МІС ВЕСНА

ДІЙОВІ ОСОБИ
Ведуча, Ведучий
Учасниці конкурсної програми (десять осіб) Журі (п'ять осіб)
Господарі конкурсних салонів: Художник, Модистка, Мистецтвознавець, Шеф-кухар
Свято-розвага відбувається в актовому залі школи. Приміщення прикрашене гірляндами із квітів, кольоровими стрічками, рожевими, червоними та білими повітряними кульками. Стільці для глядачів розставлені по периметру залу. По чотирьох кутках гральної території встановлені декорації конкурсних салонів — «Образотворчого», «Модельного», «Світського» та «Кухарського».
Звучить весела музика. До залу входять ведучі. Ведуча. Доброго дня, друзі!
Ведучий. Привіт усім. Ми щиро вітаємо найпрекраснішу по¬ловину нашої шкільної спільноти зі святом весни. Любі дівча¬та, весна — то ваша пора. Вона схожа на вас, бо така ж гарна, юна, весела і ніжна. Ми, хлопці школи, вирішили зробити вам подарунок — присвятити сьогоднішню конкурсну програму вес¬ні і вам.
Ведуча (звертається до ведучого). Ти і мене вітаєш?
Ведучий. Звичайно, я навіть висловив тобі комплімент, ще там, за кулісами.
Ведуча. Так, пригадую. Ти назвав моє святкове вбрання «класним прикидом», а вигляд — просто «відпадним». Нічого собі компліментик...
В е дуч и й. Між іншим, ці слова красномовно свідчать, що сьо¬годні я у захваті від тебе.
Ведуча. Знаєш, щиро кажучи, мені б хотілося, щоб ти за¬хоплювався мною не лише у свято, а й у будь-які інші дні. І ком¬пліменти висловлював у більш приємній формі.
До речі, ти не забув, що нам доручено вести конкурсну про¬граму? До того ж не звичайну, а святково-весняну. І учасники її — дівчата нашої школи.
Ведучий. Це я пам'ятаю добре.
Ведуча. Тож постарайся сьогодні час від часу відзначати їх¬ню красу та чарівність. І підбери якомога витонченіші комплі¬менти, щоб не образити конкурсанток. Вони і так хвилюються.
Ведучий. Слухаю і підкоряюся, пані! Так добре?
Ведуча. Чудово, ти схоплюєш усе на льоту.
Ведучий. Отже, запрошуємо наших учасниць!
Звучить музика. До залу входять учасниці, поділяються на дві команди, по п'ять осіб у кожній. Глядачі та ведучі вітають їх оплесками. До залу вносять два конверти.
Ведуча (звертається до учасниць). Дівчата, зараз за допо¬могою цих конвертів ми визначимо, як називатимуться ваші ко¬манди.
Ведучий запрошує вийти наперед по одній дівчині від кожної команди. Дівчата беруть на вибір по одному конверту, вголос читають запитання, вкладені у них, і дають відповіді. Відповідь на запитання — це назва команди. 1-й конверт: «Як називається пора пробудження природи?» (Весна.)
2-й конверт: «Що таке заповітне бажання?» (Мрія.)
В едуч и й. Чудово, тепер ми знаємо, що одна команда назива¬тиметься «Весна», а інша — «Мрія».
Ведуча. А сьогоднішня конкурсна програма має назву «Вес¬няний променад». Команди здійснять невеличку приємну прогу¬лянку і відвідають кілька салонів.
Ведуча видає кожній команді «Чекову книжку», куди господарі салонів будуть записувати призові бали.
Ведучий. Перший легкий променад, команди здійснять до «Образотворчого» салону.
Звучить музика. З-за декорації «Образотворчого» салону виходить Художник. Він дає обом командам такі завдання:
1.    Намалювати емблему команди.
2.    Скласти девіз команди.
3.    Дати відповіді на запитання.
Запитання команді «Весна»
Які жанри класичного образотворчого мистецтва ви знаєте? (Натюрморт, пейзаж, портрет.)
Як називається композиція з різнокольорових уламків скла, яка вставляється у віконний проріз? (Вітраж.) Як називається дощечка для змішування фарб? (Палітра.) Які фарби потрібно змішати, щоб отримати зелений колір? (Си¬ню та жовту.)
Запитання команді «Мрія»
Що таке натюрморт і з чого він може складатися? (Натюр¬морт — композиція з продуктів харчування (овочів, фруктів, дичини та ін.) або будь-яких інших предметів (посуду, квітів, та ін.).)
Як називається жанр образотворчого мистецтва, що відтворює краєвиди? (Пейзаж.)
До якого виду образотворчого мистецтва відносять малюнки, виконані олівцем, вугіллям або тушшю? (Графіка.) Який колір можна отримати, змішавши червону та синю фар¬би? (Фіолетовий.)
Перші два завдання конкурсу журі оцінює за п'ятибальною сис¬темою. За кожну правильну відповідь третього конкурсу коман¬ди отримують по одному балу.
Ху д о ж н и к записує результати команд у їхні «Чекові книжки».
Ведучий. Що ж, продовжуємо променад.
В е д у ч а. Наступна прогулянка — до «Модельного» салону.
