Додавання і віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд десятківМАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 10
 
Мета: удосконалювати навички додавання і віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд; розвивати математичне мислення, мовлення; виховувати уважність.
Обладнання: таблиця для усних обчислень.

Хід заняття

І. Організаційний момент

- Доброго дня, діти!
Для гарного настрою заспіваймо пісеньку (на мелодію «Вместе весело шагать...»)!

Приспів:
З математикою дружимо всі разом,
Ми всі разом, ми всі разом.
Додаємо й віднімаємо усім класом,
Усім класом, усім класом.

Заспів:
Більше, менше, більше, менше, однаково,
Знаєм добре, знаєм добре усі знаки ми.
На уроці ми не будем лінуватися,
Будем думати й старанно всі навчатися.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усне обчислення значень виразів
630 + 20                    600 - 50                      510 + 80
870 - 520                  400 - 80                       330 + 70
430 - 120                  360 + 40                      880 - 260

2. Розв'язування задач
1) Школярі зібрали першого дня 180 кг яблук, а другого — 240 кг. Скільки кілограмів яблук зібрали школярі першого і другого днів разом?

2) У книжці 320 сторінок. Дмитро прочитав 210. Скільки сторінок йому залишилося прочитати?

ІІІ. Робота над темою заняття

1. Пояснення прийомів обчислень
 
15.12.2014-1-3

Пояснення. 200 і 400 — 600, 60 і 90 — 150, до 600 додати 150, буде 750.
 
15.12.2014-1-4
 
130 - 80 = 50
400 + 50 = 450
 
15.12.2014-1-5

530 - 30 = 500
500 - 50 = 450

?? Фізкультхвилинка
Динамічна вправа «Шалене курча»
Учні за командою водночас струшують по вісім разів спочатку правою рукою, потім — лівою, згодом — правою ногою, наостанок — лівою. Не зупиняючись, продовжують разом робити те саме, тільки по сім разів, потім — по шість разів тощо. Темп рухів поступово підвищується. Вправа завершується, коли зроблено по одному струшуванню кожною кінцівкою. Учасникам стає зрозуміло, чому вправа має таку назву.

2. Усні обчислення
150 + 60                           730 - 480
370 + 280                         910 - 540
540 – 250                         890 + 110
 
3. Робота в зошиті
1) Доповніть до числа.

900

200

830

620

350

245

570

           
 
2) Знайдіть правильні відповіді.
700 - (450 - 250) = 800
620 + (320 - 140) = 680
840 - (560 - 270) = 500
530 + (480 - 330) = 540

3) Позначте два правильних вирази до задачі.
У квітковий магазин привезли 460 штук розсади квітів. Уранці продали 120 штук, а вдень — 250 штук. Скільки розсади залишилося продати?
460 + 120 - 250
460 – 120 - 250
460 - (120 + 250)
 
?? Психологічна вправа «Бурулька»
- Підведіться, заплющте очі, руки підніміть угору. Уявіть, що ви — бурулька. Напружте всі м'язи вашого тіла. Запам'ятайте це відчуття. Необхідно застигнути у цій позі на 1-2 хв. Потім уявіть, що під дією сонячного тепла ви починаєте поволі танути, розслаблюючи поступово кисті рук, потім — м'язи очей, шиї, тулубу, ніг тощо. Запам'ятайте свої відчуття у стані розслаблення. Виконуйте вправу, доки не досягнете оптимального емоційного стану.

4) Розв'яжіть задачу.
До магазину «Квіти» завезли 310 троянд, гвоздик — на 230 більше, ніж троянд, а орхідей — на 160 менше, ніж троянд. Скільки всього квітів завезли до магазину?

5) Розв'яжіть рівняння.
765 - х = 567
х + 165 = 120
х - 24 = 550
480 + х = 740
х - 590 = 230
 
IV. Підсумок заняття

?? Гра «Мікрофон»
Учні діляться своїми враженнями від заняття.
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014