Усне й письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел. Складання задач за коротким записомМАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 12
 
Мета: удосконалювати вміння виконувати додавання й віднімання двоцифрових чисел; удосконалювати вміння складати задачі за поданим коротким записом; розвивати мислення; виховувати уважність.
Обладнання: таблиці-схеми; опорні схеми задач; таблиці для усних обчислень.

Хід уроку

І. Організаційний момент

В коридорі стихли кроки,
В клас зібралась дітвора.
Заняття з математики
Розпочати нам пора.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усна лічба
                 52       83       68
           25             74            37

- Назвіть числа від найменшого до найбільшого.
- Назвіть числа від найбільшого до найменшого.
- Назвіть сусідів кожного числа.
- Кожне число розкладіть на десятки й одиниці.


2. Каліграфічна хвилинка

- Запишіть всі двоцифрові числа, що містять цифру 2.
А це в нас цифра 2.
В неї кругла голова,
Довгий хвіст, зігнута шийка.
Ось така, як бачиш, двійка.

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття

IV. Робота над темою заняття

1. Розв'язування кругових прикладів

23 + 35                      40 + 27
19 + 21                      58 + 12
70 - 26                       44 - 25
67 - 15                       52 - 29

2. Аналіз і розв'язування задачі

Миколка упіймав 30 рибин, а Василько на 4 менше. Скільки рибин хлопчики упіймали разом?
- Про що дізнаємося спочатку?
- Якою дією?
- Про що дізнаємося потім?
- Якою дією?
Після аналізу діти розв'язують задачу самостійно.

3. Письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел (із коментуванням)

57 + 36                     90 - 28
74 – 35                     49 + 18

4. Фізкультхвилинка
 
Хмарка сонечко закрила,
Слізки срібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаєм,
У травиці позбираєм.
Пострибаєм, як зайчата,
Політаєм, як пташата,
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили ручки, ніжки.
Всі веселі! От чудово!
А тепер до праці знову.
 
5. Колективне складання і розв'язування задачі за коротким записом
 
Привезли — 35 і 18 кг
Продали — 16 кг
Залишилося — ?
 
6. Гра «Упіймай м'яч!»

Учитель кидає м'яч учневі, називає число, а той складає приклад, щоб сума дібраних ним чисел дорівнювала числу, що назвав учитель.
 
7. Розв'язування віршованих задач
 
? Для слона 100 яблук купили.
По дорозі 17 загубили.
Скільки яблук принесли малята,
Щоб слона нагодувати? (100 - 17 = 83)
 
? Ось до цирку на урок Прилетіло 60 сорок.
пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було? (60 + 12 = 72)
 
? 42 мавпочки в лісі жили.
В цирк, на свято, 6 привезли.
Скільки залишилось мавпочок там?
Добре подумаєш — й скажеш це сам. (42 - 6 = 36)
 
8. Робота з геометричним матеріалом (малюнок — на дошці)
 
 
03.01.2015 - 1-юю
 
- Скільки трикутників зображено на малюнку?
 
V. Підсумок уроку

?? Гра «Мікрофон»
 
02.01.2015-1с

- Що сподобалося на занятті?
Ось закінчилось заняття.
Всі ви, дітки, молодці.
Працювали ми не марно
Й результати маєм гарні.
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014