МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 9
Мета: закріплювати вміння усно додавати двоцифрові числа; удосконалювати обчислювальні навички; виховувати уважність, старанність, любов до природи.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; геометричний матеріал; палички.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; геометричний матеріал; палички.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Подивіться всі на мене,
Усміхніться мені.
Всі готові до роботи?
Молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усні обчислення
2. «Чарівний квадрат»
ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття
IV. Робота над темою заняття
1. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть числа третього десятка.
2. Гра «Віримо — не віримо»
Учитель зачитує рівності та нерівності, а учні, якщо правильно, говорять: «Віримо», якщо ні — «Не віримо».
23 + 12 > 25 36 = 20 + 13
84 - 30 < 64 85 > 40 + 25
35 + 20 = 55 30 < 52 - 20
3. Додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток (з коментуванням)
37 + 25 53 + 28
18 + 34 27 + 27
23 + 19 38 + 19
4. Розв'язування задачі
В одному мішку було 38 кг картоплі, а в другому — на 4 кг менше. Скільки кілограмів картоплі було в обох мішках?
5. Колективне складання і розв'язування задачі за коротким записом
Було — 15
Прилетіло — 10 і 8
Стало — ?
Прилетіло — 10 і 8
Стало — ?
6. Фізкультхвилинка
Сильний вітер до землі.
Гне дерева молоді. (Присідають.)
А вони ростуть, міцніють. (Підводяться.)
Вгору тягнуться, радіють.
(Стають навшпиньки, руки вгору.)
Гне дерева молоді. (Присідають.)
А вони ростуть, міцніють. (Підводяться.)
Вгору тягнуться, радіють.
(Стають навшпиньки, руки вгору.)
7. Додавання виду 38 + 4 і 76 + 4
- З'єднайте стрілочкою кожен приклад з його відповіддю у цьому самому стовпчику. (Приклади записано на дошці.)
- З'єднайте стрілочкою кожен приклад з його відповіддю у цьому самому стовпчику. (Приклади записано на дошці.)
25 + 8 90 33 + 9 84
43 + 9 75 52 + 8 42
84 + 6 33 75 + 9 40
67 + 8 52 37 + 3 60
8. Розв'язування веселих задач
? Дроту два шматки взяли
И до майстерні принесли.
Почали їх виміряти
Та у зошиті писати.
В першому 17 метрів дроту
Не вистачить зробити роботу.
А в другому на 3 менше,
Ось тобі завдання перше.
Скільки взяли метрів дроту,
Щоб зробити всю роботу? (17 + (17 - 3) = 31)
? 30 співунів веселих
Біля нашої оселі,
Пісню літечка співали
І малечу звеселяли.
Потім троє полетіло
І на вишеньку присіло.
Ще 15 прилетіли
Й пісню літа підхопили.
І малятко запитало:
«Скільки співаків співало?» (30 - 3 + 15 = 42)
Біля нашої оселі,
Пісню літечка співали
І малечу звеселяли.
Потім троє полетіло
І на вишеньку присіло.
Ще 15 прилетіли
Й пісню літа підхопили.
І малятко запитало:
«Скільки співаків співало?» (30 - 3 + 15 = 42)
9. Складання прикладів на додавання з переходом через десяток за поданими відповідями (записи — на дошці)
10. Практична робота
1) 3 п'яти паличок складіть два трикутники.
2) У трикутнику відрізали кути. Скільки кутів залишилося?
V. Підсумок заняття
?? Гра «Мікрофон»
- Що сподобалося на занятті?
- Розв'яжіть приклад:
МЛО - Л + ЛО + ДБ - Б + ЦІ
- Розв'яжіть приклад:
МЛО - Л + ЛО + ДБ - Б + ЦІ
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014