МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 11
Мета: формувати вміння застосовувати загальний прийом віднімання двоцифрових чисел для різних випадків віднімання; вправляти учнів у складанні задач за поданими виразами; формувати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: таблиці для усних обчислень; схеми задач.
Обладнання: таблиці для усних обчислень; схеми задач.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Встали всі рівненько,
Вийшли із-за парт
Заняття з математики
Будем починать.
Вийшли із-за парт
Заняття з математики
Будем починать.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усна лічба
Полічіть десятками: від 20 до 90; від 90 до 20.
2. Математичний диктант
? Знайдіть різницю чисел 50 і 7.
? Знайдіть суму чисел 38 і 24.
? Від 80 відніміть суму чисел 3 і 4.
? Знайдіть суму чисел 29 і 45.
? Число 46 збільште на 18.
ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття
IV. Робота над темою заняття
1. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть усі числа восьмого десятка.
2. Гра «За порядком»
- Запишіть числа в порядку збільшення.
49, 25, 18, 36, 84, 27, 39, 52.
3. Коментоване розв'язування кругових прикладів
50 - 6 72 - 24 29 + 21 44 + 27
71 - 6 48 - 19 56 + 16 65 - 9
4. Складання задачі за поданим виразом
60 - (24 + 9)
5. Гра «Порівняй!»
53 - 18 ? 40 36 + 18 ? 38
65 - 16 ? 24 60 - 15 ? 55
80 - 6 ? 74 82 - 9 ? 63
6. Фізкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати.
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо.
Швидко втому проганяймо.
П'ять! Шість! Засміялись.
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у світлий клас.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутися до справ.
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо.
Швидко втому проганяймо.
П'ять! Шість! Засміялись.
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у світлий клас.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутися до справ.
7. Гра «Відгадай задумане число»
- Я задумала число, додала до нього 8 і дістала 30. Яке число я задумала? (3 - 4 аналогічних приклади)
8. Розв'язування задачі
У магазин привезли 23 кг помідорів і 27 кг огірків. За день продали 9 кг овочів. Скільки кілограмів овочів залишилося в магазині? Після аналізу діти розв'язують задачу самостійно.
9. Розв'язування задачі з логічним навантаженням
Хлопчик і дівчинка разом знайшли 20 грибів. Хто з них знайшов більше, якщо відомо, що хлопчик знайшов 8?
10. Робота з геометричним матеріалом (малюнок - на дошці)
- Скільки трикутників?
- Скільки чотирикутників?
- Скільки чотирикутників?
V. Підсумок заняття
- Чи сподобалось вам заняття? Чим саме?
- Що сподобалося найбільше?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014