МАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 5
Мета: повторити таблицю множення числа 8; розвивати вміння розв'язувати рівняння на знаходження невідомого множника та задач на зведення до одиниці; виховувати уважність, старанність.
Обладнання: картки для усних обчислень; опорна схема задачі.
Обладнання: картки для усних обчислень; опорна схема задачі.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Діти, добрий день!
Хоч і не святковий сьогодні день,
Та зібрались на заняття ми з метою,
Щоб подружитись з математикою.
Хоч і не святковий сьогодні день,
Та зібрались на заняття ми з метою,
Щоб подружитись з математикою.
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Розкажіть таблицю множення числа 7.
- Доведіть, що 8 • 7 = 56. (8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 = 56)
- Доберіть такі числа, щоб рівності були істинними.
8 + 8 + 8 + 8 = 8 • ?
7 + 7 + 7 + 7 = 7 • ?
8 + 8 + 8 +8 +8 = 8 • ?
ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття
- Сьогодні на занятті ми засвоїмо таблицю множення числа 8. Будемо розв'язувати рівняння на знаходження невідомого множника та задачі на зведення до одиниці.
IV. Робота над темою заняття
1. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть усі числа, що є результатами таблиці множення числа 6.
2. Розв'язування кругових прикладів
8 • 3 4 • 8
56 - 28 7 • 8
49 : 7 24 + 25
32 – 24 28 : 7
3. Гра «Відгадай задумане число»
- Я замислила число, помножила його на 3 і дістала 21. Яке число я замислила? (3-4 аналогічних приклади)
4. Коментоване виконання завдання
х • 8 = 40 4 • х = 36 х • 6 = 36
5. Фізкультхвилинка
Щось стомилась наша спинка
І затерпли пальці.
Встанем, друзі, на хвилинку
Скачемо, як зайці.
Присідаєм і встаємо,
Пальцям працю ми даємо:
В кулачок і з кулачка,
Щоб була рука гнучка.
Трохи шию розім'яли
І за парти посідали.
І затерпли пальці.
Встанем, друзі, на хвилинку
Скачемо, як зайці.
Присідаєм і встаємо,
Пальцям працю ми даємо:
В кулачок і з кулачка,
Щоб була рука гнучка.
Трохи шию розім'яли
І за парти посідали.
6. Робота у парах із наступною взаємоперевіркою
8 • 9 8 • 5
8 • 6 8 • 4
8 • 7 8 • 2
8 • 9 8 • 5
8 • 6 8 • 4
8 • 7 8 • 2
7. Аналіз та розв'язування задачі
42 кг яблук розклали порівну у 7 ящиків. Скільки потрібно таких ящиків, щоб розкласти 54 кг яблук?
Аналіз задачі за коротким записом.
42 кг — 7 ящ.
54 кг — ?
Розв'язування задачі учнями (самостійно).
42 кг яблук розклали порівну у 7 ящиків. Скільки потрібно таких ящиків, щоб розкласти 54 кг яблук?
Аналіз задачі за коротким записом.
42 кг — 7 ящ.
54 кг — ?
Розв'язування задачі учнями (самостійно).
8. Казкова релаксаційна вправа (за казкою Г. X. Андерсена «Дюймовочка»)
Фея дала жінці зернятко. (Уявіть, що ви — зернятко). Вона посадила його в горщик. Зернятко лежало в землі. Жінка поливала його, зігрівала своїм диханням, розмовляла з ним ласкаво. (Учитель гладить кожне «зернятко», капає водичкою, промовляє ласкаві слова.) Зернятка лежали-лежали і почали проростати, потяглися до сонечка, до мами своїми росточками і перетворилися ось на таких прекрасних діточок.
9. Робота з геометричним матеріалом (малюнок — на дошці)
- Зі скількох квадратиків складається фігура?
10. Гра «Придумай приклад»
Учитель називає число, а учні складають приклад на множення, щоб добуток дібраних ними чисел дорівнював числу, що назвав учитель.
V. Підсумок заняття
- Ось і завершується наше заняття.
- Що вам сподобалося?
- Що здалося складним для вас?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014