Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення на число 9 та ділення на 9. МАТЕМАТИКА. ЗАНЯТТЯ 7
 
Мета: закріплювати знання таблиць множення числа 9 та ділення на 9; вправляти учнів у розв'язанні нерівностей; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: таблиці для усних обчислень; таблиці з геометричним матеріалом.

Хід заняття

І. Організаційний момент
Любі діти, усміхніться,
Навколо себе подивіться...
Вже усмішками сяє клас,
Заняття розпочати час.
 
ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Гра «Віримо чи не віримо?»
Рівності й нерівності записано на дошці. Учитель зачитує їх, а діти, якщо правильно, говорять: «Віримо», якщо ні — «Не віримо» та пояснюють чому.

7 • 9 = 63                          9 • 3 > 38
72 : 9 = 9                          36 : 9 < 5
9 • 5 = 40                         9 • 6 > 64
9 • 8 = 72                         81 : 9 < 15

2. Гра «Розкажіть таблицю множення числа 9»

3. Гра «Що "зайве"?»
18, 23, 27, 36, 45, 51, 54, 63, 72, 86, 81.
("Зайві" — числа, що не є результатами множення числа 9, слід закреслити.)

ІІІ. Повідомлення теми та мети заняття

IV. Робота над темою заняття

1. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть усі двоцифрові числа, що містять цифру 9.

2. Коментоване письмове розв'язування прикладів
63 : 9 + 49                                60 - 9 • 2
24 : 6 • 9 – 16                           9 • 3 + 9 • 4
80 – 9 • 7 + 13                         35 + 9 • 5

3. Аналіз і розв'язування задачі
Для озеленення скверу посадити 32 кущі троянд, 16 кущів бузку, а жасмину — у 8 разів менше, ніж троянд і бузку разом. Скільки кущів жасмину посадили?
? Читання задачі;
? аналіз задачі;
? розв'язування задачі.

4. Встановлення нерівностей
- Вставте такі пропущені числа, щоб нерівності були істинними.
5 • 6 > ? • 5                               3 • 9 > ? • 8
7 • 8 < ? • 9                               4 • 7 < ? • 4

5. Складання задачі за поданим виразом
8 • 7 - 28
 
6. Фізкультхвилинка
Стали, діти, біля парт.
Кожен з вас здоров'я варт.
Піднімайте руки вгору —
Сонце сили додасть хворим.
Присідайте до землі —
Прийдуть сили немалі.
А тепер взялись за руки,
Хай покинуть слабкість, муки.
Нам же далі працювати,
То й здоров'я треба мати.
 
7. Складання прикладів на множення за поданими відповідями
? • ? = 63                            ? • ? = 27
? • ? = 18                            ? • ? = 45
? • ? = 54                            ? • ? = 81
? • ? = 36                            ? • ? = 72

8. Цікава задача
На мотузці зав'язали 9 вузлів. Відстань між кожними двома сусідніми вузлами — 10 см. Якою є відстань між крайніми вузлами?

9. Робота з геометричним матеріалом
- Назвіть фігури, що є кругами, многокутниками.
 
14.12.2014-1-1
 
V. Підсумок заняття

?? Гра «Мікрофон»
- Що сподобалося на занятті?
 
Навчальне видання «КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 3 КЛАС».
Серія «Бібліотека журналу "Початкове навчання та виховання"»,
випуск 10 (130), Харків, Видавнича група «Основа», 2014