Фізичні вправи і здоров’я. (Цикл уроків курсу «Основи здоров’я» у 2-му класі). Урок 2ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАВЧАЛЬНИЙ НАПРЯМ
 
Мета: продовжити формувати знання учнів про значення рухового режиму для здоров'я; мотивувати дітей до заняття фізичними вправами, спортом; виробляти правильну поставу; виховувати увагу, цікавість до предмета.

Обладнання: завдання для роботи в групах; спортивний інвентар; додатковий матеріал до уроку.

Тип уроку: урок-змагання.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності
 
Лиш дзвінок на урок продзвенить,
Стане кожен серйозним в ту ж мить,
Бо роботи багато у нас,
Тож активно працюємо весь час.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нас в другім класі
Діти — просто молодці!
 
?? Вправа «Віночок побажань»

Діти утворюють коло, по черзі передають м'яч, називаючи своє побажання наступному учневі.

ІІ. Повідомлення теми та очікуваних результатів уроку

?? Проблемне запитання

- Який існує зв'язок між фізичними вправами і здоров'ям людини?
- Чи можна вважати рухову активність людини запорукою доброго здоров'я?
 
20.03.2015-1нсс          20.03.2015-1н

ІІІ. Інтерактивна вправа

1. Технологія «Мозковий штурм»

- Назвіть види рухової активності.

Запис на дошці: ранкова гімнастика, фізкультхвилинки, уроки фізкультури, рухливі ігри, прогулянки, катання на санчатах, лижах, велосипедах, заняття у спортивних секціях (футболу, волейболу, баскетболу, гандболу, тенісу), танці, фізичні вправи, посильна праця, туризм, активний відпочинок тощо.
 
20.03.2015-1нсс1          20.03.2015-1нсс2

?? Гра

- А зараз дозвольте оголосити умови проведення уроку. У кожної команди є маршрутний лист, де зазначено завдання, що необхідно виконати.

2. «Привітання»

Команди шикуються, вітають суперників.

3. «Влуч у ціль»

Необхідно влучити м'ячем у мішень.

4. «Посади город»

У кожної команди — мішечок з картоплею. Один учасник «саджає» картоплю, потім віддає мішечок іншому, а той «збирає» картоплю. У грі мають узяти участь усі учасники.

5. Зупинка «Літературна»

- Пригадайте прислів'я про здоров'я.

? Бережи одяг поки новий, а здоров'я — поки молодий.
? Хто тілом здоровий, той душею молодий.
? Здоров'я маємо — не дбаємо, а втративши — плачемо.
? Здоровий злидар щасливіший від багача.
? У здоровому тілі — здоровий дух.
? Було б здоров'я — решту наживеш.
? Здоров'я — всьому голова.

6. Зупинка «Обери найпотрібніше»

Учням пропонують узяти найпотрібніші речі для відпочинку. Один учень бере тільки одну річ.

На столі хаотично розкладено такі речі: іграшка, пляшка води, хлібина, цукерки, сірники, книжка, ролики, сумка.

18.03.2015-1-1фф
7. Зупинка «Загадкова»

? Білих тридцять зубчиків
Для кучерів і чубчиків
По голівці ходять —
Волосся в порядок приводять. (Гребінець)

? Гладеньке, запашне,
Миє чистенько,
Треба, щоб у кожного було,
Що, малята?.. (Мило)

? Я — невтомна трудівниця, мені вірять люди,
Хто зі мною поведеться — той здоровий буде.
Буде часто усміхатись білими зубами,
Мене знає вся малеча і бабусі й мами.
Чистоту тримаю в домі. Справу знаю чітко,
Вам ім'я моє знайоме, бо зубна я... (щітка).

? Дерев'яна скіпка,
Із сірки голівка. (Сірник)

8. Капітанський конкурс

Капітани отримують по одній квітці, на якій зазначено завдання.

- Яка користь від проведення ранкової гімнастики?
- Чи потрібно займатися спортом?
- Що допоможе бути бадьорим щодня?

9. Зупинка «Танцювальна»

Діти разом під музику виконують танок.

IV. Підсумок уроку. Рефлексія

- Ми починали урок з побажань гарного настрою. Завершимо його грою-прощанням.

Учні утворюють коло і передають одне одному м'яч, називаючи вид рухової активності, що подобається найбільше, висловлюють побажання іншим бути спритними, витривалими, упевненими в собі, організованими, гарними, стрункими, жвавими.
 
 
Навчальне видання «Формування здоров'язбережувальної
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).