УКРАЇНСЬКА МОВА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 13
Мета: учити каліграфічно писати літери Пп, Рр, склади, слова із ними; учити працювати над текстом; розвивати зв'язне мовлення; збагачувати знання учнів прислів'ями, загадками, скоромовками; виховувати відповідальність за свої вчинки.
Обладнання: малюнок; скоромовка; загадки; прислів'я.
Обладнання: малюнок; скоромовка; загадки; прислів'я.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Добрий день вам, люди добрі,
Зичу вам добра я.
Хай без хмар життєвий обрій
Сонечком вам грає.
Поділіться добротою,
Йдіть на добре діло.
І проймуться чистотою
І душа, і тіло.
Зичу вам добра я.
Хай без хмар життєвий обрій
Сонечком вам грає.
Поділіться добротою,
Йдіть на добре діло.
І проймуться чистотою
І душа, і тіло.
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Що таке скоромовка, загадка, прислів'я?
- Хто знає скоромовку, загадку, прислів'я?
ІІІ. Робота над темою заняття
1. Робота над скоромовкою
?? Читання вчителем
Летів перепел перед перепелицею,
Перед перепеленятами.
2. Розучування скоромовки напам'ять
- Які звуки найчастіше зустрілися?
- Якими літерами позначаємо їх на письмі?
- Сьогодні ми вдосконалюватимемо навички каліграфічного написання літер Пп. Рр.
3. Повторення алгоритму написання літер Пп, Рр
4. Каліграфічна хвилинка
Пп Рр Пп Рр
5. Гра «Упіймай звук»
- Запишіть такі слова, у яких є обидва звуки [п], [р].
Пенал, картопля, стіл, парашут, равлик, перепел, петрушка.
6. Робота над загадками
? Спить на ліжку біла сплюшка,
Два животи, чотири вушка,
Всі цю сплюшку звуть... (подушка).
Два животи, чотири вушка,
Всі цю сплюшку звуть... (подушка).
? Маю жовтий вусок, запашний колосок.
Буде з мене мука й паляниця м'яка. (Пшениця)
? Засвистіла, полетіла —
Хвіст вогненний залишила. (Ракета)
? Через воду стежечка,
А не перейдеш. (Райдуга)
- Як інакше назвати райдугу? (Веселка)
7. Робота над прислів'ями
1) Пояснення їх змісту та запис у зошитах.
? Праця людину годує, а лінь марнує.
? Маленька праця краща за велике безділля.
2) Словникова робота.
Безділля — нічого не робити.
8. Складання тексту за малюнком
1) Розглядання малюнка.
- Розгляньте малюнок, дайте відповіді на запитання.
- Хто зображений на ньому?
- Куди прийшли діти?
- Яка природа?
- Дайте дітям імена, що починалися б зі звуків [п] та [р].
- Що роблять Павлик та Роман?
- Що робить Рая?
- Як діти відпочивають?
- Хто зображений на ньому?
- Куди прийшли діти?
- Яка природа?
- Дайте дітям імена, що починалися б зі звуків [п] та [р].
- Що роблять Павлик та Роман?
- Що робить Рая?
- Як діти відпочивають?
2) Запис тексту у зошити.
3) Бесіда.
- Чи можна без дозволу дорослих іти на річку?
- Як ви повинні поводитися на водоймах?
IV. Підсумок заняття
- Написання яких літер повторили?
- Яку скоромовку вивчили?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014