Письмове додавання та віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 8
 
Мета: закріплювати знання письмового додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток; розвивати логічне мислення, механічну пам'ять; виховувати старанність
Обладнання: плакат для усних обчислень; таблиця із зашифрованим словом.

Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

- Зранку був сонячний день. Раптом прилетів вітерець. Він пригнав хмарини. Вони затулили сонечко. На вулиці стало похмуро, а в душі сумно. Щоб день знову був веселим, нам потрібно розігнати хмаринки.
(На дошці — плакат, на якому намальоване сонце. Сонце заховане за хмаринками. Учні виконують завдання, а вчитель прибирає хмаринки.)

Перша хмаринка. Усні обчислення
- Кожному роботу необхідно сісти у свою машину. Назвіть машини, у які повинен сісти кожен з роботів.

03.01.2014-1-8-1р
Друга хмаринка. Математичний диктант

? За яким число іде число 50?
? Якому числу передує число 60?
? Назвіть число, у якому 9 десятків і 3 одиниці.
? Число 15 менше від задуманого на 10 одиниць. Яке число задумали?
? Число 14 збільште на 41.
? Від числа 53 відняли невідоме число і дістали 43. Яке число відняли?
? Різницю чисел 50 і 40 збільште на найменше двоцифрове число. Розв'яжіть задачі.

а) Зважили дві бочки з оселедцями. їх загальна вага — 92 кг. Кожна бочка важить 6 кг. Скільки кілограмів оселедців у двох бочках?

б) На дорогу від дому до школи Сашко витрачає 25 хв., а Максим — на 12 хв. менше. Скільки часу витрачає на дорогу Максим?

ІІІ. Робота над темою заняття

Третя хмаринка
- Пригадайте, як записують числа при письмовому додаванні й відніманні?

- Перевірте, чи правильно знайдені суми і різниці.
 
03.01.2014-1-8-2р
 Четверта хмаринка
- Складіть і розв'яжіть задачу. (На дошці — таблиця.)
 
03.01.2014-1-8-3р
 
П'ята хмаринка. Фізкультхвилинка

Шоста хмаринка. Робота в зошиті

- Запишіть усі двоцифрові числа, у яких зустрічається цифра 6: спочатку у яких 6 одиниць, а потім — 6 десятків.

- Знайдіть суму чисел.
28 + 35 =                       47 + 16 =
39 + 43 =                       75 + 18 =

- Знайдіть різницю чисел.
67 – 28 =                      75 - 46 =
45 – 18 =                      73 - 37 =

- Розв'яжіть задачу.
Маса оленя 70 кг, а теляти — 34 кг. На скільки кілограмів маса теляти менша від маси оленя?
 
03.01.2014-1-8-4р

- Складіть і розв'яжіть задачу про квіти.
 

Було

Зрізали

Залишилося

95

26 і 37

?

 
?? Релаксація
Ви лежите на березі річки. Сонечко сховалося за хмаринку. На воді — ледь помітні хвильки. Співають птахи. Ледь чутно шелест листя дерев. Ви спокійні. Ви лежите на спині, дивитеся на блакитне небо. По ньому пливуть хмарки. Над головою — верхів'я дерев. Ви слухаєте заспокійливий шелест листя, шум дерев. Ви відчуваєте легкість, ніби зависли у повітрі, неначе перебуваєте у стані неваго¬мості. Ви заспокоюєтеся. Ніщо вас не хвилює.
 
31.12.2014-1с

IV. Підсумок заняття

- Ось знову ясно світить сонечко. З вашою допомогою розлетілися хмаринки. Ви отримали не тільки гарний настрій, а й найцінніший скарб у світі. Який — відгадаєте, розставивши цифри по порядку.
 

А

Я

Н

Н

Н

З

3

6

2

5

4

1

 
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014