Мета: зацікавити учнів творчістю Л. Глібова; удосконалити навички виразного читання, уміння перевтілюватися в образи байок; сприяти розвитку компетентності; виховувати інтерес до влучного художнього слова, уміння розуміти його прихований зміст.
Тип уроку: урок-гра.
Обладнання: портрет Л. Глібова, збірка байок Л. Глібова, ілюстрації до творів байкаря.
Словник: бліцтурнір - бліц (блискавка, короткочасність), турнір (змагання).
Хід уроку
І Вступне слово вчителя.
Дві команди - "Веселка", "Промінь". Першою починає гру команда за жеребкуванням. Привітання команд.
"Веселка".
Команда наша бойова.Ми знаємо свої права.А щоб за вчинки не було огидно,Зустрінемо й поразку, й перемогу гідно."Промінь".
Суперників ми поважаємо,Ігри чесної бажаємо.Міцні знання нам допоможуть.Хай найсильніші переможуть.ІІ Бліцтурнір капітанів
Дати відповіді на запитання.
- - хто такий байкар?
- - Що називається байкою?
- - Якою мовою пишуть байки?
- - Коли з явилися байки?
- - Що таке алегорія?
ІІІ Конкурс "Біографи"
- - Де і коли народився Л. Глібов?
- - Яку освіту здобув Глібов?
- - Коли вийшла І збірка поета?
- - Ким працював Л. Глібов після закінчення ліцею?
- - Який творчий доробок Глібова?
- - Хто з українських композиторів поклав вірші Л. Глібова на музику?
ІV Конкурс читців.
"Щука", " Лисиця-жалібниця"
V Конкурс "Інсценування"
І команда - "Вовк і кіт"
ІІ команда - "Муха і бджола"
VІ Конкурс ілюстраторів.
(коментування ілюстрацій)
VІІ Конкурс знавців народної творчості.
Назвати прислів'я з байок Л. Глібова.
( "як муху задавлю", "як не мудруй, а правди ніде діти, кінців не можна поховать", " що, братику, посіяв, те й пожнеш", " а все-таки, катюзі, як кажуть, буде по заслузі", "усе народ, як бачите, такий, добрячий та плохий", "а віз і нині там".)
VІІІ Підведення підсумків.
ІХ Гра "Мікрофон"
Поки журі підбиває результати конкурсу, проводиться гра "Мікрофон" з вболівальниками. Діти відповідають на запитання "Який конкурс сподобався найбільше і чому?", "Чого вчать байки Л. Глібова?"
Х Узагальнення.
- Чи збагатили ви свої знання про творчість Л. Глібова?
ХІ Домашнє завдання.
Підготувати невеликий твір-розповідь від імені дійової особи улюбленої байки.