Свято барв

Тема.Творче малювання на задану тему.

Мета.Вчити дітей самостійності у визначенні сюжету та доборі засобів виразності,що відповідають відтворюваному образу. Виховувати об'єктивне ставлення до своєї роботи та робіт своїх однолітків.

Обладнання. Білий папір (20 х ЗО см), простий олівець, гуашеві або акварельні  фарби.

Хід заняття

Доброго вам здоров’я, любі діти.

«Доброго ранку», - мовлю за звичаєм.

«Доброго ранку», — кожному зичу я.

«Доброго дня», — вам, люди, бажаю.

«Вечором добрим» — стрічних вітаю.

І усміхаються в відповідь люди,

Добрі слова ж бо для кожного любі.

Вихователь. Діти, ви так гарно привітались, так дружно сказали один одному: «Доброго дня», а це значить, що ми побажали один одному гарного, теплого, літнього дня.

У сяйві сонця, свіжій зелені трав, яскравій і духмяній строкатості квітів настає літо. Я думаю, всі ви звернули увагу на квіти.

Мак розкриває свої червоні пелюстки, а ще волошка мерехтить, наче синя зірочка, рясно вкривають землю рожеві польові гвоздики, білі ромашки. Літо по праву називають святом барв.

Ось послухайте віршик Г. Потапенко.

Літо вчора я зустрів:

Скільки в тебе кольорів?

Не лічило я ніколи.

Запитай колосся в полі,

У берези, квітів, річки,

У пташок, у дня, у нічки...

А найкраще в дітвори,

Та полічить кольори...

Давайте, дітки, ми спробуємо з вами відгадати різнокольорову загадку. Вона допоможе нам відгадати кольори літа.

Понад гори, понад ліс

Виріс в небі диво-міст.

Хоч знайомий дітям всім —

Та ніхто не йде по нім.

Має міст аж сім шарів

Із веселих кольорів.

Сонце сяє: міст палає.

Зайде сонце — він зникає!

Що за диво? Хто вгадає?

(Веселка)

Діти. Веселка, або райдуга.

Вихователь. Правильно, дітки. А хто мені скаже,

скільки райдуга має кольорів?

(Райдуга має сім кольорів: червоний, оранжевій, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий).

— А які приказки ви знаєте про літо?

Ось послухайте.

  • Прийде літо — все розмаїто.
  • Літо селянину — батько і мати.
  • Літній день — рік годує.

А тепер, коли ми пригадали з вами барви пори року «літо», кожен із вас намалює своє ставлення до літа, зміни, виявлені в природі з приходом літа.

Фізкультхвилинка.

Самостійна робота дітей.

Підсумок заняття.

Вихователь. Ось і підходить наше заняття да кінця. Літо... Дивовижна пора. Багато в ній нерозгаданих таємниць, багато незвіданого і цікавого.

Всі ваші роботи дуже гарні, ви молодці - добре потрудилися. А сьогодні ваші роботи подивляться батьки. Ви самі їм їх покажете. Наше заняття закінчено.

Джерело: часопис «Розкажіть онуку» травень 5’2010. Автор- О.С.Заболоцька,тифлопедагог;м.Березне,Рівненська обл.