Множення чисел 0 і 1. Множення на 0, 1, 10 і 100. МАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 12
 
Мета: удосконалювати навички обчислення значень виразів на множення і ділення; розвивати мислення; виховувати працелюбність.

Обладнання: таблиці для усних обчислень.
 

Хід заняття

І. Організаційний момент
 
 Всіх покликав на урок
Голосний шкільний дзвінок.
Тож усі часу не гаймо,
До роботи приступаймо!
 
ІІ. Актуалізація опорних знань
 
1. Усні обчислення
1 • 9        0 • 7        14 • 1         7 : 7
10 • 8      9 • 0        100 • 7       40 : 10
1 • 1        5 • 10      90 : 10        4 • 100


2. Гра «Обчислювальна машина»
 
16.12.2014-1-1JPG
 
 ІІІ. Робота над темою заняття

1. Складення і розв'язування задачі за короткою умовою
9 банок — 45 л
10 банок — ?

2. Розв'язування прикладів

30 • 10 - 120
450 : 9 + 370
0 • 100 + 20
890 : 1 - 90 + 20

?? Фізкультхвилинка

Динамічна вправа «Цифри»
Учні за інструкціями вчителя виконують вправи.
- Зараз ми писатимемо цифри у незвичний спосіб. Цифру 1 «пишемо» носом (кажемо й виконуємо), цифру 2 — підборіддям, цифру З — правим плечем, цифру 4 — лівим плечем, цифру 5 — «пишемо» правим ліктем, цифру 6 — лівим ліктем, цифру 7 — правим коліном, цифру 8 — лівим коліном, цифру 9 — правою ногою, а 10 — лівою ногою».

3. Робота в зошиті
1) Обчисліть «ланцюжок».
80 : 80 • 9 + 11 : 4 • 100 - 1

2) Розв'яжіть приклади.
4 • 10             13 • 10              38 • 100
0 • 150           800 : 20             60 : 30
 
3) Заповніть таблицю.
 

а

600

20

400

100

80

220

а : 20

           
 
?? Психологічна вправа «Лимон»
- Сядьте зручно: руки розмістіть на колінах (долонями вгору), плечі та голова опущені, очі заплющені. Уявіть, що у вас у правій руці — лимон. Починайте повільно його стискати, поки не відчуєте, що «вичавили весь сік». Розслабтеся. Запам'ятайте свої відчуття. Тепер уявіть, що лимон — у вашій лівій руці. Повторіть вправу. Знову розслабтеся і запам'ятайте свої відчуття. Після цього виконайте вправу водночас обома руками. Розслабтеся.

4) Розв'яжіть задачу.
Перше число 600, друге — утричі менше за перше, а третє — в 4 рази більше ніж друге. Знайдіть третє число.

5) Розв'яжіть задачу.
Паливний бак мотоцикла містить 10 л пального, а в бак вантажівки — 100 л. Заправили 8 мотоциклів і 9 автомобілів. Скільки всього пального витратили?
 
IV. Підсумок заняття

- Які завдання виявилися складними?
 
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014