Тема: Значення кісткових риб та їх охорона.
Мета: Дати поняття про значення риб у житті людини; про промисел риби; штучне розведення та охорону риб.
Розвивати мислення, пам'ять, уміння самостійно працювати з підручником, робити висновки. Виховувати любов до природи.
Обладнання і матеріали: таблиці "Ставкове рибне господарство", таблиці з попереднього уроку.
Базові поняття і терміни: Вітаміни, промисел тварин, ставкове рибне господарство, тепловодні і холодноводні ставки, нерестові, вирощувальні, зимувальні і нагульні ставки.
Тип уроку: Засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Заходжу в клас, вітаюсь з учнями та перевіряю їх готовність до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Самостійна робота..
1. Закінч або доповни речення:
а) серце риби складається з ...; б) через серце риби тече ... кров;
в) в органах тіла і голові відбувається ... .
2. Зяброві кришки у кісткових риб:
а) є; б) немає.
3. Акули плавають з постійно відкритим ротом для того, щоб:
а) вода омивала зябра; б) потрапляла їжа.
4. До морських риб належать:
а) камбала; б) форель; в) карась; г) сардина; д) бичок; е) місяць риба.
5. До прохідних риб належать:
а) осетер; б) кета; в) скумбрія; г) сьомга; д) горбуша; е) тріска.
6. Парні яєчники і сім'яники у кісткових риб відкриваються в:
а) сечовому отворі; б) клоаці; в) окремо від сечового отвору.
7. Судини, що відходять від серця називаються:
а) артеріями;
б) венами;
в) капілярами.
8. Особливістю травної системи є:
а) розчленованість і вигини травної трубки;
б) наявність спірального клапана;
в) дугоподібно вигнутий шлунок.
9. Хвостовий плавець у акул має:
а) довгу верхню лопать;
б) довгу нижню лопать;
в) дугоподібно вигнутий шлунок.
10. Зяброві щілини у скатів знаходиться на:
а) черевному боці;
б) спині;
в) частина на череві, частина - на спині.
11. Плавальний міхур - це тонкостінний виріст:
а) аорти;
б) легеневих мішків;
в) кишечника.
12. Кісткові риби розмножуються:
а) відкладаючи ікру;
б) відкладаючи яйця;
в) а і б;
г) живонародженням.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Пригадайте:
- Що таке добрива?
- Личинки яких кровосисних двокрилих живуть у водоймах?
- Що таке біологічний метод боротьби?
2. Повідомлення теми і мети уроку.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення учнів.
а) Про промисел риб;
б) Про штучне розведення риб.
2. Значення риб у житті людини. (бесіда, розповідь)
а) Яке значення риб у житті людини? (Відповідь учнів)
Розповідь вчителя.
Риба - цінний продукт харчування (м'ясо, ікра), а також джерело вітамінів А і В, що містяться у її печінці й ікрі. Нага¬даємо, що вітаміни - це біологічно активні речови¬ни, потрібні людині у невеликих кількостях для за-безпечення нормальної життєдіяльності, зокрема обміну речовин. Жири, отримані з риб, використову¬ють у харчовій промисловості, медицині та для технічних потреб. З риби та її кісток виготовляють кісткове борошно, яке додають до корму свійських тварин для збільшення їхньої продуктивності або ви¬користовують як добриво. Багато риб (акули, лососеподібні та ін.) мають цінну шкіру, яку в деяких країнах використовують для виготовлення промислових товарів.
Деяких риб (наприклад, гамбузію, плітку) застосо¬вують у біологічному методі боротьби з личинками кровосисних двокрилих, які розвиваються у водой¬мах. Рослиноїдні прісноводні риби (як-от, товстоло¬бик, білий та чорний амури) очищують водойми від надмірної рослинності, запобігаючи їхньому зарос¬танню та заболочуванню.
Велике значення для людини має спортивне ри¬бальство як один із видів активного відпочинку на лоні природи. Багато гарних або цікавих своєю поведінкою видів риб утримують в акваріумах.
Проте риби можуть завдавати людині певної шко¬ди. Ви вже знаєте, що деякі види акул і скатів (тигрова та біла акули, акула-молот тощо), піраньї небезпечні для життя людей. Риба також може бути джерелом зараження людини паразитичними черва¬ми, якщо її вживати в їжу сирою або недостатньо кулінарно обробленою. Є види риб, м'ясо яких для людини отруйне (вусач та ін.). Уколи променів плавців, вкритих отруйним слизом, таких видів, як морський йорж, або скорпена, морський окунь спри¬чиняють запалення шкіри, а укол колючої бородавчатки може призвести до смерті людини. Небезпечні для людини розряди електричного ската та інших риб з електричними органами.
У природі риби є кормовою базою для багатьох мешканців водойм (дельфінів, тюленів тощо), а також суходолу: птахів, звірів (ведмеді, річкова та морська видри та ін.).
б) Що таке промисел риб і як його здійснюють? (Відповідь учнів)
Розповідь вчителя
Багато країн світу веде рибний промисел, добуваючи рибу як у морі, так і в прісних водоймах. Промисел тварин - добування диких видів людиною для своїх потреб у великих кіль¬костях. Світовий вилов риби становить понад 60 млн. тонн на рік. Об'єктами промислу здебільшого є морсь¬кі риби. Найбільшою рибопродуктивністю характери¬зується так звана шельфова зона (мілководдя поблизу материків).
Для забезпечення рибного промислу існують різні знаряддя вилову риби та спеціальні транспортні засоби для її перевезення (риболовецький флот). Виловлену рибу можна переробляти та зберігати безпосередньо в місцях вилову на особливих суднах - плавучих базах чи заводах - або на березі на спеціальних підприєм¬ствах. Найбільші центри рибного промислу в Україні розташовані в приморських містах: Севастополі, Керчі, Одесі, Маріуполі, Бердянську - та на великих ріках (Дунай, Дніпро, Дністер, Південний Буг).
3. Робота в зошитах з друкованою основою.
4. Самостійна робота з підручником.
а) Прочитайте про штучне розведення риб та їх охорону.
б) Бесіда:
- Для чого людина штучно розводить рибу?
- Які методи штучного розведення риб вам відомі?
- Чому риби потребують охорони?
- Які заходи з охорони риб потрібно здійснювати людині?
5. Робота в зошитах.
V. Узагальнення і систематизація знань учнів.
1. Бесіда:
- Що таке промисел тварин і як його здійснюють?
- Які з видів господарської діяльності людини найшкідливіше впливають на риб?
2. Розгадування кросворду (сторінка 67 зошита)
3. Заповнення таблиці в зошиті з друкованою основою.
VI. Підсумок уроку.
Оголошення оцінок.
VII. Домашнє завдання.
Вивчити §37. Повторити §9-10 підручника і підготуватися до тематичної атестації.