МАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 9
Мета: закріплювати вміння учнів виконувати усне віднімання і додавання трицифрових чисел без переходу через розряд; учити працювати над задачею; розвивати вміння порівнювати і робити математичні узагальнення, логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати охайність.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; таблиця з коротким записом задачі.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; таблиця з коротким записом задачі.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Сьогодні в нас заняття звичайне,
Та вчить багато нас чого.
Хай буде воно для нас повчальним!
Запам'ятайте його!
Та вчить багато нас чого.
Хай буде воно для нас повчальним!
Запам'ятайте його!
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усні обчислення
?? Гра «Допоможи мишці дістатися нірки»
520 + 440 370 - 30
70 + 70 700 - 300
200 + 400 260 – 50 220 + 340
2. Усне розв'язування задач
1) Для приготування салату взяли 380 г огірків, помідорів — на 70 г менше, ніж огірків. Скільки грамів салату отримали?
2) На спортивні змагання прибуло 100 дівчаток і 200 хлопчиків. Потім приїхали ще 110 дітей. Скільки дітей узяли участь у змаганнях?
ІІІ. Робота над темою заняття
1. Аналіз задачі, що містить суми двох і трьох доданків
У трьох цистернах було 890 л бензину. У першій і другій цистернах було 750 л, а другій і третій — 460 л. Скільки літрів бензину було у кожній цистерні?
- Міркуємо так: якщо від 890 відняти 750, то дізнаємося, скільки літрів бензину міститься у третій цистерні. Якщо від 890 відняти 460, то дізнаємося, скільки літрів бензину міститься у першій цистерні. Якщо від 750 відняти число, що означає кількість бензину у першій цистерні, то дізнаємося, скільки літрів бензину було у другій цистерні.
?? Фізкультхвилинка
Вийти з-за парти,
Стати всім в ряд.
Наче шикуємось ми на парад.
Руки попереду, нарізно ноги,
Вперед нахилитись,
Торкнутись підлоги.
Раз — нахилилися,
Два — піднялись,
В темпі виконуй
Стати всім в ряд.
Наче шикуємось ми на парад.
Руки попереду, нарізно ноги,
Вперед нахилитись,
Торкнутись підлоги.
Раз — нахилилися,
Два — піднялись,
В темпі виконуй
І не барись.
2. Робота в зошиті
1) Тестування.
Підкресліть правильну рівність.
а) 400 + 300 = 700 б) 420 + 240 = 680
1) Тестування.
Підкресліть правильну рівність.
а) 400 + 300 = 700 б) 420 + 240 = 680
Підкресліть неправильну рівність.
а) 60+ 60 =120 б) 450 - 410 = 60
Підкресліть вираз, що є розв'язком задачі.
За 6 днів продали 48 ящиків помідорів. Скільки ящиків помідорів продадуть за 9 днів?
а) 48 : 6 + 9 б) 48 : 6 • 9 в) 48 : 6 - 9
3. Розв'язування задач
1) Протягом трьох днів у магазині продали 690 кг овочів. Першого і другого дня продали 280 кг, а другого і третього — 210 кг.
- Про що дізнаємось, якщо обчислимо такі вирази?
690 - 210 690 - 280
690 - 210 690 - 280
2) Сума трьох чисел 990. Сума першого і другого чисел 650, а другого і третього — 380. Знайдіть кожне число.
?? Психологічна вправа
- Заплющте очі, уявіть зелений колір. Ви серед лісу. Чути спів пташок. Ви сидите на галявині. Подув вітерець. Ви лягли, потягнулися. Тепер пострибали. Нахилилися до струмка, умилися. Потім до сонечка потягнулися і в школу за парту вернулися.
- Заплющте очі, уявіть зелений колір. Ви серед лісу. Чути спів пташок. Ви сидите на галявині. Подув вітерець. Ви лягли, потягнулися. Тепер пострибали. Нахилилися до струмка, умилися. Потім до сонечка потягнулися і в школу за парту вернулися.
4. Складання і розв'язування задачі за схемою
IV. Підсумок заняття
- Які види робіт виконували?
- Яке завдання здалося складним?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014