Повторення вивченого в 1-му класіМАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 1
 
Мета: закріплювати навички лічби в межах 100; удосконалювати обчислювальні навички в межах 100, пов'язані із нумерацією чисел; формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження суми та різниці; розвивати кмітливість, спостережливість; виховувати старанність, упевненість у собі.
Обладнання: матеріал для лічби; сигнальні картки; предметні малюнки; схеми задач.

Хід заняття

І. Організаційний момент
Ясне сонечко проміння
Посилає щедро в клас.
Це воно, напевно, знає:
Почалось заняття в нас.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усні обчислення
Йдуть корівки бережком —
Тут чотири, а там шість...
Скільки всіх корів разом,
Хто нам швидко відповість?
 
 
2. Робота з матеріалом для лічби
- Викладіть 10 груш і таку саму кількість яблук. Порахуйте усі фрукти.

3. Робота із сигнальними картками
? Знайти суму чисел: 13 і 4; 40 і 5; 7 і 30.
? Знайти різницю чисел: 60 і 40; 90 і 30; 50 і 2.
? Збільшити числа 59, 49, 69, 9, 89 на 1.
? Зменшити числа 10, 70, 30, 20, 11 на 1.

ІІІ. Робота над темою заняття

1. Гра «Впиши пропущені числа»

- На дошці записаний ряд чисел. Вставте пропущені числа і запишіть.
..., 19, 18, ..., 16, ..., ..., 13, ..., ..., 10

2. Гра «Обчисли»

- Обчисліть та дізнайтеся, хто завітав до нас на гостину.

20 + 7 =                   4 + 60 =                       66 - 6 =
19 - 2 =                    15 - 5 + 20 =

60 - А,   64 - Л,   27 - Б,   17 - І,   30 - К.

27

17

64

30

60

         

- Хто завітав сьогодні на гостину?
- Де живе білочка?

3. Гра «Допоможіть білочці»

- Білочка відвідує Лісову школу. Сьогодні у неї урок математики. Учителька Сова дуже вимоглива до своїх учнів. Тому потрібно завжди приходити на її уроки з добре виконаними домашніми завданнями. Перевірмо, чи правильно білочка розв'язала приклади, і виправимо можливі помилки.

41 + 56 = 97                            15 + 1 = 16
74 - 2 = 72                               68 - 6 = 10
44 + 33 = 77                            80 - 10 = 70
80 + 2 = 11                              23 + 5 = 27
90 - 6 = 30                               16 - 3 = 14

?? Фізкультхвилинка

Вже втомились ми учитись!
Треба трішки відпочити.
Всі з-за парти підвелись
І навшпиньки потяглись
Руки вгору, руки в боки
Уперед прогнулись трохи,
Руки в ліктях всі зігнули
І коліном їх торкнули.
А тепер присіли, встали,
У долоні поплескали,
В різні боки поскакали.
Ще раз дружно всі присіли
І за парти тихо сіли.
 
4. Розв'язування задач

На дошці — скорочені записи задач.

? У Валі було 13 червоних олівців і 5 зелених. Скільки всього кольорових олівців у Валі?
- Назвіть питання задачі.
- Яку дію необхідно виконати, щоб відповісти на питання задачі?

? У клітці 9 сірих кролів, а білих на - на 6 кролів більше. Скільки всього білих кролів?
- Якою дією розв'язувати цю задачу?
- Чому?

5. Робота в зошитах

1) Гра «Заселяємо будинок».
- На кожному поверсі будинку 20 квартир. У вільні клітинки впишіть числа, що позначають кількість незаселених квартир.
 
27.12.2014-1-5зс
 
2) Обчислення значень виразів.

10 + 3 + 2 = ___                     60 + 3 - 2 = ___
30 + 38 - 5 = ___                    7 + 3 + 90 = ___
12 + 3 - 2 = ___                      80 + 3 - 2 = ___
44 + 3 - 6 = ___                      90 + 3 + 1 = ___
11 + 3 - 4 = ___                      40 - 2 + 1 = ___
12 - 3 - 6 = ___                       11 - 2 - 9 = ___
 
3) Геометричний матеріал.

- Виміряйте відрізок, а потім побудуйте відрізок, що на 5 см довший.
 
27.12.2014-1-6зс
 
6. Вправа «Конячки» (гімнастика для пальців)
Ось помічники мої,
Їх як хочеш поверни.
По дорозі рівній скачуть
Наші пальці, як конячки:
Цок-цок-ок, цок-цок-цок.
 
(Діти сидять за партами, руки перед собою парті, долонями вниз. Почергове просування вперед то лівою, то правою рукою з одночасним згинанням: і розгинанням пальців.)

IV. Підсумок заняття

- Чи сподобалося вам заняття?
- Що здалося складним?
- Чому?
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014