МАТЕМАТИКА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
Мета: закріплювати різні способи обчислень з іменованими числами; формувати вміння учнів розв'язувати задачі на рух та розрізняти геометричні тіла; розвивати логічне мислення; удосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до вивчення математики.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи; таблиця «Швидкість. Час. Відстань».
Обладнання: картки для індивідуальної роботи; таблиця «Швидкість. Час. Відстань».
Хід заняття
І. Організаційний момент
В коридорі стихли кроки,
В клас зібралась дітвора.
Заняття з математики
Розпочати нам пора.
В клас зібралась дітвора.
Заняття з математики
Розпочати нам пора.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усна лічба
- Назвіть числа від найменшого до найбільшого.
- Назвіть числа від найбільшого до найменшого.
- Назвіть «сусідів» кожного числа.
- Кожне число розкладіть на розрядні доданки.
2. Розв'язування кругових прикладів
65 – 23 95 + 50
107 + 72 42 + 38
80 + 45 179 - 114
145 - 38 125 - 30
ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття
IV. Основна частина
1. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть результати таблиці множення числа 9.
2. Порівняння іменованих чисел
- Виправте помилки.
8 грн. 24 к. < 8 грн. 42 к.
4 м 50 см = 450 см
7 дм 2 см < 62 см
5 дм 3 см < 5 дм 30 мм
8 264 кг > 82 ц 64 кг
5 006 г > 5 кг 60 г
5 год. 13 хв. = 313 хв.
6 км = 5 000 м
2 км 25 м > 2025 м
3. Робота за таблицею
Швидкість |
Час |
Відстань |
18 км/год. 48 км/год. ? |
4 год. ? 5 год. |
? 144 км 450 |
- Як знайти відстань? час? швидкість?
4. Розв'язування задачі
Пішохід перебував у дорозі 5 год., а лижник — 3 год. Хто з них подолав більшу відстань і на скільки кілометрів більшу, якщо пішохід пересувався зі швидкістю 4 км/год., а лижник — 12 км/год?
?? Фізкультхвилинка
Дітки, станьте по порядку!
Розпочнем мерщій зарядку.
Покрутили головою,
Стали всі немов до бою.
Тепер руки розвели —
Ніби полетіли, попливли.
Ліва — права, ліва — права,
Роблять ніжки наші вправи.
Не лінуйтесь, присідайте,
Свої кінцівки розминайте.
Хай вас хвороби оминають
Смуток й слабкість хай зникають.
Час зарядки вже спливає,
Малеча на місця сідає.
Розпочнем мерщій зарядку.
Покрутили головою,
Стали всі немов до бою.
Тепер руки розвели —
Ніби полетіли, попливли.
Ліва — права, ліва — права,
Роблять ніжки наші вправи.
Не лінуйтесь, присідайте,
Свої кінцівки розминайте.
Хай вас хвороби оминають
Смуток й слабкість хай зникають.
Час зарядки вже спливає,
Малеча на місця сідає.
5. Додавання і віднімання іменованих чисел
- Знайдіть суму і різницю.
15 кг 380 г і 6 кг 090 г
8 км 015 м і 3 км 128 м
6. Робота над задачею
- Прочитайте задачу, запишіть пояснення до виразів.
Відстань від Львова до Тернополя b кілометрів, а від Тернополя до Києва — утричі більша. Швидкість автобуса — 80 км/год.
1) b : 80
2) b • 3
3) b • 3 : 80
4 ) b • b + b
5) b • 3 : 80 - b : 80
7. Складання та розв'язування задачі за скороченим записом
S — 500 км
v—100 км/год.
t — ?
8. Робота з геометричним матеріалом
- Назвіть спочатку геометричні фігури, а потім геометричні тіла.
V. Підсумок заняття
- Що вам сподобалося на заняття?
- Які завдання були найскладнішими? Чому?
- На якому етапі заняття ви працювали найефективніше?
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).