ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАВЧАЛЬНИЙ НАПРЯМ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАВЧАЛЬНИЙ НАПРЯМ
Мета: поглиблювати уявлення учнів про групи їжі; учити називати групи їжі, обирати їжу та страви; розвивати комунікативні, соціальні компетентності; прищеплювати навички культури і гігієни правильного харчування, бажання бути здоровими; виховувати обачливість, акуратність.
Обладнання: бейджики з малюнками фруктів і ягід (яблуко, груша, персик, вишня, абрикос, полуниця та ін.), овочів (морква, буряк, картопля та ін.), хлібобулочними виробами (пиріжок, бублик, хліб та ін.); мультимедійна дошка; презентація до уроку; рухлива музика; конверти з домашнім завданням.
Тип уроку: урок-презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
- Сьогодні ми привітаємося з сусідом, називаючи найцінніші якості того, що зображено на бейджиках.
На вході до класної кімнати учні отримують бейджики із заготовленими зображеннями фруктів та ягід, овочів, хлібних виробів у довільному порядку.
Учні утворюють коло для привітання.
Після привітання діти сідають за парти, об'єднуючись у групи.
2. Об'єднання у групи
Учитель починає першим, звертаючись до «яблука».
- Доброго ранку, соковите та смачне!
- Сідайте за парти відповідно до ваших бей джинів за малюнками, що зображені на назві групи.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Чи здогадалися ви, про що говоритимемо сьогодні на уроді?
Використання методу «Два - чотири - всі разом». За командою вчителя діти висловлюють свої думки сусідові (в парі), в четвірці. Спікер кожної команди має висловити думку команди, а вчитель робить відповідні записи на дошці.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
- Так. Харчування — неодмінна умова нашого життя. Без їжі ми не зможемо жити. Чому? (Відповіді учнів.)
IV. Первинне сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником
- Пропоную вам порівняти ваші знання з цього питання з тим, що написано у вашому підручнику.
Самостійна робота за підручником (с. 18-19).
2. Обговорення з метою усвідомлення прочитаного матеріалу
?? Інтерактивна вправа «Акваріум»
- Рибка пропонує відповісти на її запитання.
- Навіщо людина їсть?
- Що ми отримуємо з їжею?
- Який режим харчування с найкориснішим?
- Чому шкідливо вживати їжу похапцем?
- Чому, якщо надворі холодно, слід вживати більше гарячих страв?
- Які продукти необхідно вживати щодня?
- У якому вигляді корисно вживати овочі та фрукти?
- Чому всі харчові продукти, що вживають у сирому вигляді, необхідно ретельно вимити під проточною водою?
- Які страви української кухні вам відомі?
Учитель пропонує обговорити питання харчування. Обирає групу, яка вестиме діалог за проблемою. Решта - слухачі. Під час дискусії учасники можуть мінятися місцями (якщо у слухача виникає потреба висловитися, він займає місце учасника діалогу, який на той час не має що сказати).
На моніторі — акваріум, у якому по одній випливають рибки із запитаннями.
?? Фізкультхвилинка
- Чи відомо вам, як уміють танцювати їжа та казкові герої?
- Повторіть!
Учні під музику наслідують рухи, що бачать на екрані мультимедійної дошки.
V. Закріплення та осмислення знань
- Корисна для здоров'я їжа — достатня за кількістю і різноманітна за складом.
1. Виконання завдань у друкованому зошиті
2. Перевірка виконання завдань
2. Перевірка виконання завдань
VI. Узагальнення та систематизація знань
- Відомі вам подробиці казки «Колобок»?
- Назвіть смакові уподобання героїв цієї казки.
Виявляється, що ведмідь полюбляє кока-колу, вовк — чіпси, а лисиця — сухарики...
Коли зайчик зустрів Колобка, то поцікавився: «Чи завжди в яскравих пакетах і пляшках містяться продукти, корисні для здоров'я? »
- Як ви вважаєте, що відповів Колобок?
- Ведмідь стверджує, що чіпси потрібно їсти щодня.
- Лисиця вважає, що пепсі й кока-кола містять багато цукру та інші речовини.
- Які?
- Чи потрібно пити такі напої щодня?
- Бабуся запитує, які продукти, на вашу думку, є корисними?
На екрані — герої казки: дід і баба обирають молочні продукти; заєць - овочі, фрукти; ведмідь — кока-колу, морозиво; вовк — копчені ковбаси, чіпси; лисиця — рибу, сухарики.
Перегляд слайдів з обговоренням матеріалу.
VII. Підсумок уроку
1. Відповіді на запитання
- Для того щоб Колобок міг повернутися до бабусі й дідуся (він зміг утекти від лисиці, адже вона погано почувалася від сухариків, які з'їла), нам потрібно допомогти йому знайти дорогу. Дайте відповіді на запитання.
- Навіщо людині необхідно їсти?
- Які основні правила харчування вам відомі?
- Назвіть страви, що полюбляєте найбільше.
- Які способи приготування їжі є корисними?
- Що потрібно робити перед їжею?
2. Оцінювання роботи учнів під час уроку
VIII. Домашнє завдання
1-ша група — розкажіть на наступному уроці, як сервірують стіл у ваших родинах.
2-га група — які правила поведінки слід виконувати за столом.
3-тя група — розкажіть про страви інших національних кухонь.
4-та група — складіть меню корисної для здоров'я їжі на найближчий тиждень.
На екрані — різнорівневе завдання за групами. Учні творчо оформлюють письмові відповіді. Кожна група отримує записане домашнє завдання на окремому аркуші.
Навчальне видання «Формування здоров'язбережувальної
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).