Мета: формувати вміння використовувати діалогічне мовлення, правильно висловлювати свою думку; збагачувати словниковий запас; розвивати комунікативні навички, когнітивну сферу молодших школярів; формувати навички здорового способу життя; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: ілюстрації; предмети для створення мовленнєвої ситуації; піктограми із зображенням емоційних станів; набір кольорових карток.
Хід заняття
І. Організаційний момент
1. Створення емоційного настрою уроку
  • Діти, ми — люди, уміємо і знаємо багато чого. Ми працюємо, учимося, відпочиваємо, тобто живемо і розуміємо одне одного тому, що вміємо розмовляти. Чи можна без слів зрозуміти іншу людину? Як? Так, завдяки погляду, виразу обличчя, рухів можна щось сказати і передати свій настрій, викликати схвалення чи незадоволення чиєюсь поведінкою, учинком, зовнішнім виглядом.
  • Яким буває вираз обличчя у мами, коли ви отримуємо відмінні оцінки? (Демонструються піктограми із зображенням емоцій радості, смутку, страху, гніву, подиву. Учні з-поміж запропонованих обирають відповідну до поставленого питання.)
  • Яким воно буває у вчителя, коли ви приходити з невиконаним домашнім завданням?
  • Яким був би у нас усіх вираз обличчя, якби зараз за вікном приземлився на подвір'ї школи літак?
  • Що означають ці вирази облич?
  •  Бачите, як багато може розповісти про внутрішній стан людини обличчя. А кольори також можуть розповісти про настрій людини. (Демонструються картки жовтого, блакитного, червоного, синього, фіолетового, рожевого, коричневого кольорів; такий самий набір карток зменшеного розміру — у кожної дитини на парті.)
  • Відчуйте свій настрій зараз, на уроці, і підніміть картку такого кольору, з яким можна його порівняти.
  • На що схожий ваш настрій: на яскравий сонячний день чи на похмурий дощовий вечір? (Відповіді учнів.)
  • Дякую. Ми говорили не словами, не реченнями, але все одно зрозуміли одне одного. Але ж за допомогою мовлення можна зрозуміти значно більше. Однак такому спілкуванню також потрібно вчитися. Зараз поговоримо про те, як зрозуміти одне одного і що для цього потрібно.

2. Діалог «Хто черговий?»
До класу заходять гості — астронавти. Черговий учень говорить з ними.
- Добрий день, землянине!
- Привіт!
- Від кого?
- Що від кого?
- Привіт, який ви нам від когось передали.
- Нічого я вам не передавав! Прибиті ви чи що?
- Ти помиляєшся, хлопчику, ми не дерев'яні, ми живі. А тому прибивати нас не можна.
- Ну й утнули! Ви наче з печі впали!
- Ти знову помиляєшся, хлопчику! Ми не з печі впали. Ми прилетіли з Альфи.
- З Альфи — то з Альфи. Я в астрономії не шурупаю.
- Це добре! Шурупи не для того, щоб їх угвинчувати в таку науку, як астрономія.
- До чого тут шурупи? Самі з привітом.
- Хлопчик, здається, на нас образився.
- Не ображайся! (Астронавт пригощає хлопчика цукеркою.)
- Смачно?
- Залізно!
- Не може бути! Невже залізні?
- Угу. Залізно.
- Залізні...
- Друже, сталася помилка! Ми прилетіли на Землю. І не розуміємо, про що говорить цей хлопчик.
- Так, це не Земля... Чого ви спохмурніли? Тримайте хвіст пістолетом — і все буде гаразд!
- До побачення!
- Чао-какао!
У ч и т е л ь. Які почуття викликали у астронавтів відповіді Миколки?
- Яких помилок припустився Миколка, спілкуючись з гостями? (Неввічливо привітався, вживав незрозумілі слова, ображав гостей, нечемно попрощався.)
ІІ. Повідомлення теми заняття. Актуалізація знань
- На сьогоднішньому занятті ми поговоримо про правила культурної поведінки, навчимося ввічливо спілкуватися, збагатимо своє мовлення «чарівними» словами. Як кажуть, виховань людину скрізь шанують. Народ склав прислів'я і вчить нас... (читають хором):
Слова щирого вітання дорожчі за частування.
У чужому домі будь привітливим, а не примітливим.
