УКРАЇНСЬКА МОВА. ЗАНЯТТЯ 16
Мета: закріплювати знання учнів про дієслово; розвивати усне і писемне мовлення; збагачувати лексичний запас; виховувати охайність, почуття відповідальності.
Обладнання: іграшковий мікрофон; ілюстрації за темою «Правила вуличного руху».
Обладнання: іграшковий мікрофон; ілюстрації за темою «Правила вуличного руху».
Хід заняття
І. Організаційний момент
- Доброго ранку! — мовлю за звичаєм.
- Доброго ранку! — кожному зичу я.
- Доброго ранку! — щиро бажаю.
Урок наш розпочинаю.
- Доброго ранку! — кожному зичу я.
- Доброго ранку! — щиро бажаю.
Урок наш розпочинаю.
ІІ. Робота над темою заняття
1. Хвилина каліграфії
Щоб оцінка була гарна,
Треба вивести старанно
Треба вивести старанно
Кожну букву, кожен штрих —
Клас працює, клас притих.
Клас працює, клас притих.
?? Словниковий диктант
- Запишіть каліграфічно слова.
Апельсин, абрикос, бібліотека, гриміти, директор, дециметр, комп'ютер, комбайн, коридор, кипіти.
- З-поміж поданих слів знайдіть дієслова.
- У якій формі вони стоять?
- Від даних дієслів утворіть різні часові форми.
- Запишіть каліграфічно слова.
Апельсин, абрикос, бібліотека, гриміти, директор, дециметр, комп'ютер, комбайн, коридор, кипіти.
- З-поміж поданих слів знайдіть дієслова.
- У якій формі вони стоять?
- Від даних дієслів утворіть різні часові форми.
2. Гра «Знайдіть "зайве" слово»
Змагатися, бігати, працювати, змагання, відпочивати.
Заглянув, прочитала, малює, засвітило.
Учити, сміюся, переживав, читатиму.
- Обґрунтуйте свої відповіді.
3. Робота за ілюстраціями
- За ілюстраціями складіть і запишіть поради, що стосуються правил вуличного руху. Використайте дієслова: не грайся, не перебігай, не переходь.
- Як пишеться частка не з дієсловами?
4. Бесіда про дотримання правил вуличного руху
5. Творча робота
- За поданою основною частиною тексту складіть його початок та кінцівку. Запишіть. Визначте час дієслів.
...Зайчик Сіра Шубка дивився на повнісінький кошик ягід і ковтав слину.
- Пощастило! — радісно розсміявся Пухнастик.
- Ти, мабуть, ягідок хочеш? Наставляй лапки...
6. Метод «Інтерв'ю»
- Яку частину мови називають дієсловом?
- За якими часами змінюються дієслова?
- Як змінюються дієслова минулого часу?
- На які питання відповідають дієслова в неозначеній формі?
- Як пишеться не з дієсловами?
ІІІ. Підсумок заняття
?? Гра «Сходинки»
Учити, сміюся, переживав, читатиму.
- Обґрунтуйте свої відповіді.
3. Робота за ілюстраціями
- За ілюстраціями складіть і запишіть поради, що стосуються правил вуличного руху. Використайте дієслова: не грайся, не перебігай, не переходь.
- Як пишеться частка не з дієсловами?
4. Бесіда про дотримання правил вуличного руху
5. Творча робота
- За поданою основною частиною тексту складіть його початок та кінцівку. Запишіть. Визначте час дієслів.
...Зайчик Сіра Шубка дивився на повнісінький кошик ягід і ковтав слину.
- Пощастило! — радісно розсміявся Пухнастик.
- Ти, мабуть, ягідок хочеш? Наставляй лапки...
6. Метод «Інтерв'ю»
- Яку частину мови називають дієсловом?
- За якими часами змінюються дієслова?
- Як змінюються дієслова минулого часу?
- На які питання відповідають дієслова в неозначеній формі?
- Як пишеться не з дієсловами?
ІІІ. Підсумок заняття
?? Гра «Сходинки»
Хто частини мови знає,
«Зайве» слово відгадає.
Доглядай, гай, бігти, знайшов.
«Зайве» слово відгадає.
Доглядай, гай, бігти, знайшов.
Тепер повинен, друже, ти
Споріднені слова знайти.
Споріднені слова знайти.
До слова пильную: запилився, пилка, пилок, пильно.
Тепер завдання номер три:
Синоніми точні добери.
До слова дрижати:
Міцніти, тремтіти, замерзати, труситися.
Тепер завдання номер три:
Синоніми точні добери.
До слова дрижати:
Міцніти, тремтіти, замерзати, труситися.
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014