МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 10
Мета: закріплювати вміння усно додавати двоцифрові числа, розв'язувати задачі на зустрічний рух; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: таблиці для усних обчислень; схеми задач.
Обладнання: таблиці для усних обчислень; схеми задач.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Стали, діти, підтягнулись,
Одне одному всміхнулись.
Сіли всі рівненько, починаєм працювати.
На занятті тему, що вивчали, будем закріпляти.
Одне одному всміхнулись.
Сіли всі рівненько, починаєм працювати.
На занятті тему, що вивчали, будем закріпляти.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усна лічба «Ланцюжок»
30 + 40 + 20 + 5 + 6
50 + 7 + 30 + 4 + 5
20 + 5 + 40 + 4 + 7
2. Математичний диктант
? Знайдіть суму чисел 36 і 12.
? Число 45 збільште на 20.
? Число 53 збільште на 30.
? Знайдіть суму чисел 15 і 50.
ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття
IV. Робота над темою заняття
1. Каліграфічна хвилинка
Запишіть числа п'ятого десятка.
2. Гра «Віконечка»
69 |
71 |
72 |
75 |
80 |
3. Гра «За зразком»
- Запишіть числа у вигляді суми розрядних доданків.
Зразок. 48 = 40 + 8
48, 56, 73, 35, 87, 64.
4. Коментоване обчислення виразів
32 + 18 46 + 14
29 + 25 37 + 16
54 + 6 78 + 2
69 + 7 58 + 4
5. Аналіз та розв'язування задачі на зустрічний рух
Мар'янка і Надійка стоять на відстані 90 кроків одна від одної. Яка відстань буде між ними, якщо кожна зробить назустріч іншій 15 кроків?
- Чи можна одразу дати відповідь на питання задачі? Чому?
- Про що дізнаємося спочатку?
- Про що дізнаємося згодом? Якою дією?
6. Фізкультхвилинка
Раз! Два! Три!
Чотири! П'ять!
Час прийшов нам спочивать.
Тож піднімем руки вгору
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата — скоки-скоки!
Десять! Дев'ять! Вісім! Сім!
Час за парти нам усім.
Чотири! П'ять!
Час прийшов нам спочивать.
Тож піднімем руки вгору
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата — скоки-скоки!
Десять! Дев'ять! Вісім! Сім!
Час за парти нам усім.
7. Гра «Склади приклад»
Учитель називає число, а учні складають приклад, щоб сума дібраних ними чисел дорівнювала числу, що назвав учитель.
8. Гра «Порівняй!»
14 + 8 ? 25 60 + 18 ? 78
68 + 7 ? 54 46 + 34 ? 90
36 + 35 ? 80 53 + 7 ? 36
9. Розв'язування віршованих задач (усно)
? На клумбі біля хати
Квіти стали розцвітати.
Аж 14 всіх було.
Коли кілька їх зірвали,
То на грядці 9 стало.
Прошу всіх порахувати,
Скільки понесли в кімнату? (14 - 9 = 5)
? Діти швидко посідали,
Горішками ласували.
Коли з'їли їх 15,
То залишилось ще 20.
Скажіть, хлопчики й дівчатка,
Скільки горіхів було спочатку? (15 + 20 = 25)
10. Робота з геометричним матеріалом
- З яких геометричних фігур складено чоловічка?
V. Підсумок заняття
- Добігає наше заняття кінця. Що вам сподобалося?
- Що здалося складним?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014