МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 2
Мета: розвивати вміння додавати й віднімати числа 2, 3, 4 частинами; вправляти у складанні задач за малюнком і числовими даними; закріплювати поняття «змінна»; учити визначати довжину ламаної лінії; розвивати мислення учнів; виховувати активність.
Обладнання: матеріал для лічби; предметні малюнки; сигнальні картки; малюнки до задач; картки для опитування.
Обладнання: матеріал для лічби; предметні малюнки; сигнальні картки; малюнки до задач; картки для опитування.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Попрацюємо старанно,
Щоб заняття пройшло не марно.
Всі приємно посміхніться.
Попрацюємо старанно,
Щоб заняття пройшло не марно.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Фронтальне опитування.
- Поясніть розв'язання прикладу 9 + 2, 11 - 2; пригадайте таблиці додавання і віднімання числа 2.
- Маса гуски 8 кг, а качки — 3 кг. На скільки кілограмів качка легша ніж гуска?
- Заповніть порожні клітинки.
13 = 10 + ? 10 = 7 + ?
11 = 9 + ? 12 = 9 + ?
2. Робота за картками
Картка 1
Порівняйте вирази.
2 + 7 ______ 4 + 4 9 + 1 ______ 10 - 1
9 - 3 ______ 3 + 3 5 + 4 ______ 2 + 8
Картка 2
Розв'яжіть приклади.
4+1 + 1 5 + 2 + 1 6 + 2 + 2
7 – 1 – 1 9 - 2 - 1 10 - 2 - 2
Картка 3
В одному ящику 10 кг огірків, а в другому — 6 кг. На скільки кілограмів огірків більше у першому ящику, ніж у другому?
ІІІ. Робота над темою заняття
1. Усні обчислення
2. Гра «Допоможи Незнайкові знайти помилки»
6 + 4 = 10 13 - 10 = 3
10 – 6 = 3 13 + 1 = 14
7 + 3 = 10 12 - 3 = 8
9 + 3 = 11 17 - 7 = 9
3. Складання задач за малюнком і числовими даними (11 і 4)
? В одному ящику було 11 кг винограду, а в другому — 4 кг. Скільки кілограмів винограду було в обох ящиках?
? В одному ящику було 11 кг винограду, а в другому — 4 кг. На скільки більше кілограмів винограду в першому ящику?
4. Фізкультхвилинка
Руки в боки,
Нахилилися вперед.
Нахилилися назад,
І праворуч, і ліворуч,
Раз, два, три, чотири,
Набираємося сили.
Нахилилися вперед.
Нахилилися назад,
І праворуч, і ліворуч,
Раз, два, три, чотири,
Набираємося сили.
5. Робота в зошитах
1) Заповніть порожні клітинки.
12 - ? = 10 13 - ? = 10
11 - ? = 9 8 + ? = 12
12 - ? = 8 11 - ? = 7
13 - ? = 9 12 - ? = 9
1) Заповніть порожні клітинки.
12 - ? = 10 13 - ? = 10
11 - ? = 9 8 + ? = 12
12 - ? = 8 11 - ? = 7
13 - ? = 9 12 - ? = 9
2) Обчисліть.
2 + 7 3 + 6 7 + 4
8 + 3 13 - 4 8 + 2 + 3
11 - 2 12 - 3 10 - 7
10 - 8 8 + 4 7 + 3 + 5
3) Обчисліть суму 9 + а, якщо а = 4; а = 2; а = 3.
4) Розв'яжіть задачу.
Коли мама поставила на стіл 4 тарілки, то їх стало 12. Скільки тарілок було на столі спочатку?
5) Ламана складається із трьох відрізків завдовжки 9, 2 та 1 см. Знайдіть довжину ламаної.
6) Три пташки сіли в ряд. Відстань між сусідніми пташками – 4 см. Визначте відстань між крайніми пташками.
6. Релаксація
- Сядьте зручно, заплющте очі та уявіть себе в лісі. Вам добре, на вас дмухає легенький вітерець, а згори чутно пташиний спів. Послухайте його.
- Розплющте очі. Ми чули спів пташок. Чий голос ви впізнали?
- А чи знаєте ви, що так, як співають шпаки, красиво і мелодійно, не співає жодна пташка? Вони — великі майстри наслідувати інших птахів. За це їх звуть пересмішниками.
IV. Підсумок заняття
- Що сподобалося на занятті?
- Про що розповісте вдома батькам?
- Дякую, ви старанно працювали сьогодні.
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014