ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 4-Й КЛАС
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 4-Й КЛАС
КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО...
Мета: систематизувати знання дітей про права на освіту, довести до свідомого розуміння дітьми право на розвиток талантів; розвивати творчі здібності та природну обдарованість дитини, інтелектуальні задатки; виховувати дбайливе ставлення до свого майбутнього, до мрії у придбанні професії.
Обладнання: сюжетні малюнки за темою уроку; Конвенція ООН про права дитини; малюнки для вправи «Знайди відмінності між малюнками»; виставка досягнень учнів класу.
Обладнання: сюжетні малюнки за темою уроку; Конвенція ООН про права дитини; малюнки для вправи «Знайди відмінності між малюнками»; виставка досягнень учнів класу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Давайте усмішки усім дарувати:
І друзям, сестричці, і мамі, і тату.
Хай радість злітає у небо, як птах,
І добрі слова в нас усіх на устах.
І друзям, сестричці, і мамі, і тату.
Хай радість злітає у небо, як птах,
І добрі слова в нас усіх на устах.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Відгадай, хто...»
- Люди яких професій можуть говорити так?
? «Передаємо прогноз погоди на сьогодні». (Диктор)
? «Сіли, діти, рівненько. Починаємо працювати». (Учитель)
? «Відкрий свій ротик та покажи свої зубки». (Стоматолог)
? «Обережно! Двері зачиняються. Сплатіть за проїзд». (Водій)
2. Гра «Доповни речення»
? Потяг водить... (машиніст).
? Оре в полі... (тракторист).
? Літаком кермує... (льотчик).
? Будує будівлі... (будівельник).
? Торгує за прилавком... (продавець).
- Що потрібно робити кожній дитині, щоб у майбутньому опанувати улюблену професію?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
?? Розгадування кросворда
1. Інструмент бере у руки —
Линуть чисті, ніжні звуки.
Люди кажуть: «Це талант!»
Добре грає... (музикант).
Линуть чисті, ніжні звуки.
Люди кажуть: «Це талант!»
Добре грає... (музикант).
2. Золоті у нього руки:
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує. (Перукар)
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує. (Перукар)
3. Хто людей а біди рятує
І хвороби всі лікує —
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури? (Лікар)
І хвороби всі лікує —
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури? (Лікар)
4. У театрі грає ролі:
Нині - вчителя у школі,
Завтра буде інша роль --
То бідняк він, то король. (Актор)
Нині - вчителя у школі,
Завтра буде інша роль --
То бідняк він, то король. (Актор)
5. Шторм його не налякає,
Адже він штурвал тримає,.
Через море й океан
Водить судно... (капітан).
Адже він штурвал тримає,.
Через море й океан
Водить судно... (капітан).
6. Літаком кермує вправно.
Коли, навіть, в небі хмарно,
Посміхається з висот
Найхоробріший... (пілот).
Коли, навіть, в небі хмарно,
Посміхається з висот
Найхоробріший... (пілот).
IV. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ми спробуємо з'ясувати, що таке талант та як його потрібно розвивати, які права є у дітей з цього питання. Прочитайте девіз нашого уроку.
В школі пишем і читаєм,
І малюєм, і співаєм.
ІІІиєм, шиєм, вишиваєм.
Свій талант ми розвиваєм.
І малюєм, і співаєм.
ІІІиєм, шиєм, вишиваєм.
Свій талант ми розвиваєм.
V. Вивчення новоого матеріалу
1. Розглядання ілюстрацій про таланти дітей у різних сферах. Пояснення дітьми, як вони розуміють, що таке талант
2. Словникова робота
Талант — це притаманні від народження певні здібності, що розвиваються з надбанням навичок і досвіду.
- Яке близьке за значенням слово є до слова талант? (Обдарованість)
3. Ознайомлення зі статтею Конвенції ООН про права дитини
У статті 29 записано: «Всі діти мають право на розвиток талантів. У кожній дитині закладений певний дар. Завдання держави полягає в тому, щоб не лише вчасно помітити талановитих дітей, а й сприяти розвитку їх талантів та обдарувань».
VI. Фізкультхвилинка
Раз, два усі пірнають, (Присідання.)
Три, чотири - виринають,
П'ять, шість на воді (Рухи руками.)
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім, що і: сили —
Всі до берега приплили, (Руки на поясі, ходьба на місці.)
Дев'ять, десять — розгорнулись,
Обсушились, потягнулись,
І розбіглись, хто куди. (Сісти за парти.)
Три, чотири - виринають,
П'ять, шість на воді (Рухи руками.)
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім, що і: сили —
Всі до берега приплили, (Руки на поясі, ходьба на місці.)
Дев'ять, десять — розгорнулись,
Обсушились, потягнулись,
І розбіглись, хто куди. (Сісти за парти.)
VII. Закріплення вивченого матеріалу
1. Розповіді дітей про заняття в гуртках, улюблені справи, про свої досягнення в різних конкурсах. Оформлення виставки досягнень учнів класу
2. Робота в парі. Вправа «Знайди відмінності між малюнками»
3. Вправа «Вираз»
Завдання: придумати речення з 4-х слів, у якому кожне слово починається з літери М.
4. Творче завдання
- Намалюйте сніжинку наче живу істоту.
VIII. Підсумок уроку
?? Рефлексія
Я знаю...
Я вмію...
Я хочу...
Навчальне видання «ПРАВА ДИТИНИ. Розробки уроків
варіативного курсу. 4 клас» / Г. А. Артамонова, О. Д. Семикіна –
Х. :Вид. група «Основа», 2014. – 176 с. – (Б-ка журн. «Початкове
навчання та виховання»; Вип. 5 (125)).
варіативного курсу. 4 клас» / Г. А. Артамонова, О. Д. Семикіна –
Х. :Вид. група «Основа», 2014. – 176 с. – (Б-ка журн. «Початкове
навчання та виховання»; Вип. 5 (125)).