Усне додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десятокМАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 7
 
Мета: закріплювати знання учнів усної нумерації; вправляти у записі двоцифрових чисел; удосконалювати навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення; виховувати старанність.
Обладнання: таблиця зі словами; плакати для ігор; картки з числами; зірочки.

Хід заняття
 
І. Організаційний момент. Мотивація навчальної діяльності

Багато хто із вас мріє стати космонавтом. Для цього кожному потрібно спробувати вступити до загону космонавтів. На вас чекають різні випробування, цікаві завдання. За кожну правильну відповідь ви отримуватимете зірочку. Той, хто отримає за заняття більше двох зірочок, буде зарахований до загону юних космонавтів. Майбутні космонавти повинні бути...

Учні читають з таблиці: «Розумними, кмітливими, спритними, уважними».

ІІ. Актуалізація опорних знань

?? Усні обчислення

1. Гра «Чумацький шлях»
 
02.12.2014-1-7-1зз

- З'єднайте зірку з відповіддю стрілкою.

2. Гра «Мовчанка»
- Шлях до планет нам покажуть зірки, якщо ми виконаємо їх завдання.
Учні виконують обчислення і за допомогою карток показують числа-відповіді.
 
02.12.2014-1-7-2зз

- Ви дуже гарно орієнтуєтеся за зірками. Молодці!
Мандруймо далі!

ІІІ. Робота над темою заняття

- Ми наблизилися до нової планети. Щоб посадка була м'якою, потрібно виконати нові завдання.

1. Фізкультхвилинка

?? Психологічна вправа «Асоціація»

Учасники у колі передають одне одному іграшку, називаючи якомога більше асоціацій до слова космос:
? відкриття;
? зірки;
? ракета тощо.

2. Робота в зошиті

Вправа 1. Математичний диктант.
? Знайдіть суму чисел 21 та 32.
? Число 24 збільште на 15.
? До 30 додайте стільки ж.
? Число 95 зменште на 15.
? Знайдіть різницю чисел 52 і 21.
? Суму чисел 32 і 15 зменште на 12.

Вправа 2. Поставте знаки «<», «>», «=».
13 + 25 ? 24 + 14
56 - 33 ? 74 - 51
12 + 22 ? 68 - 34
97 - 75 ? 21 + 14

Вправа 3. Задача.
На Марс полетіло дві ракети. В першій було 22 космонавти, а в другій — на 5 більше. Скільки космонавтів полетіло на двох ракетах?

Вправа 4. Задача.
 
02.12.2014-1-7-3зз
 
- Доберіть питання до задачі, щоб вона розв'язувалася дією додавання.
- Доберіть питання до задачі, щоб вона розв'язувалася дією віднімання.

Вправа 5
- З яких геометричних фігур складається ракета?
- Скільки трикутників?
- Яких фігур однакова кількість?
 
02.12.2014-1-7-4зз


3. Релаксація
- Сідаємо зручно. Глянувши в ілюмінатор, ми побачили нашу планету. А зараз заплющте очі, зробіть три глибоких вдихи і видихи... Ви на галявині. Трава м'яка, зелена. Сядьте на траву і відчуйте, яка вона прохолодна. Погляньте на небо. Ви бачите, як по ньому пливіть білі пухнасті хмаринки. Спробуйте знайти хмаринку, схожу на якогось звіра. Легкий вітерець жене хмаринки все далі й водночас освіжає ваше обличчя. Тепер уявіть, що ви лежите на цій траві. Вдихніть один раз глибоко-глибоко. Хай ваше тіло стане м'яким і розслабленим.
 
30.12.2014-2с
 
IV. Підсумок заняття

- Увага, космодром закривається. Усі повертайтеся на свої місця. Ось і добігла кінця наша космічна подорож. Ті діти, які отримали по дві й більше зірочок, зараховуються до загону космонавтів. Молодці!
- Що кому сьогодні запам'яталося?
- Що найбільше сподобалося?
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014