Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 6 та ділення на 6МАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 3
 
Мета: закріплювати вміння учнів множити та ділити на 6; формувати навички користування годинником, навички швидких обчислень; домогтися розуміння учнями різниці між відношеннями «на... менше», та «у... разів менше»; виховувати любов до природи.
Обладнання: таблиця для усних обчислень; годинник; індивідуальні картки, схеми задач; аудіозапис.

Хід заняття

І. Організаційний момент
На сьогоднішньому занятті
Треба, вам, попрацювати,
Щоб змогли ви на всі мої запитання
Правильні відповіді дати.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усні обчислення

?? Гра «Мовчанка» (за схемами)
 
12.12.2014-1-1
 
?? Гра «Ланцюжки»
 
12.12.2014-1-2

?? Гра-змагання «Який ряд швидше?»
Два ряди — дві команди. Представники по черзі швидко йдуть до дошки та розв'язують по одному прикладу.
 
12.12.2014-1-3
 
2. Фізкультхвилинка

ІІІ. Робота над темою заняття

1. Гра «Бій ерудитів»
- Як називають дію ділення?
- Які числа називають парними?
- Як називають лінію, що з'єднує дві точки на папері?
- 5 яєць варяться 5 хвилин. За скільки звариться одне яйце?
- Троє коней пробігло 60 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?
- Скільки пальців на двох руках?
- Які чотири одинакові числа необхідно додати, щоб отримати число 16?

2. Гра «Ти — мені, я — тобі» (вправа на визначення часу за годинником)
Один учень переводить стрілки годинника, а інший — називає час. Згодом вони міняються місцями.

3. Робота за індивідуальними картками

Картка 1
1) Обчисли значення виразу а + а : 5, якщо а = 45.
2) Скільки разом ніг у шести курчат і 7 поросят?

Картка 2
1) Обчисли.
6 • 8 + 5 • 5
6 • 9 – 5 • 9
Перерва триває 5 хв., а урок — у 9 разів довше. Скільки всього хвилин тривають урок і перерва разом?

Картка 3
1) Розв'яжи рівняння.
х - 29 = 17
2) Купили 6 кг моркви і заплатили 18 грн.
Яка ціна моркви?

Картка 4
1) Перше число 42, друге — 6. У скільки разів перше число більше за друге? На скільки одиниць більше?
2) У першому класі урок математики тривав 35 хв. і закінчився о 12 год. 10 хв.
О котрій годині розпочався урок?

?? Фізкультхвилинка
Добре те, що сонце світить!
Добре те, що віє вітер!
Добре те, що нас цей ліс
Разом з нами ріс і ріс.
Добре те, що в нашій річці
Синя, не брудна вода!
І мене матуся рідна
Після школи зустріча.
Добре вчитися у школі!
Добре плавати в ставку!
Добре те, що я живу.
- Стали дітки, підтягнулись,
Один одному всміхнулись.
Ще присіли кілька раз.
Вже чекає зошит нас.
 
4. Робота в зошитах

1) Обчислити.
54 : 6 - 24 : 6
42 : 6 + 45 : 5

2) Розв'язати задачу.
У 6 наметах уміщується 42 туристи. Скільки туристів уміститься у 5 таких наметах?
6 н. — 42 т.
5 н. — ?

3) Виміряти та обчислити довжину ламаної лінії.

12.12.2014-1-4
4) Вставити потрібний знак.
11 см ? 1 дм 1 см
8 дм 6 см ? 86 см
10 дм ? 19 см
5 дм ? 8 см
26 см ? 42 дм
1 см ? 17 мм

5) Скласти та розв'язати задачу за схемою.
Було — 24 п.
З'їли — 8 п.
Залишилося — ?
- У скільки разів менше з'їли, ніж залишилося?

5. Геометричний матеріал
- Перевірмо вашу геометричну спостережливість. Скільки трикутників у фігурі, зображеній на малюнку?
 
12.12.2014-1-5
 
Відповідь: 35 трикутників.
 
?? Психологічна вправа «Колір»

Звучить мелодія.

- Сядьте зручно. На рахунок «три» я вмикаю мелодію, а ви маєте назвати колір, що ви подумки уявили на останньому акорді. Тепер вам необхідно назвати всі відомі вам речі цього кольору.
Наприклад: «зелений» — огірок, трава, коник-стрибунець...

IV. Підсумок заняття

- Ось і завершилося наше заняття. Що вам сподобалося?
- Які завдання виявилися складними?
- Що зацікавило вас на занятті?
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014