УКРАЇНСЬКА МОВА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 14
Мета: удосконалювати навички каліграфічного написання літер Сс, Тт; учити переказувати текст; розвивати мовлення учнів; виховувати почуття справжньої дружби.
Обладнання: прислів'я; скоромовка; текст для переказу.
Обладнання: прислів'я; скоромовка; текст для переказу.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Доброго ранку! Доброго дня!
Говорите ви, говорю вам я.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну відому, в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.
Говорите ви, говорю вам я.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну відому, в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.
ІІ. Робота над темою заняття
1. Читання віршів учителем
Вусате колосся
Росинок напилося.
Струмить роса
По вусах світлорусих.
Росинок напилося.
Струмить роса
По вусах світлорусих.
- Який звук є у кожному слові?
- Як ми його позначаємо на письмі?
- Як ми його позначаємо на письмі?
Наш Тарас на свято раз
Торт хотів спекти якраз.
В мисці тісту стало тісно,
І воно на стіл полізло.
Так Тарас старався, пік,
Та Тарасів торт утік.
Торт хотів спекти якраз.
В мисці тісту стало тісно,
І воно на стіл полізло.
Так Тарас старався, пік,
Та Тарасів торт утік.
- Який звук найчастіше зустрічається у вірші?
Повторення алгоритму написання літер Сс, Тт.
2. Каліграфічна хвилинка
Сс со ос см сі сн
Тт от то ту іт та
- Запишіть імена, у яких міститься літера «ес» (літера «те»).
3. Робота над скоромовкою
Заучування скоромовки.
Принеси, синку,синьку,
Підсинить мама косинку,
Підсинить тобі сорочку,
Принеси синьку,синочку.
Підсинить мама косинку,
Підсинить тобі сорочку,
Принеси синьку,синочку.
- Які слова зі скоромовки відповідають на питання хто?
- Які слова зі скоромовки відповідають на питання що?
- Запишіть їх у зошити.
- Які слова зі скоромовки відповідають на питання що?
- Запишіть їх у зошити.
?? Фізкультхвилинка
4. Робота над деформованим реченням
Трамваї, водить, Тані, і, тролейбуси, тато.
5. Звуко-буквений аналіз слова трамваї (у зошитах)
6. Переказ тексту
1) Читання вчителем тексту Л. Толстого «Два товариші».
Ішли лісом два товариші й зустріли ведмедя. Один кинувся тікати, виліз на дерево і заховався, а другий лишився на дорозі. Що йому було робити? Він упав на землю і вдав із себе мертвого. Ведмідь підійшов до нього і почав нюхати, а той і дихати припинив. Ведмідь обнюхав його лице та й пішов собі. Коли ведмідь пішов, перший товариш зліз з дерева і сміється:
- Ну, що, — каже, — ведмідь тобі на вухо шепотів?
- Він сказав мені, що погані ті люди, які в біді товариша залишають.
2) Переказ тексту учнями.
3) Бесіда.
- Чи були хлопчики справжніми друзями?
- Чому? Доведіть свою думку.
- Як чинять справжні товариші?
7. Робота над прислів'ям:
"Друг пізнається в біді".
- Поясніть його зміст.
ІІІ. Підсумок заняття
- Що найбільше вам на уроці запам'яталося?
- Хто такі справжні друзі?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014