Шануй людей — і тебе шануватимуть.
Робота в зошиті
Завдання 1. Запишіть прислів'я, що вам сподобалося найбільше.
Завдання 2.
- Які ми знаємо слова щирого вітання? Запишіть їх, будь ласка, у зошити.
Здрастуйте, доброго дня, добрий вечір, доброго здоров'я, доброго ранку...
- Які слова ви вживаєте прощаючись? (До побачення, хай щастить, до зустрічі, бувайте здорові, на все добре...)
- Чи завжди правильно ми звертаємося до співрозмовника?
Завдання 3. На дошці — слова. Утворіть з них слова звертання.
Бабуся — бабусю
дідусь — дідусю
мама — мамо
татко — татку
друг — друже
добродій — добродію
- Які вирази ви вживаєте, звертаючись із проханням? (Допоможіть, будь ласка; дозвольте запитати; чи не можете ви мені допомогти; вибачте, що турбую...)
ІІІ. Робота над темою заняття
- Добре, діти! Ми знаємо багато чарівних слів, що допомагають нам спілкуватися. Чи завжди ми дотримуємо правила культурного спілкування?
Завдання «Що не так?»
У коридорі розмовляють учитель та мама Андрійка. До них підбіг Миколка: «Даріє Іванівно, вас там кличуть!»
- Чи правильно повівся Миколка?
- Про що він забув?
- Як потрібно було звернутися до Дарії Іванівни? (Відповіді учнів.)
- Чи вмієте ви спілкуватися з дорослими? Чи правильно виконаєте моє доручення? Хтось з учнів піде до завуча і принесе наш журнал
Діалог учня і завуча
- Добрий день, Наталю Михайлівно!
- Добрий день!
- Я — учень 2-Б класу Вербицький Андрій.
- Слухаю тебе, Андрійку!
- Дарія Іванівна просила, щоб ви дали наш журнал.
- Будь ласка, ось ваш журнал.
- Дякую, вибачте, що потурбував вас. До побачення!
У ч и т е л ь. Спасибі, Андрійку, ти добре виконав моя прохання.
2) Ваш товариш тривалий час хворів, не ходив до школи — і ви його давно не бачили. Нарешті він прийшов.
- Як ви зустрінете свого товариша? Що йому скажете?
Діалог «Зустріч»
- Доброго ранку!
- Привіт!
- Радий зустріти тебе.
- Я теж радий тебе бачити!
- Ти тривалий час хворів. Як твоє здоров'я?
- Я почуваюся добре.
- Звертайся, якщо потрібна допомога.
- Поможи мені, будь ласка, з математики.
- Завжди радий допомогти тобі.
- Я вдячний тобі за турботу й увагу.
- Ми ж друзі!
У ч и т е л ь. Так, діти. Справжні друзі не забувають зателефонувати чи провідати хворого товариша, вчасно допомогти.
3) Уявіть, що ваш товариш не прийшов до школи. Ви телефонуєте йому. Про що ви його запитаєте?
Діалог «Розмова по телефону»
- Алло, Оленко, привіт!
- Здрастуй, Віталику!
- Як твоє здоров'я?
- Я хворію на грип.
- Ви викликали лікаря?
- Так, лікар приходив. Тепер я приймаю ліки.
- Одужуй швидше.
- Спасибі, що зателефонував.
- До зустрічі у школі!
- До побачення!
У ч и т е л ь. Розгляньте малюнок. Кого ви бачите? Хто його оглядає? Що потрібно робити, щоб менше хворіти? (Займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися, вживати вітаміни, мити руки перед їжею, одягатися відповідно до погоди.)
- Куди ви звертаєтеся, насамперед, коли почуваєтеся погано? (До шкільної медсестри)
- За опорними словами та словосполученнями складіть діалог «У шкільному медпункті».
Орієнтовні слова: що сталося, сильний біль, температура, термометр, червоне горло, підвищена температура, викликати лікаря, вдячна за пораду.
- Здрастуйте!
- Добрий день! Що сталося?
- У мене сильний головний біль.
- Потрібно зміряти температуру.
- Так, дайте, будь ласка, термометр.
- У тебе підвищена температура і червоне горло.
- Що мені робити?
- Іди додому, нехай батьки викликають лікаря.
