Тема: «Склад числа 10. Розпізнавання геометричних фігур. Складання і запис прикладів на додавання»
МЕТА: Закріпити знання складу числа 10, вміння розрізняти геометричні фігури, розвивати вміння складати і записувати приклади на додавання в межах 10, розвивати логічне мислення, увагу, уяву, комунікативну компетентність, виховувати доброзичливість, вміння вчасно прийти на допомогу.
ТИП УРОКУ: закріплення нового матеріалу
ФОРМА УРОКУ: УРОК-КАЗКА «Мандрівка до лісової школи»
ОБЛАДНАННЯ: віяла з числами, малюнки дерев, муляж Мудрої Сови, аплікації звірят з геометричних фігур, грибочки з прикладами, яблучка, грушки, горішки з віконечками, блюда з цукерками, жолуді, кишеньки, м’яка іграшка білка, корзина з соснових шишок, малюнки метеликів для розфарбовування.
- Організація класу.
Всі сідайте тихо, діти
Домовляймось не шуміти,
Гарно руку піднімати,
Чітко в лад відповідати.
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було нам мороки,
Всі готові до уроку?
То ж гаразд, часу не гаймо
І в дорогу вирушаймо!
Вчитель: Діти, а який у нас зараз урок?
Діти: Математика.
Вчитель: А що для вас означає слово «математика»?
Діти: цифри, приклади, знаки, геометричні фігури, відрізки.
- МОТИВАЦІЯ.
Вчитель: Так. Математика – це перш за все числа. І сьогодні ми попрацюємо над складом числа 10, повторимо геометричні фігури, розв’яжемо приклади. Склад числа треба дуже добре знати, це допоможе нам при розв’язуванні більш складних прикладів в майбутньому.
3.ХІД УРОКУ.
Наш сьогоднішній урок ми проведемо в лісовій школі, куди ходять звірята, але просто так потрапити туди ми не зможемо, нам треба пройти цифровою доріжкою, виконати декілька завдань.
- Порахувати до 10 і назад.
- Я буду рахувати, але деякі числа пропущу. Ви повинні їх назвати.
- 1,2,…4,5,6
2,3,…,…,6,7,
3,4,5,…,…,8,9;
Яке число стоїть між числами 3 і 5? 7 і9? 8 і 10?
Назвіть сусідів числа 5, 7, 8;
Вчитель: отже завдання ми виконали і дібралися до лісової школи, яка знаходиться під високим дубом. Сюди ходять лісові звірята, а їхню вчительку звуть Мудра Сова. Скоро до школи прийдуть учні .В них сьогодні теж буде урок математики і розглядатимуть вони склад числа 10. Тема їх уроку написана на ялинці. Ялинка гарно прикрашена числами, але деякі пропущені. Давайте допоможемо звірятам і прикрасимо ялинку до кінця.
(діти називають пропущені числа і прикріпляють їх на ялинку).
А ось і наші звірята! Але вони дещо незвичайні, зроблені з геометричних фігур. Давайте пошукаємо і назвемо знайомі геометричні фігури.
(діти називають)
А зараз привітаймося з лісовими звірятами, як виховані діти.
РОЗМИНКА : ПРИВІТАННЯ, ДОБРИЙ ДЕНЬ!
Учитель: Треба разом привітатись
Діти: Добрий день!
Учитель: Дружно, голосно сказати
Діти: Добрий день!
Учитель: Вліво, вправо поверніться,
Своїм друзям посміхніться
Діти: Добрий день!
Учитель: Дружно всі, не відставайте
Діти: Добрий день!
Діти роблять «теплу доріжку», гріють один одному ручки і говорять : «Ми всі – братики і сестрички!»
Вчитель: А хто це там плаче? Білочка! Вона несла в школу грибочки, щоб пригостити друзів і розсипала їх! Давайте допоможемо Білочці зібрати грибочки в корзинку, але тільки ті, на яких при додаванні у відповіді буде 10.
(діти рахують грибочки, на яких у відповіді буде 10, несуть і кладуть у корзинку)
В лісовій школі теж є свята, на які звірята гарно вбираються. Давайте допоможемо гарно вбратися метеликам, розмалюємо їм крильця цяточками, щоб разом було 10.
(діти розфарбовують крильця метеликам.)
РОЗМИНКА «ПЕРЕВТІЛЕННЯ»
Діти ходять як ведмеді, стрибають, мов зайчата, ходять, як лисички, літають, як метелики. Мама дала П’ятачку завдання назбирати на обід 10 жолудів. У нього в штанцях 2 кишені. Як йому розкласти жолуді в 2 кишені?
(діти говорять, розкладають жолуді, складають і записують приклади)
Коли люди ходять в гості, то вони носять подарунки. Ми теж прийшли до звірят з подарунками, але подарувати їх ми зможемо тільки тоді, коли напишемо у віконце правильне число.
(на фігурках фруктів написані приклади на склад числа 10, але немає одного доданка. Якщо дитина правильно вставляє доданок, то може подарувати свій подарунок)
Звірята вам дуже вдячні за подарунки, вони теж вам передали дарунки, але ви зможете їх одержати, коли відгадаєте загадку.
- На одному блюді 6 цукерок, а на другому – 4. Як зробити, щоб їх стало порівну?
- Хлопчика попросили взяти 10 надувних кульок, але щоб вони були сині і червоні. Як йому це зробити?
(діти відгадують і одержують по цукерці і по кульці)
ПІДСУМОК УРОКУ:
Так які числа треба скласти і одержимо 10?
Чи сподобався вам урок? Що сподобалось?