Списування тексту з дошки. Переказування казки за поданими запитаннями. УКРАЇНСЬКА МОВА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 7
 
Мета: удосконалювати навички графічного письма літери Кк, складів, слів із нею; учити грамотно списувати текст з дошки; розвивати вміння переказувати казку за поданими запитаннями; виховувати культуру мовлення.
Обладнання: зразки літер; малюнки; предметні картинки.
 
Хід заняття
 
І. Організаційний момент
Доброго ранку! Доброго дня!
Доброго — вчора, сьогодні, щодня...
Хай не псується годинник на вежі.
Хай буде все на землі, як належить:
Сонце — як сонце, літо — як літо,
Дощик — як дощик, діти — як діти.
Кожному дому щастя бажаю.
Доброго ранку! Доброго дня!
 
ІІ. Робота над темою заняття
 
1. Робота над загадкою
Гострі кігті має —
В подушку ховає,
Лазить все на плотик,
А зоветься... (котик).
 
2. Робота над скоромовкою
Качки край копанки клопочуть,
Качаток кличуть під комиш.
Кача впіймати кішка хоче,
Катруся киці каже: — Киш!
 
3. Графічний аналіз літери Кк
Буря дерево ламала,
Била, віти вигинала.
Та сучок лиш розщепила —
В букву «ка» перетворила.
 
4. Повторення алгоритму написання літери Кк

5. Розучування вірша
Кінь катає дітлахів,
Кіт Мурко ковбаску з'їв.
Квокче квочка: «Ко-ко-ко!
Кинь ці витівки, Мурко!»
 
?? Фізкультхвилинка
Рудий котик міцно спав,
Навіть пісню не співав.
Та нарешті стрепенувся
І довкола озирнувся.
Став смачненько потягатись
І чистенько умиватись.
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі.
Зуби й кігті нагострив
Й до комірки він побрів,
Буде мишку полювати
І добро оберігати.
Й ми, як котик, відпочили,
Щоб зміцніли наші сили.
 
ІІІ. Слухання казки «Про півника і курочку»

- Уважно слухайте казку, щоб потім дати відповіді на запитання.
? Як звали братика? (Півник)
? Як звати сестричку? (Курочка)
? Хто був старшим? (Курочка)
? Яка була перша порада курочки півнику?
? Чи послухав півник курочку?
? Яка була друга порада півнику?
? Чи дотримав півник цієї поради?
? Яка була третя порада півнику?
? Що сталося з півником?
- Який висновок можна зробити?
Висновок: поради старших слід слухати.

?? Дихальна гімнастика
Підкиньте пір'їнку і подуйте, щоб вона не впала.
Уявіть, що у вас у руках пташечка, зігрійте її.
Подихайте спокійно, швидко, ще швидше, спокійно.
Вдихніть на 1 — 2 — 3, видих на 1 — 2 — 3.

IV. Робота в зошитах

1. Каліграфічна хвилинка
Кк Ве Вк кл лк в ува ув ук ку
Квач кіно котик коник капуста

2. Списування тексту
У полі червоні маки. Вони схожі на полум'я. Поле неначе чудовий килим. Гарно, коли зацвітає польовий мак.

3. Гра «Збери слова зі складів»
ря, ки, бу
ву, ка, ни
пка, ша
рча, ку
 
4. Гра «З'єднай прислів'я»
Хочеш їсти калачі —...                            того і наберешся.
З ким поведешся —...                             дощів не просять.
Як сіно косять, то...                                слово пам'ятається.
Удар забувається, а...                              не сиди на печі.
 
V. Підсумок заняття

- Чи сподобалося вам заняття?
- Яку літеру повторили?
- Доберіть прикметники для описування коня, щоб вони утворювалися від початкових літер слова.
К — красивий
О — оригінальний
Н — норовистий
И —
К — кумедний
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014