МАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 4
Мета: вправляти учнів у засвоєнні таблиці множення числа 7 та ділення на 7; удосконалювати вміння розв'язувати задачі з буквеними даними; формувати навички розв'язування рівнянь на знаходження невідомого від'ємника; виховувати уважність, страшність, охайність.
Обладнання: схеми задач; лінійки; прості олівці; ілюстрації.
Обладнання: схеми задач; лінійки; прості олівці; ілюстрації.
Хід заняття
І. Організаційний момент
- Перш ніж розпочати заняття, привітаймо одне одного.
Усміхнімось всім довкола:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов'язково
День для нас привітним буде.
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов'язково
День для нас привітним буде.
- Покажіть, будь ласка, який у вас настрій.
- Чи можемо ми розпочати заняття?
- Чи можемо ми розпочати заняття?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Девіз уроку: «Бути сильним — добре, бути розумним — краще вдвічі».
- Як ви розумієте цей вислів?
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Гра «Геометрична розминка»
- Зараз пограємо у гру. Я ставитиму запитання і пропонуватиму кілька варіантів відповідей. Коли почуєте правильну відповідь — плескайте в долоні. Приготувалися? Почали!
? Яка геометрична фігура не має кутів: ромб, квадрат, овал, трикутник?
? Що не є геометричною фігурою: коло, лінія, ламана, кулька?
? Якого кута не існує: гострого, квадратного, прямого, тупого?
2. Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Як ви вважаєте, від чого залежить ваша успішність у навчанні?
3. «Арифметично-творча зарядка»
- Складіть кругові приклади на « - », « : »; « + », « • », починаючи з числа 7.
IV. Робота над темою заняття
1. Рівняння — мова алгебри
- Рівність зі змінною називають рівнянням.
47 - х = 21
2. Задача-головоломка
- Скільки отримаємо, якщо від найменшого трицифрового числа відняти найменше одноцифрове? (Відповідь: 100 - 1 = 99)
3. Гра «Збери прислів'я»
(Одна книга вчить тисячу людей.)
32 - (12 : 6) - 5 - 5 = 20
4. Гра «Полатай дірки»
На підлозі мишка
Підібрала книжку.
Сторінки гортала,
До дірок читала.
Підібрала книжку.
Сторінки гортала,
До дірок читала.
- Нам потрібно полатати сторінки книжки з математики.
3 • ? = 21 6 • ? = 24
2 • ? = 12 5 • ? = 40
4 • ?=16 6 • ? = 54
5 • ? = 45 7 • ? = 49
Гру можна організувати як змагання між рядами.
3 • ? = 21 6 • ? = 24
2 • ? = 12 5 • ? = 40
4 • ?=16 6 • ? = 54
5 • ? = 45 7 • ? = 49
Гру можна організувати як змагання між рядами.
5. «Геометрична зупинка»
- У п'ятикутнику проведіть відрізок так, щоб поділити його на трикутник і п'ятикутник.
?? Фізкультхвилинка
Часу гаяти не варто,
Руки кладемо на парти.
Сонце, діти, вже високо,
Всі вдихаємо глибоко.
Руки разом опускаєм
І глибоко видахаєм.
В другій вправі для дітей
Руки ставим до плечей.
Руки вгору почергово,
Вправу робимо чудово.
Чітко руки піднімаєм,
Пальці вгорі розтискаєм.
Руки вже за головою,
Тож дивись перед собою.
Виправляємо хребет,
Лікті зводимо вперед.
Мов метелики злітаєм.
Крильця зводим — розправляєм.
Тепер на поясі руки тримати.
Будемо вставати та присідати.
Встати — присісти,
Встати — присісти,
Як перед грою всі футболісти.
Руки кладемо на парти.
Сонце, діти, вже високо,
Всі вдихаємо глибоко.
Руки разом опускаєм
І глибоко видахаєм.
В другій вправі для дітей
Руки ставим до плечей.
Руки вгору почергово,
Вправу робимо чудово.
Чітко руки піднімаєм,
Пальці вгорі розтискаєм.
Руки вже за головою,
Тож дивись перед собою.
Виправляємо хребет,
Лікті зводимо вперед.
Мов метелики злітаєм.
Крильця зводим — розправляєм.
Тепер на поясі руки тримати.
Будемо вставати та присідати.
Встати — присісти,
Встати — присісти,
Як перед грою всі футболісти.
6. Робота в зошитах
Зошит швидко розгортайте,
Ручку правильно тримайте,
За осанкою слідкуйте,
З чистотою всі дружіть,
На «відмінно» напишіть.
Ручку правильно тримайте,
За осанкою слідкуйте,
З чистотою всі дружіть,
На «відмінно» напишіть.
1) Обчисліть.
90 - 7 • 5 6 • 8 + 7 • 4
54 : 6 – 56 – 7 (45 - 30) : (34 - 29)
90 - 7 • 5 6 • 8 + 7 • 4
54 : 6 – 56 – 7 (45 - 30) : (34 - 29)
2) Розв'яжіть рівняння.
44 - х = 26 43 - х = 24
3) Розв'яжіть задачу.
В одному букеті а квіток, а в другому — 9. Усі квіти розклали порівну в 3 вази. Скільки квіток в одній вазі? Запишіть відповідь задачі виразом.
4) Знайдіть значення виразу 24 : х, якщо х = 4, 6, 3.
7. Уявно-логічне завдання «Відповідай швидко!»
Скільки ніг у трьох жуків? (18)
А в десятка павуків? (80)
Скільки лап в семи котів? (28)
В трьох трикутниках кутів? (9)
Ніжок у восьми курчат? (16)
Вушок в дев'яти зайчат? (18)
Ніжок у шести бобрів? (24)
Ріжок у п'яти корів? (10)
Днів у тижнях чотирьох? (28)
Пальців на руках шістьох? (30)
В десятьох собачок лап? (40)
Хвостиків у сотні жаб? (0)
Крил у дев'ятьох синиць? (18)
Вушок у сімох лисиць? (14)
Скільки ніг у двох биків? (8)
А очей в шістьох вовків? (12)
Скільки крил в п'ятьох курчат? (10)
Туфельок у трьох дівчат? (6)
А в десятка павуків? (80)
Скільки лап в семи котів? (28)
В трьох трикутниках кутів? (9)
Ніжок у восьми курчат? (16)
Вушок в дев'яти зайчат? (18)
Ніжок у шести бобрів? (24)
Ріжок у п'яти корів? (10)
Днів у тижнях чотирьох? (28)
Пальців на руках шістьох? (30)
В десятьох собачок лап? (40)
Хвостиків у сотні жаб? (0)
Крил у дев'ятьох синиць? (18)
Вушок у сімох лисиць? (14)
Скільки ніг у двох биків? (8)
А очей в шістьох вовків? (12)
Скільки крил в п'ятьох курчат? (10)
Туфельок у трьох дівчат? (6)
V. Підсумок заняття
- Чим займалися на занятті?
- Що цікавого дізналися?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014