ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ТИ — ЛЮДИНА, ОТЖЕ, МАЄШ ПРАВА
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 2-Й КЛАС.
ТИ — ЛЮДИНА, ОТЖЕ, МАЄШ ПРАВА
Мета: продовжувати формувати поняття учнів про права дитини; викликати в учнів бажання знати свої права; акцентувати увагу на правах дитини, які порушують у родині, школі; з'ясувати сутність виразу «Телефон довіри»; виховувати повагу до людей.
Обладнання: ілюстративний матеріал за темою; Закон України «Про охорону дитинства», Закон України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю»; картки для самостійної роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Прокинусь я раненько,
Все приберу чистенько,
Не гаю часу марно,
І в школі вчуся гарно!
Все приберу чистенько,
Не гаю часу марно,
І в школі вчуся гарно!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
?? Бесіда
- Як ви розумієте прислів'я «Все те, що ти робиш комусь, робиш собі»? (Обговорення.)
- Хто може захистити інтереси і права дитини?
- Яких моральних заповідей слід дотримувати, щоб не заподіяти зла іншим?
- Поясніть значення слів.
Декларація — урочисте проголошення яких-небудь принципів.
Конвенція — угода між державами.
ООН — найголовніша міжнародна організація, яка об'єднує більшість країн світу.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми продовжимо бесіду стосовно прав дитини, а також документів, за якими можна захистити дітей від жорстокості та приниження.
IV. Вивчення нового матеріалу
?? Повідомлення вчителя з елементами бесіди
- У нашій країні діти користуються тими самими правами, що й їхні однолітки з інших розвинених країн. У статті 37 Закону України «Про охорону дитинства» зазначено: «Щоб жодна дитина не піддавалась катуванням та жорстоким покаранням, мала право на доступ до правової та іншої відповідної допомоги».
- Про які соціально-психологічні служби ви чули? Де ви з ними мали справу?
- Хто з вас чув або переглядав по телебаченню передачі про соціально-психологічні служби, що допомагають дітям подолати жорстокість та насильство у сім'ї чи школі? (Відповіді учнів.)
- У статті 13 Закону України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю» від 27.08.2004 року затверджено «Телефон довіри».
- А що таке «Телефон довіри»? Як ви розумієте?
- ТД — це спеціалізоване формування, утворене центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Метою такого формування є надання психологічних, соціальних, педагогічних, медичних, юридичних послуг особам, які опинились у складних життєвих ситуаціях. Допомога ТД ґрунтується на принципах законності, гуманності, дотриманні прав дитини.
V. Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться,
Веретеном покрутіться,
Раз — присядьте, два — присядьте
І за парти тихо сядьте.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота над віршем Віри Багірової «Бабця спить»
Ходить тиша в теплих капцях,
Задрімала в капцях бабця.
А годинник цокотить:
Бабця спить, бабця спить.
Я навшпиньках вийду з хати,
Щоби їй не заважати.
Не скачи, собачко, цить!
Бабця спить, бабця спить!
- Чи правильно повелася онучка?
- Якими словами з вірша це можна довести?
2. Робота за карткою
- Позначте лише ті малюнки, де порушено права дитини.
VII. Підсумок уроку
- Які права мають діти?
- У яких документах вони записані?
- До кого ви можете звернутися за допомогою?
- Що нового ви дізналися про «Телефон довіри»?
- Як розумієте прислів'я?
Гроші загубив — небагато загубив,
Час загубив — багато загубив,
Гідність загубив — втратив життя!
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).
варіативного курсу. 2-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 124,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 3 (123)).