Тема: Складання і розвязання виразів на додавання.
Послідовність чисел у межах 9. Розпізнаваннямногокутників.
Мета: закріпити вміння складати і обчислювати вирази на додавання;
вправляти в написанні цифр,лічбі в межах 9,порівнянні чисел,
розпізнаванні многокутників;
розвивати спостережливість,зоровупамять,кмітливість;
виховувати любов до предмета,пізнавальний інтерес.
Обладнання: цифри від 1-9,предметні малюнки (кішка,кошенята,
човен),порівняльні таблиці.
Тип уроку: Узагальнення і систематизації
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
- Доброго дня,діти! Приготуйтесь до уроку, у вас на столі повинно бути: зошит з друкованою основою, підручник, ручка, кольорові олівці.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
-Сьогодні до нас на урок завітала лисичка, учениця Лісової школи, задля того, щоб подивитись як ви уважна слухаєте та активно працюєте…але, вона завітала не з пустими руками, а принесла багато цікавих та різноманітних завдань на складання та додавання виразів в межах 9, та завдання на ознайомлення з многокутниками.
ІІІ. Відтворення та корекція опорних знань
3.1 Гра « Весела лічба»
- На дошці ви бачите табличку з числами. Їх потрібно розташувати в порядку зростання від 1 до 9.
5 |
7 |
2 |
1 |
4 |
9 |
8 |
6 |
3 |
3.2 Гра « Розташуй по порядку»
- Перед вами на дошці прикріплені цифри але не в правильному порядку, ваше завдання розмістити цифри у порядку зростання.
4 |
5 |
7 |
2 |
9 |
3 |
8 |
1 |
6 |
3.3 Робота за підручником ( №2,3 с. 37)
- Розгорніть підручник на сторінці 37 завдання №2.
- Назвіть пропущені числа. Назви «сусідів» числа 8;числа 3.
- Знайдіть завдання №3. Подивіться уважно, на які фігур поділено відрізком кожен чотирикутник?
3.4 Робота в зошитах
- Розгорніть зошити і напишіть цифри в порядку зростання від 1 до 9.
- IV. Осмислення, узагальнення та систематизація знань
4.1 Робота за підручником (№ 1,4 с.37)
-Порахуйте скільки троянд тримає в лапках ведмедик?
7+1=?(8)
-Скільки риб має лисичка?
8+1=?(9)
-Скільки грибочків у білочки?
4+4=?(8)
-Порахуйте, скільки морквин тримає зайчик?
-Молодці!
-Наступне завдання за номером 4.Ваше завдання порівняти числа кожної пари. Використовувати тільки слово «менше».
Наприклад: запис 3 2 можна читати так: два менше від трьох
9 і 8; 7 і 3; 6 і 4; 7 і 9; 5 і 2.
4.2 Робота в зошитах з друкованою основою
1) Порахуйте геометричні фігури.
-Порахуйте, скільки зафарбованих квадратиків, скільки білих?
-Скільки разом?
-Який можна скласти вираз?
2)У акваріумі плаває багато рибок, але ці рибки мають для вас завдання, в середині них є приклади і вони пропонують вам їх вирахувати, якщо відповідь 8 то ви розфарбовуєте рибку в жовтий колір, а якщо 9 – червоний.
3) Виміряй дожину чотирикутника. Який з них більший?
4) Запишіть пропущені цифри.
а)1 2 3 … 5… 7 8 …
б)1 … 3 … 5 6 7 … 9
в)1 2 … 3 4 … 6 … 8 9
5) Гра «Що змінилося?»
6) Гра на кмітливість.
Кицька і двоє маленьких кошенят знайшли човен, щоб переправитись через річку. Та ось біда, човник маленький та може вмістити в себе або одну маму-кицьку або двох кошенят. Як же переправитись на той берег?
Відповідь: Спочатку переправляються двоє кошенят, одне з яких залишається на березі а інше повертається,а кішка переправляється,назад у човні повертається перше кошення,потім повертаються вдвох
V.Підсумок уроку
- Що ми сьогодні робили на уроці?
- Лисичка задоволенна тим,що ви впорались зі всіма завданнями які вона для вас приготувала.
Підготувала студентка 40 групи КВНЗ «Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського», Гнучих Віта Сергіївна