ПРАКТИКА НАВЧАННЯ
На сучасному етапі обсяг інформації довкола учня постійно збільшується, це стосується й інформації щодо художньої літератури. У зв'язку з цим дуже важливо дати молодшим школярам базові знання, основну інформацію про літературу як вид мистецтва, долучити учнів до читання художньої літератури і водночас навчити їх учитися, тобто працювати з іншими джерелами інформації, самостійно шукати потрібну книгу, читати та оцінювати її, вивчати культурні здобутки різних країн, що сприяє розширенню світогляду молоді.
Основна мета вчителів: залучати учнів до найвищих досягнень національної та світової літератури й культури, національних і загальнолюдських духовних цінностей; формувати комунікативну та літературну компетентності; розвивати творчі здібності учнів; виховувати в них естетичний смак, високу читацьку та загальну культуру; виробляти вміння самостійно ознайомлюватися зі зразками мистецтва слова, свідомо сприймати втілені в них естетичні й духовні цінності.
Саме тому в Білоцерківській спеціалізованій школі І-III ступенів № 1 із поглибленим вивченням слов'янських мов уже близько 10 років вивчається курс за вибором «Слов'янські казки». Що ж дають дітям казки?
У першому та другому класах програма курсу за вибором спрямована на залучення молодших школярів до скарбниці слов'янських народних казок, зокрема українських, російських і білоруських, долучення до загальнолюдських і національних духовних цінностей, виховання інтересу до історичного минулого слов'янського світу, розуміння учнями своєї приналежності до нього, формування здатності сприймати духовні надбання слов'ян, створені протягом століть.
Програма для учнів третього та четвертого класів вводить учнів у світ казок південних і західних слов'янських народів, знайомить їх із перлинами казкового фольклору болгар, сербів, хорватів, боснійців, чорногорців, поляків, чехів, словенів і лужичів, передбачає ознайомлення з елементарними відомостями з географії, історії, етнографії цих народів, виконує пропедевтичну роль у вивченні світової літератури, географії, всесвітньої історії, польської мови.
Слов'янські казки дають дітям перші уроки життя, вчать відрізняти добро від зла, доводять, що зроблене добро дарує радість, але шлях до добра пролягає шляхом перешкод, зусиль та праці.
Перша всеукраїнська газета для першого вчителя
«Початкова освіта» № 9 (729), травень 2014