МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 5
Мета: закріплювати навички читання, запису чисел 21 - 100; учити складати короткі записи до задач та розв'язувати задачі за коротким записом; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати старанність.
Обладнання: таблиці; м'яч.
Обладнання: таблиці; м'яч.
Хід заняття
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Усна лічба
- Назвіть:
? числа від 65 до 80;
? число, що є наступним за числом 15;
? число, що передує числу 85;
? число, що на 1 більше ніж 89;
? «сусідів» числа 60.
2. Задачі з логічним навантаженням
? Скільки років Кості, якщо до його років додати ще 8 і ще 1, то буде 20? (11)
? У мене 3 сини, і в кожного з них сестра. Скільки у мене дітей? (4)
? На полиці стоїть 15 книжок. Якою за порядковим номером буде сьома книжка в ряду, якщо рахувати справа наліво? (9)
? Кавун важить 2 кг та ще стільки ж. Скільки важить його половина? (2 кг)
? У мене 3 сини, і в кожного з них сестра. Скільки у мене дітей? (4)
? На полиці стоїть 15 книжок. Якою за порядковим номером буде сьома книжка в ряду, якщо рахувати справа наліво? (9)
? Кавун важить 2 кг та ще стільки ж. Скільки важить його половина? (2 кг)
ІІІ. Робота за таблицями
1. Читання чисел за таблицею.
Десятки |
Одиниці |
4 |
6 |
8 |
7 |
5 |
1 |
Завдання за таблицею чисел першої сотні
1 |
11 |
21 |
31 |
41 |
51 |
61 |
71 |
81 |
91 |
2 |
12 |
22 |
32 |
42 |
52 |
62 |
72 |
82 |
92 |
3 |
13 |
23 |
33 |
43 |
53 |
63 |
73 |
83 |
93 |
4 |
14 |
24 |
34 |
44 |
54 |
64 |
74 |
84 |
94 |
5 |
15 |
25 |
35 |
45 |
55 |
65 |
75 |
85 |
95 |
6 |
16 |
26 |
36 |
46 |
56 |
66 |
76 |
86 |
96 |
7 |
17 |
27 |
37 |
47 |
57 |
67 |
77 |
87 |
97 |
8 |
18 |
28 |
38 |
48 |
58 |
68 |
78 |
88 |
98 |
9 |
19 |
29 |
39 |
49 |
59 |
69 |
79 |
89 |
99 |
10 |
20 |
30 |
40 |
50 |
60 |
70 |
80 |
90 |
100 |
- Прочитайте числа третього; п'ятого; десятого; восьмого десятків.
- Назвіть числа, у яких 7 десятків.
- Прочитайте всі числа, у яких число одиниць — 0.
- Назвіть числа, у яких 7 десятків.
- Прочитайте всі числа, у яких число одиниць — 0.
2. Розв'язування задач
1) У бочці було 19 кг меду. Перший покупець купив 6 кг меду і стільки ж купив другий. Скільки кілограмів меду залишилося продати?
2) Знайдіть відповідь за коротким записом задачі.
Було |
Витратили |
Долили |
Стало |
15 л води |
8 л води |
7 л води |
? |
3) У трьох сувоях було 80 м тканини. У першому сувої 20 м, у другому — 30 м. Скільки метрів у третьому сувої?
- Складіть короткий запис задачі.
- Оберіть правильний розв'язок задачі.
- Оберіть правильний розв'язок задачі.
80 - (20 + 30) (80 - 20) + 30 80 - (30 - 20)
?? Фізкультхвилинка «М'яч по колу»
Учні стоячи тримають руки з відкритими долонями на рівні талії. Завдання: хаотично якомога швидше кидати м'яч одне одному, але не допускати його падіння.
3. Робота в зошиті
1) Яких чисел бракує?
86, ..., ..., 89, ..., ..., ..., ..., 94, 95, ..., ..., ..., ..., 100.
2) Знайдіть правильну відповідь до кожного прикладу.
30 + 1 = 80 80 - 60 = 30
61 - 1 = 31 35 - 5 = 40
70 + 8 = 60 20 + 50 = 20
87 - 7 = 78 46 - 6 = 70
3) Виконайте завдання за зразком.
70 > 40 на 30 50 > 10 на ...
70 < 90 на ... 20 < 80 на ...
60 > 30 на ... 40 < 90 на ...
4) Розв'яжіть задачу.
Оленка зібрала з першої грядки 3 десятки огірків, а з другої – 2 десятки.
Скільки десятків горіхів зірвала Оленка?
5) Складіть і розв'яжіть задачу.
Було — 60 л
Витратили — 20 і 10
Залишилося — ?
Відповідь:
4. Психологічна вправа «Асоціація»
Учасники у колі передають одне одному іграшку, називаючи якомога більше асоціацій до слова здоров'я: успіх; зарядка; спокій тощо.
IV. Підсумок заняття
?? Задачі-вірші
? Знають діти казочку
Про Червону Шапочку.
До бабусі вона йшла,
Вісім пиріжків несла.
Раптом вовк її зустрів,
Пиріжечків зо п'ять з'їв.
Хто з вас, діти, порахує,
Скільки бабуся покоштує?
Про Червону Шапочку.
До бабусі вона йшла,
Вісім пиріжків несла.
Раптом вовк її зустрів,
Пиріжечків зо п'ять з'їв.
Хто з вас, діти, порахує,
Скільки бабуся покоштує?
? Три сестри Ховруня мала,
Що за нею підглядали.
Перша мала одне око,
Друга — два. Що за морока?
А в третьої аж три ока.
Ви б, малята, підказали,
Скільки очок сестри мали?
Що за нею підглядали.
Перша мала одне око,
Друга — два. Що за морока?
А в третьої аж три ока.
Ви б, малята, підказали,
Скільки очок сестри мали?
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014