Таблиці додавання і віднімання чисел 8 і 9МАТЕМАТИКА, 2 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 4
 
Мета: вправляти учнів у застосуванні таблиць додавання й віднімання чисел 8 і 9; розвивати в учнів уміння обчислювати вирази з дужками; розв'язувати задачі на дві дії, знаходити периметр многокутника; виховувати уважність.
Обладнання: матеріал для лічби; предметні малюнки; сигнальні картки; схеми задач; картки для опитування.

Хід заняття

І. Організаційний момент
 
Шкільний дзвінок уже лунає,
Сумлінних школярів скликає.
 
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усні обчислення

1) Гра «Добери доданок».
Учитель каже: «Сума — 11». Один учень називає будь-яке число менше, ніж 11 (1-й доданок), а другий визначає 2-й доданок. Гра триває, поки не буде названо всі можливі склади числа 11.


2) Гра «Знайди помилки».
7 + 6 = 13                  17 - 8 = 7                 14 - 5 = 9
4 + 8 = 12                  5 + 8 = 12                12 - 3 = 8

3) Гра «Збільш на 7».

3

8

9

6

7

0

10

         
 
4) Гра «Обери».
- З кожної пари чисел оберіть менше число.
19 і 5; 10 і 16; 9 і 18; 8 і 14.

ІІІ. Робота над темою заняття

1. Робота за картками для опитування

Картка 1

12 - 7 + 8                     3 + 8 - 7
15 - 7 + 6                     8 + 8 - 7

Коли з полиці взяли 9 книг, на ній залишилося ще 8. Скільки книг було на полиці спочатку? На скільки більше книг узяли, ніж залишилося?

Картка 2

13 – 8 + 9                    3 + 9 - 7
16 - 9 + 8                     5 + 9 - 6

У банці було кілька склянок молока. З неї відлили 8 склянок, після чого в банці залишилося 7 склянок. Скільки склянок молока було в банці? На скільки менше склянок молока залишилося, ніж відлили?

2. Обчислення значень виразів з дужками
12 - (3+ 6)                  7 + (9 - 4)
11 - (3 + 5)                 8 + (7 - 4)

3. Гра «Віконечка»
5 + 3 = 4 + ?                      10 + 4 = 13 + ?
12 - 2 = 5 + ?                     14 + 4 = 8 + ?
10 + 7 = 16 + ?                  6 + 3 = 5 + ?

4. Розв'язування складеної задачі за умовою і скороченим записом
Сашко зірвав 7 яблук і поклав їх у кошик, а Тетянка зірвала 5 яблук і також поклала у кошик. 8 яблук діти віддали бабусі. Скільки яблук залишилося у кошику?
Поклали — 7 яблук і 5 яблук
Віддали — 8 яблук
Залишилося — ?

5. Фізкультхвилинка
 
Раз! Два! Час вставати –
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П'ять! Шість! Засміялись,
Кілька разів понахилялись.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутися до справ.
 
6. Робота в зошитах

1) Доберіть потрібне число.
? + 6 = 14                   ? - 6 = 9
? + 7 = 13                   ? - 6 = 8
5 + ? + ? = 9

2) Обчисліть.
5 + 9                  11 - 4                 14 - 7                 7 + 7 =
8 + 7                  12 - 5                 13 - 7                 6 + 5 =
14 - 6 - 3            15 - 6 - 2            11 - 3 + 5

3) Розв'яжіть задачу.
Бабуся спекла 15 пиріжків. Спочатку вона віддала онукам 5 пиріжків, а потім — ще 3. Скільки пиріжків залишилося у бабусі?

4) Обчисліть периметр чотирикутника, дві сторони якого дорівнюють 3 см, а дві інші — 4 см.

5) Скільки на малюнку трикутників?
    Скільки на малюнку чотирикутників?
 
01.01.2015-1-1в
 
7. Вправа «Морозиво»

- Я знаю, що ви всі любите морозиво. Уявіть, що ви завітали до Снігової королеви, замерзли й самі стали схожими на морозиво. Тіло, руки, ноги, голова скуті холодом... Бр... Але прийшов добрий чарівник і сказав: «Заплющте очі! Покладіть руки на коліна. Вам зручно, вам ніщо не заважає... Зараз почнемо відтаювати. Зігріваються й відтаюють пальчики ніг, зігріваються й відтаюють ступні, зігріваються й розслабляються коліна. Тепер тепло йде від пальчиків ніг угору, ноги теплі, вони розслабляються. Зігріваються пальчики рук. Пальці розслабляються. Зігріваються й розслабляються долоні. Зігріваються й розслабляються кисті рук. Тепло від кистей іде до ліктиків. Від ліктиків — до плечей. Руки теплі, розслабилися. Вам тепло. Тепло йде по всьому тілу, від животика піднімається до грудей, шиї, голови. Обличчю спекотно. Обличчя розслабилося, ротик відкрився, голова повисла.
Розтануло морозиво, розтеклося солодкою калюжею по підлозі».

IV. Підсумок заняття

- Що виконували на занятті?
- Яке завдання найбільше сподобалося?
- Чому?
- Дякую вам за старання!
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 2 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 9 (129), Харків, Видавнича група «Основа», 2014