- Спасибі за пораду. До побачення!
- Бувай здорова!
Фізкультхвилинка
- Щоб почуватися бадьоро, відпочиньмо!
Уявіть, що почався сильний дощ, ви змокли і вам дуже холодно. (Діти обіймають себе руками, тупцюють, клацаючи зубами.)
- Але ось визирнуло сонечко, вам стає тепліше, ще тепліше, ви розпрямляєте плечі, простягаєте руки вгору до сонечка, підставляєте його гарячим променям свою спину, груди. Ви зігрілись, і весело підстрибуючи, поспішаєте додому.
(Психогімнастичні вправи виконуються під музичний супровід.)
- Ви добре відпочили. Продовжуємо свою розмову про школу. Діти, скажіть, будь ласка, де ще вам доводиться бувати впродовж шкільного дня? (У їдальні, бібліотеці)
- Розгляньте малюнок.
- Куди прийшли діти? Що вони тут роблять? (Здають, вибирають, обмінюють книги)
- Що робить цей хлопчик? (Він вириває аркуш із книжки.)
- Якої шкоду завдає він своїм учинком? (Він пошкодив книжку, а також завдав збитків природі.)
- Як саме? (Щоб виготовити книгу, потрібен папір. Його отримують з деревини. Отже, необхідно зрубати дерево.)
(Діти розглядають інформаційний листок про охорону природи: за своє життя людина використовує для своїх потреб 60 зрілих дерев.)
- Прочитайте правила поведінки у бібліотеці (на картках).
- Підготуймося до діалогу «У бібліотеці». Кожен ряд отримує завдання. Ви маєте домовитеся, хто з вас є бібліотекарем, озвучуватиме діалог.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
Робота в парах
1-й ряд. Робота з деформованим текстом.
2-й ряд. Складання діалогу за опорними словами і словосполученнями.
3-й ряд. Складання діалогу про підготовку до уроку природознавства про охорону тварин.
Після підготовки представники кожного ряду розігрують свій діалог перед класом.
Зразки діалогів
- Я хочу обміняти книжку.
- Яку книжку ти прочитала?
- Я прочитала казку «Сьома дочка».
- Хто автор книги?
- В. Сухомлинський.
- Яку книжку ти хочеш прочитати?
- Я люблю читати казки В. Сухомлинського.
- Вибирай на цій полиці.
- Ви допоможете мені?
- Так, я допоможу тобі зробити вибір.
- Спасибі.

* * *
- Я прийшов здати підручники.
- У якому вони стані?
- У належному. Я їх підклеїв.
- Ти хочеш отримати підручники за 3-й клас?
- Так.
- Ось твій комплект.
- Дякую.
- Будь ласка, учися добре.
- До побачення!
* * *
- Мені потрібно підготуватися до уроку природознавства.
- Яка тема вашого уроку?
- Я маю підготувати розповідь про охорону тварин.
- Вибирай на цій полиці.
- Я можу взяти цю книгу?
- Ні, ти можеш попрацювати з нею у читальній залі.
- Куди можна сісти?
- Сідай за цей стіл.
- Дякую.
* * *
У ч и т е л ь. Наш урок добігає кінця, ходімо до їдальні. Тут також є свої правила. Ви їх добре знаєте, тільки не завжди дотримуєте.
Зараз ми пограємо у гру «Світлофор».
Якщо моє твердження правильне, покажіть зелений колір сигнального кружечка, якщо ні — сигналізуйте червоними.
  • Сиджу за столом, поклавши руки на стіл.
  • Їм поспіхом, голосно плямкаючи.
  • Після їди дякую за обід.
  •  За столом у їдальні сміюся, штовхаю сусідів.
  • П'ю чай обережно, щоб не розлити.
  • На побажання «смачного» відповідаю «Дякую».
  • Розштовхуючи всіх, голосно кричу: «Дайте пиріжок, бо вже дзвінок!»
  • Тихо стою у черзі та ввічливо звертаюся: «Мені, будь ласка, тістечко і чай. Спасибі!»
V. Підсумок заняття
- Чого ви навчилися? Що запам'ятали? (Навчилися ввічливого спілкування, культури поведінки, як поводитися в бібліотеці, їдальні; вчилися будувати речення, спілкуватися між собою...)
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС». Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"», випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014