ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 1-Й КЛАС.
ПРАВА ДИТИНИ ТА ЇХ ЗАХИСТ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 1-Й КЛАС.
ПРАВА ДИТИНИ ТА ЇХ ЗАХИСТ
Мета: розширювати знання учнів про Конституцію України, про право на освіту та обов'язки дітей; розвивати логічне мислення, усне зв'язне мовлення; учити застосовувати набуті знання практично; виховувати свідому дисципліну, бажання виконувати правила і поводитися зразково, бажання вчитися.
Обладнання: м'ячик; малюнки за темою «Школа»; картки для гри «Цифроїд».
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пам'ятайте ж любі, діти:
В злагоді потрібно жити.
А обов'язки й права —
Це усьому голова.
В злагоді потрібно жити.
А обов'язки й права —
Це усьому голова.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Гра «Веселий м'ячик». Повторення відомих дітям прав
Ти котись, веселий м'ячик,
Швидше, швидше по руках.
У кого лишився м'ячик,
Той розказує права.
Швидше, швидше по руках.
У кого лишився м'ячик,
Той розказує права.
2. Робота над загадками «Підкажи словечко»
? Чистенькі віконця
Сміються до сонця.
Діточки довкола.
Наша люба... (школа).
Сміються до сонця.
Діточки довкола.
Наша люба... (школа).
? Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок,
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на... (урок).
? Він нам, як мама, дорогий.
Він хоче нас навчити.
Любити край чудовий свій
Це мудрий наш... (учитель).
? Я іду у перший клас,
Я у школі перший раз,
На «12» буду вчиться,
Бо старанна... (учениця).
? В сумці зошит і буквар.
Хто до школи йде? (Школяр)
- Якою темою можна об'єднати слова-відгадки?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ми ознайомимося ще з одним правом. Погляньте уважно на дошку!
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Вправа «Розділи слова та прочитай»
Коженмаєправонаосвіту.
- Це стаття з Основного Закону України про освіту.
- Як називається цей Закон?
2. Гра «Цифроїд»
- Відгадайте номер цієї статті.
3. Вправа «Асоціативний кущ»
- Назвіть слова за асоціацією до слова школа.
4. Роздуми учнів «Навіщо потрібно вчитися?»
V. Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз,
За роботу, все гаразд.
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз,
За роботу, все гаразд.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
1. Бесіда про обов'язки учнів
«Я маю право!» — скрізь лунає.
Права свої ж бо знає дітвора —
Та все частіше забуває —
Обов'язки виконувать пора!
Права свої ж бо знає дітвора —
Та все частіше забуває —
Обов'язки виконувать пора!
? На уроки потрібно приходити вчасно, ніколи не спізнюватися.
? Поводитися слід чемно, вітатися з учнями, учителями, працівниками школи, батьками.
? На уроці не можна розмовляти, а необхідно уважно слухати пояснення вчителя і відповіді учнів.
2. Гра «Додай слово»
Як прокинувся — вставай.
Ти до школи... (поспішай)!
Ти до школи... (поспішай)!
Але й тут не поспішай.
Подивись,спочатку,
Чи нічого не забув,
Чи в портфелі, все... (в порядку).
В школі, в класі не брудни,
Сміття бачиш —... (підніми)!
Не носи в портфелі жуйки,
Крейду, яблука, кнопки,
Цвяхи, сірники.
А носи... (носовички).
Будь охайним завжди сам,
Уникай дірок і... (плям).
В школі нікому не груби.
Менших захищай і... (люби).
3. Вивчення правил у віршах
На уроці не гукай,
Завжди руку піднімай.
Там, де шум і крик буває
Працездатності немає.
На перерві в ігри грайся,
А не бігай, не штовхайся.
Як ведеш себе негоже —
Завжди травма бути може.
Школа — це твій рідний дім.
Будь господарем у нім.
Парти бережи і стіни
Скрізь поводь себе відмінно.
Завжди руку піднімай.
Там, де шум і крик буває
Працездатності немає.
На перерві в ігри грайся,
А не бігай, не штовхайся.
Як ведеш себе негоже —
Завжди травма бути може.
Школа — це твій рідний дім.
Будь господарем у нім.
Парти бережи і стіни
Скрізь поводь себе відмінно.
4. Роздуми учнів «Якою я бачу Школу майбутнього»
VII. Підсумок уроку
ПОБАЖАЙТЕ НАМ УДАЧІ
Що за диво-корабель
Нас везе навкруг земель?
Пливемо морями знань
Серед хвиль важких — питань.
Нас робота не лякає.
Треба вчитись — кожен знає!
Тож чекаєм побажань
Під вітрилом в морі знань!
С. Гордієнко
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 1-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 108,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 2 (122)).
варіативного курсу. 1-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 108,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 2 (122)).