
 
02.01.2015-2с
 
IV. Підсумок заняття

- Ми розплющили оченята — і знову опинилися на занятті. Позаду залишилися і ліс, і Математична стежина. Хто з вас отримав
- З і більше «смайликів», той сміливо може називати себе «точним математиком». Молодці!
- Що вам на сьогоднішньому занятті запам'яталося найбільше?
- А що сподобалося?
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014