Ділення двоцифрових та трицифрових чисел на одноцифровіМАТЕМАТИКА 3 КЛАС. ЗАНЯТТЯ 14
 
Мета: вправляти учнів у діленні двоцифрових та трицифрових чисел на одноцифрові; закріплювати прийоми перевірки дії ділення дією множення, дії множення — дією ділення; удосконалювати навички розв'язування задач; розвивати мислення; виховувати уважність.
Обладнання: схеми задач; картки для опитування.

Хід заняття

І. Організаційний момент
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Попрацюємо старанно,
Щоб заняття минуло немарно.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Обчислення у зручний спосіб
(6 + 10) : 4;   (30 + 18) : 3;   (3 + 7) : 2

2. Гра «Більше — менше»
? Зменште на 6 числа: 25, 14, 32, 41.
? Збільште у 6 разів числа: 8, 7, 10, 13.

3. Усне розв'язування задачі
У їдальні за 4 дні використали 48 кг рису, а гречаної крупи — утричі менше.
Скільки гречаної крупи використали у їдальні за 4 дні?
Скільки рису використали за день?
Скільки гречаних круп використали за день?

ІІІ. Робота над темою заняття

1. Гра «Піднімися на вершину»
 
17.12.2014-1-1о

2. Математичний диктант
? Добуток чисел 18 і 3 збільште на 5.
? Різницю чисел 36 і 24 збільште у 4 рази.
? Збільште число 19 у 5 разів.
? Зменште число 81 утричі.
? Добуток чисел 2 і 8 збільште на 10.
? Добуток чисел 2 і 8 збільште у 10 разів.
? У скільки разів число 42 більше ніж число 3?

3. Обчислення із коментуванням
46 : 2             88 : 4               60 : 4
92 : 4             84 : 6               70 : 5

4. Складання і розв'язування задачі за скороченим записом
 
17.12.2014-1-2о
5. Фізкультхвилинка
Руки в боки,
Нахилилися вперед.
Нахилилися назад,
І праворуч,і ліворуч,
Раз, два, три, чотири,
Набираємося сили.
 
6. Робота в зошитах
1) З прикладу 4 • 15 = 60 складіть два приклади на ділення.

2) З прикладу 80 : 5 = 16 складіть два приклади на множення.

3) Розв'яжіть приклади.
3 • 27 - 11                         84 : 3 + 13                     4 • 210 - 200
420 : 7                              320 : 4                           240 : 2
420 : 3                              630 : 7                           810 : 3
 
4) Розв'яжіть задачу.
З однієї грядки зібрали 56 кг огірків, а з другої — на 16 кг менше. Усі огірки розклали у ящики — по 8 кг у кожен. Скільки ящиків використали?

5) Накресліть такий прямокутник, щоб його периметр дорівнював 18 см.

7. Гра «Числовий ряд»
Усім гравцям роздають картки з цифрами. Учитель називає число. Плеснути в долоні має той учень, на картці якого написано число, що є у 5 разів меншим від названого.

8. Релаксація (під спокійну музику)
- Сядьте зручно, заплющте очі та уявіть себе в лісі. Вам добре, на вас дихає легенький вітерець, а згори чутно пташиний спів. Послухайте його.
- Розплющте очі. Ми чули спів пташок. Чий голос ви впізнали?
- А чи знаєте ви, що так, як співають шпаки, красиво і мелодійно, не співає жодна пташка? Вони — великі майстри наслідувати інших птахів. За це їх звуть пересмішниками.

IV. Підсумок заняття

- Що сподобалося на занятті?
- Про що розповісте вдома батькам?
- Дякую, ви старанно працювали сьогодні.
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014