УКРАЇНСЬКА МОВА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 15
Мета: вправляти учнів у каліграфічному написанні малої та великої літери Уу; учити списувати текст; розвивати вміння працювати над текстом; виховувати любов до школи, вулиці, на якій живеш.
Обладнання: зразки написання літер; предметні малюнки, у назвах яких міститься звук [у]; променева таблиця.
Обладнання: зразки написання літер; предметні малюнки, у назвах яких міститься звук [у]; променева таблиця.
Хід заняття
І. Організаційний момент
?? Енергізатор «Посмішка». Створення емоційного настрою
Звучить лірична мелодія.
- Доброго ранку, діти! У вас попереду цікавий день, адже він принесе нові знання. Ви сповнені запалу, енергії, готові впоратися з усіма, навіть найважчими завданнями. Подаруйте свої усмішки мені, а я всміхнуся вам. Побажаємо одне одному успіху — і берімося до роботи.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Вправи для розвитку дихання
- Вдихніть. Живіт рухається вперед, ребра розширюються, низ живота підтягується. Видих повільний, плавний. Вправу повторюємо 3-4 рази.
2. Мовленнєва розминка
- У кожного із вас є квіточка. Погляньте, яка вона гарна. До неї прилетіли бджоли. Як вони забриніли? (Дж-дж-дж!)
- Вітерець дмухнув на квіточку. (С-с-с!)
- Листочки весело зашелестіли. (Ш-ш-ш!)
- А ось хмаринка. Зараз дощик поливатиме нашу квіточку. (Кап-кап-кап!)
3. Вправи для розвитку правильної орфоепічної вимови
4. Робота за променевою таблицею
Діти читають слова. Учитель ставить завдання чітко вимовляти звуки.
ІІІ. Робота над темою
1. Розгадування кросворда
1) Стоїть завод у полі.
Який? А це секрет.
Працюють в ньому бджоли —
Виготовляють мед. (Вулик)
Який? А це секрет.
Працюють в ньому бджоли —
Виготовляють мед. (Вулик)
2) Хоч і їсть лише повітря,
Поправляється за мить.
Як наїсться, то й без вітру
Аж до хмари полетить. (Куля)
2. Повторення пісні про літеру У
- У-у-у, песик на шнурку. (Двічі)
Цуценяток п'ять кудлатих
Полягали біля хати — У-у-у.
Песик на шнурку.
Цуценяток п'ять кудлатих
Полягали біля хати — У-у-у.
Песик на шнурку.
3. Гра «Хто уважний?»
- У яких з названих слів міститься звук [у]?
Малюнки, автобус, цибуля, груша, бублик, гуска, мир, увага, любов.
- У яких з названих слів міститься звук [у]?
Малюнки, автобус, цибуля, груша, бублик, гуска, мир, увага, любов.
4. Повторення алгоритму написання літери Уу
- Рядкова літера у складається з прямої лінії, що заокруглюється внизу, і нижньої петлі. Літеру починаємо писати з верхньої рядкової лінії, проводимо пряму похилу лінію. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо її праворуч і ведемо вгору до верхньої рядкової лінії, не відриваючи руки, пишемо пряму похилу подовжену лінію вниз до міжрядкової лінії, де вона переходить у петлю, перетинає подовжену на нижній рядковій лінії та закінчується на середині рядка.
Велику літеру У починаємо писати трохи нижче від міжрядкової лінії, ведемо вгору, заокруглюємо, торкаючись міжрядкової лінії, і ведемо похило вниз до верхньої рядкової, де теж заокруглюємо, торкаючись її. Далі не зупиняємось, а продовжуємо пряму знову до міжрядкової лінії. Звідти повертаємо трішки по ній униз прямою похилою, подовженою до нижньої рядкової лінії, нарешті, заокруглюємо її ліворуч. (Літера У має бути не дуже широкою.)
5. Каліграфічна хвилинка
Уу ув ву уу уа ау ву уо Улас Улянка
?? Фізкультхвилинка
Руки з милом ми помиємо,
Чудо-книжечку відкриємо—
Візьмеме декілька порад.
Тож ставаймо, дітки, в ряд.
Руки вгору піднімайте.
Не сумувать! — чотири, п'ять —
Треба вчитись присідать.
Ну, а далі — шість і сім —
Плавать радимо вам всім.
А на вісім — не лінуйтесь.
Дев'ять, десять —
Не сумуйте,
А старанніше працюйте.
«Дякую! — скажу в кінці. —
Всі ви — справжні молодці!»
Чудо-книжечку відкриємо—
Візьмеме декілька порад.
Тож ставаймо, дітки, в ряд.
Руки вгору піднімайте.
Не сумувать! — чотири, п'ять —
Треба вчитись присідать.
Ну, а далі — шість і сім —
Плавать радимо вам всім.
А на вісім — не лінуйтесь.
Дев'ять, десять —
Не сумуйте,
А старанніше працюйте.
«Дякую! — скажу в кінці. —
Всі ви — справжні молодці!»
IV. Робота над текстом
1. Читання тексту вчителем
Улянка і Улас навчаються у другому класі. Вони вже вміють читати і писати. Улянка мріє стати учителькою, а Улас — інженером. Діти дуже люблять ходити до школи.
2. Списування тексту
3. Звуко-буквений аналіз слів Улас та Улянка
V. Творчі завдання
1. Гра «Додай словечко»
В Україні — українці;
в Росії— ... в Білорусії— ...
в Польщі— ... у Франції— ....
2. Добирання слів-«родичів»
Вулиця... (вуличний, вуличка, провулок)
3. Добирання синонімів
Вулиця (вулиця, дорога, двір, подвір'я)
4. Коли так кажуть?
? Зелена вулиця. (Відкритий, вільний шлях до чогось.)
? Буде свято і на нашій вулиці. (І в нас буде радість.)
5. Робота над прислів'ями, приказками
- Вставте пропущені літери.
? У холодну погоду добрий господар і собаку на в..л..ц.. не вижене.
? На своїй в..л..ц.. і півень сміливий.
6. Гра «Запиши одним словом»
Вулиця поряд із твоєю — .... сід ня су
Вулиця, на якій завжди тиша, — ... ська мі
Вулиця в місті — ... ха ти
7. Повторення правил вуличного руху
8. Робота над загадками
? Повен хлівець білих овець. (Зуби)
? Всі ми радо поспішаєм не в садок, а на... (урок).
V. Підсумок заняття
?? Рефлексія
Метод «Мікрофон»
- Чого ви навчилися на занятті? Починайте свою відповідь словами: «Це заняття навчило мене... (виразно читати, мислити, читати тексти, відгадувати кросворди тощо)».
- Діти, чи справдилися ваші очікування, сподівання?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014