ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 4-Й КЛАС
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 4-Й КЛАС
ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА
Мета: на матеріалі оповідання С. Гавриша закріплювати знання учнів про право в'їзду або виїзду з країни з метою возз'єднання сім'ї, поняття про біженців; ознайомити з історією держави; розвивати пам'ять, мислення, уміння доводити правильність своїх думок, оцінювати життєві ситуації; виховувати повагу до Законів України, до історії держави.
Обладнання: презентація за темою уроку.
Обладнання: презентація за темою уроку.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Дзвоник дзвенить, не стихає,
Школярів усіх скликає:
Гей, до класу поспішайте,
На місця свої сідайте.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда
- Чому був присвячений наш попередній урок?
- Які права має дитина в сім'ї?
- Хто такі біженці?
- Який Закон України захищає права біженців?
2. Вправа «Утвори нові слова»
- Утворіть слова з кожної літери слова сім'я.
С — сила, свобода
І — ім'я
М — мама, мир
'
Я — Ярослав (Мудрий)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з оповіданням Степана Гавриша про деякі факти з історії. Нам знову зустрінеться слово біженці. Слухайте уважно, запам'ятовуйте та робіть висновки.
IV. Робота над темою уроку
1. Словникова робота
Угода — соглашение (рос.).
Спадщина — наследство (рос.).
Мури — замки.
2. Опрацювання тексту оповідання
- Де виростали Данило й Василько? Чи мали вони право на проживання в сім'ї?
V. Фізкультхвилинка
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1. Бесіда за змістом оповідання з елементами вибіркового читання
- Що змусило княгиню тікати з дітьми з Володимира-Волинського — родового міста її чоловіка Романа?
- Прочитати, як тікала молода княгиня з дітьми.
- Чи гарантовано було Данилові та Василькові право на в'їзд на територію Русі з метою возз'єднання сім'ї?
- Як князювали брати? Що зробило їхню державу сильною й могутньою?
- Звідки взяв свій початок славетний та величний Львів?
2. Розглядання презентації про Галицько-Волинську державу
3. Вправа «Мікрофон»
- Які права зараз має дитина, батьки якої проживають у різ них країнах?
- Якими правами забезпечують дитину, що отримала статус біженця?
VII. Підсумок уроку
- Що ви найбільше запам'ятали після сьогоднішнього уроку?
- Про що ви зможете розповісти своїм батькам, коли повернетеся додому?
Будьте всі щасливі, діти,
З усмішкою в світ ідіть,
Хай вам щиро сонце світить,
Всі здоровими ростіть.
І на згадку вам дарую
Ось такі права.
Щоб завжди ви пам'ятали,
Що це — не пусті слова.
Це все записано в законах,
В Конституції у нас,
Бо держава Україна
Завжди піклується про вас.
З усмішкою в світ ідіть,
Хай вам щиро сонце світить,
Всі здоровими ростіть.
І на згадку вам дарую
Ось такі права.
Щоб завжди ви пам'ятали,
Що це — не пусті слова.
Це все записано в законах,
В Конституції у нас,
Бо держава Україна
Завжди піклується про вас.
Навчальне видання «ПРАВА ДИТИНИ. Розробки уроків
варіативного курсу. 4 клас» / Г. А. Артамонова, О. Д. Семикіна –
Х. :Вид. група «Основа», 2014. – 176 с. – (Б-ка журн. «Початкове
навчання та виховання»; Вип. 5 (125)).
варіативного курсу. 4 клас» / Г. А. Артамонова, О. Д. Семикіна –
Х. :Вид. група «Основа», 2014. – 176 с. – (Б-ка журн. «Початкове
навчання та виховання»; Вип. 5 (125)).