Індивідуальні особливості зростання й розвитку учнів. ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ
КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ.
НАВЧАЛЬНИЙ НАПРЯМ
 
Мета: зорієнтувати учнів на те, що їм необхідно знати про індивідуальні особливості зростання й розвитку; закріплювати навички вимірювання зросту, ваги; стимулювати бажання дбати про нього; прищеплювати інтерес до занять спортом; виховувати ціннісне ставлення до власного здоров'я.

Обладнання: фотографії дітей «Ось які ми були» (від кількох місяців до 7 років); мікрофон; робочі зошити; додатковий та ілюстративний матеріал.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності

У ч и т е л ь
 
Пролунав для всіх дзвінок —
Розпочати час урок!
Тож сідайте, діти, тихо!
Домовляймось — не шуміти,
Працювати час настав.
Подивилися на мене.
Усміхнулися усі.
 
Чи готові до уроку?

Бажаю вам на уроці відчути радість і задоволення від роботи, творчої активності, кмітливості та винахідливості. Нехай цей урок залишить у вас міцні знання, відмінні оцінки і чудовий настрій.
 
Працюймо наполегливо, швидко, старанно,
Щоб жодна хвилинка не втратилась марно.
 
Наш урок повинен бути:

У — урожайний (на нові знання)
Р — розвивальний.
О — організований.
К — красивий.

Молодці!

ІІ. Повідомлення теми та очікуваних результатів уроку

?? Проблемні запитання

На дошці — фотографії дітей віком від кількох місяців до 7 років.

- Які зміни відбуваються з організмом?
- Чи весь час ви зростаєте?
- Як змінюється ваше тіло?
- Нещодавно ви були такими безпомічними. Але плинув час, ви зростали і розвивалися. Ваше тіло, вага, вигляд змінюються. Це помічають дорослі та ваші друзі. Що сприяє цим змінам?

19.03.2015-1сс1          19.03.2015-1сс2
 
ІІІ. Інтерактивна вправа

1. Вправа «Мікрофон веселий»

- Свої відповіді починайте зі слів: «Я зростаю, тому що...».
- Що саме допомагає нам зростати і розвиватись?

Мікрофон переходить від учня до учня. Діти висловлюють свої думки, а учитель складає «Асоціативний кущ».

18.03.2015-1-1інд
2. Робота за підручником

- Розгляньте малюнки на с. 9 і дайте відповіді на запитання:

Учні можуть працювати за підручником, а можна малюнки помістити на дошці. Діти обирають спортивний інвентар і пояснюють, які вправи можна виконувати за їх допомогою.

- Який урок розпочався?
- Що роблять школярі?
- У які ігри ви граєте на уроді фізичної культури?
- Які предмети допомагають на уроках фізкультури?
- А які предмети допоможуть вам зміцнити своє здоров'я? Обґрунтуйте свій вибір.

3. Фізкультхвилинка

До класу заходить Айболить і проводить фізкультхвилинку та гру.

Л і к а р  А й б о л и т ь. Добрий день, діти!

Здоров'я в порядку? Я хочу вас оглянути! Усі дихайте. Не дихайте. Дружно руки піднімайте. Все в порядку. Опускайте. Нахиліться. Розігніться. Сядьте прямо, а тепер пограємо у гру.
 
У цьому класі здорові всі — раз, два, три!
Ви і ми, і я, і ти — раз, два, три!
Руку дай тому, хто справа.
Руку дай тому, хто зліва.
Ми — здорові всі.
У цьому класі здорові всі — раз, два, три!
Ви і ми, і я, іти — раз, два, три!
Посміхнись тому, хто справа,
Посміхнись тому, хто зліва.
Ми — здорові всі.
 
- Молодці, діти! Я радий, що ви всі здорові, мушу залишити вас, адже на мене чекають в іншому класі.

4. Практична робота

- Зараз ми виконаємо практичну роботу, що допоможе нам порівняти показники фізичного розвитку.

?? Робота в парах

- Виконуючи практичну роботу, ви попрацюєте в парах і дізнаєтеся, що є показником правильного фізичного розвитку.

Крок 1. Виміряйте зріст. Занотуйте результати до таблиці, порівняйте показники одне одного і зробіть висновок.

Крок 2. Виміряйте вагу вашого тіла і порівняйте результати вимірювання з результатами у 1-му класу.

Висновок. Маса та зріст відображають розвиток людини. Кожному необхідно знати свій зріст і вагу. Це допоможе вам уникнути багатьох хвороб.

Учні допомагають одне одному виміряти зріст. До стіни прикріплено сантиметрову стрічку, виставлено електронні терези.

5. Тестова робота (за картками)

Людина змінюється протягом усього життя. Розгляньте малюнки й оберіть правильну відповідь.
 
19.03.2015-1сс          19.03.2015-1сс3

6. Робота із сигнальними картками

- Пропоную вам пограти в гру «ТАК чи НІ». У пригоді стануть «світлофори». Якщо відповідь правильна, то «горить» зелений, як¬що неправильна — червоний.

Розвитку учнів сприяють:

? байдужість;
? взаєморозуміння у сім'ї;
? добра праця;
? активний відпочинок;
? ранкова зарядка;
? ледачість;
? паління;
? чистота тіла;
? раціональне харчування;
? шкідливі звички;
? неврівноваженість;
? тривалий перегляд телевізору.

Діти сигналізують картками «ТАК» чи «НІ».

7. Самоперевірка

- Погляньте на екран і перевірте правильність своїх відповідей

IV. Підсумок уроку. Рефлексія

?? Відповіді на запитання

- Як змінюється людина протягом життя?
- Від чого це залежить?
- Що ви робите, щоб ваш зріст і вага були в нормі?
- Назвіть умови, необхідні для здорового росту людини. (Чистота тіла, рухливість, правильне харчування, безпечний відпочинок, гарний настрій, правильна постава)
- Наостанок побажайте сусідові по парті зростати здоровим.
- На згадку про наш урок я приготувала вам невеличкі подарунки — ростоміри, якими ви сьогодні вимірювали зріст. Ними ви вимірюватимете свій зріст і стежитимете за тим, як він змінюється.
 
 
Навчальне видання «Формування здоров'язбережувальної
компетентності молодших школярів» / Упоряд. Божко О. В. –
Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 141,[3] с. – (Б-ка журн.
«Початкове навчання та виховання»; Вип. 1 (121)).