Звучить музика. З-за декорації «Модельного» салону виходить Модистка. Вона дає обом командам такі завдання:
1.    За допомогою гофрованого паперу, фольги, газет, клею, но¬жиць та шпильок створити вбрання сезону весна-літо 2006.
2.    Продемонструвати вбрання і прорекламувати його.
3.    Назвати якомога більше відомих кутюр'є. (Валентино, Кар-ден, Зайцев, Юдашкін, Лагерфельд, Пако Рабана, Гуччі, Верса-че та ін.)
4.    Дати відповіді не запитання.
Запитання команді «Весна»
Як називається зйомний елемент жіночої зачіски, вироблений зі штучного або натурального волосся? (Шиньйон.) У якій країні до національного чоловічого костюму входить спідниця? (Шотландія.)
Запитання команді «Мрія»
Назвіть три класичні довжини спідниці? (Міні, міді та максі.) Що таке фіжми? (Каркас для спідниці у вигляді обруча, який за¬кріплювався на лінії талії.)
Перші два конкурси журі оцінює за п'ятибальною системою. Ко¬манда, яка перемагає у третьому конкурсі, отримує чотири бали. За кожну правильну відповідь четвертого конкурсу команди от¬римують по одному балу.
Модистка записує результати команд у їхні «Чекові книжки».
Ведучий. Наші учасниці виявляють не лише ерудицію, але й дивовижні винахідливість, фантазію та чудові грацію й смак.
Ведуча. А тим часом ми наближаємось до «Світського» са¬лону. У давнину освіченими вважались дівчата, які добре знали¬ся на музиці та літературі. От ми і перевіримо, чи відповідають цим вимогам знання наших учасниць.
Звучить музика. З-за декорації «Світського» салону виходить М и с т е ц т в о з н а в е ц ь. Він дає командам такі завдання:
1.    Інсценувати одну з байок І. Крилова («Ворона та Лисиця» або «Бабка та Мурашка».)
2.    Назвати якомога більше відомих пар. (О. Пушкін — Н. Гонча-рова, Джон Леннон — Йоко Оно, Майстер — Маргарита, Ан-тоній — Клеопатра, Ромео — Джульєтта та ін.)
3.    Прослухати уривок музичного твору і визначити його назву
та автора.
Запропоновані твори: «Пісня Сольвейг» Е. Гріга; «Танок із шаблями» (балет «Спартак») А. Хачатуряна; «Вальс квітів» (балет «Лускунчик») П. Чайковського; «Місячна соната» Л. Бетховена.
4.    Дати відповіді на запитання.
Запитання команді «Весна»
Як називається найменший музичний ансамбль? (Дует — скла¬дається з двох осіб.)
Як називається веселий музичний спектакль, до дійства якого входять запальні танці, дотепні діалоги? (Оперета.) Як у музиці називають найнижчий чоловічий голос? (Бас.) Як називається найменша складова будь-якого музичного тво¬ру? (Нота.)
Запитання команді «Мрія»
Як називається вищий навчальний музичний заклад? (Консер¬ваторія.)
Як називається музичний ансамбль, що складається з п'яти осіб? (Квінтет.)
Як у музиці називають високий голос хлопчика? (Дискант.) Що таке лібрето? (Короткий зміст сюжету опери або балету.)
Перший конкурс журі оцінює за п'ятибальною системою. Ко¬манда, яка перемагає у другому конкурсі, отримує три бали. За кожну правильну відповідь третього конкурсу команди отриму¬ють по одному балу. Кожна правильні відповідь четвертого кон¬курсу варта два бали.
М и с т е ц т в о з н а в е ц ь записує результати команд у їхні «Чекові книжки».
Ведуча. Давно відома істина: шлях до серця чоловіка про¬лягає через його шлунок. І перевірити це ствердження належить нашим дівчатам в останньому салоні — «Кухарському».
Звучить музика. З-за декорації «Кухарського» салону виходить Шеф-кухар. Він дає командам такі завдання:
1.    Із запропонованого набору продуктів «винайти» бутерброд.
2.    Дати бутерброду назву і прорекламувати цю невеличку страву.
3.    Сервірувати на двох стіл до сніданку.
Команди дають скуштувати бутерброди Шеф-кухарю та журі. Порадившись із Шеф-кухарем, журі оцінює усі конкурси за п'ятибальною системою.
 Шеф-кухар записує результати команд у їхні «Чекові
книжки».
Заповнені «Чекові книжки» в е д у ч і передають у ж у р і для підведення загальних підсумків конкурсної програми.
Ведучий (звертається до глядачів). Поки журі підрахо¬вує бали команд, ми проведемо таємне голосування. А запитан¬ня його таке: хто з учасниць конкурсу заслуговує на титул «Міс
Весна»?
В е д у ч і проводять голосування та визначають переможницю. Звучить музика. Наперед виходять усі учасники свята-розваги. Журі оголошує результати програми та називає команду, яка стала переможницею. В е д у ч і оголошують ім'я дівчини, яка отримала звання «Міс Весна».
Усі учасниці конкурсної програми отримують пам'ятні подарунки.
Ведуча. От і добігає кінця наше свято.
Ведучий. Але весна лише розпочинається. Сподіваємось, що вона принесе багато приємних подій та сонячних днів нашим красуням.
Звучить музика. Свято-розвага закінчується.