УКРАЇНСЬКА МОВА.
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ. 4 КЛАС
Мета: узагальнити знання учнів; стимулювати мовленнєву функцію; розвивати увагу, уяву, мовлення учнів; виховувати любов до рідної мови.
Обладнання: м'яч.
Обладнання: м'яч.
Хід заняття
І. Організаційний момент
Доброго ранку, доброго дня!
Зичу сьогодні, дітки, вам я,
Щоб були дружні, хоробрі, швидкі.
Гарними темпами до перемоги йшли!
Зичу сьогодні, дітки, вам я,
Щоб були дружні, хоробрі, швидкі.
Гарними темпами до перемоги йшли!
- Утворімо, діти, коло, передамо тепло своїх долоньок своїм сусідам. А тепер передайте одне одному м'ячик і свої побажання.
- Сьогодні ми проведемо мовний турнір за вивченим матеріалом. Об'єднаймося у команди і працюватимемо дружно.
ІІ. Основна частина
?? Завдання 1
- Поясніть значення українських народних висловів.
1-ша команда «Питайлики»
? Тримати ніс за вітром.
? Язик до Києва доведе.
2-га команда «Всезнайки»
? У кишені вітер гуляє.
? Танцювати під чужу дудку.
?? Завдання 2
- Із окремих слів складіть прислів'я. Поясніть його зміст.
1-ша команда
Як, мова, саме, дорога, життя, рідна, людині.
Тому, хто треба, хоче, мало, знати, спати, багато.
2-га команда
Диво, українська, калинове, мово, наше, ти.
Людський, мова, скарб, є, то.
?? Завдання 3
- Доберіть антоніми.
1-ша команда 2-га команда
Старий бук — Важкий пух —
Старі рукавиці — Складне завдання —
Старий журнал — Легке покарання —
?? Завдання 4
- Замініть слова в реченнях на антоніми.
1-ша команда
Перед дощем навкруги стає сонячно. (Похмуро)
Льодовитий океан знаходиться на півдні. (Півночі)
Це не фініш нашого змагання. (Старт)
2-га команда
Моя сестра уже дитина. (Доросла)
Я сьогодні прокинувся дуже рано. (Пізно)
Троє велосипедистів наближалися до початку змагань. (Кінця)
?? Завдання 5
- Хто кого переговорить?
Команди по черзі промовляють скоромовки. Хто це зробить швидше і правильніше?
?? Фізкультхвилинка
?? Завдання 6
Кожна команда по черзі пише слово, а інша — відгадує. Виграє та, яка відгадала більше слів.
- «Напишіть» у повітрі носом і підборіддям слова (наприклад: дієслово, прислівник, іменник тощо). Робити це слід з максимальним повертанням голови (літери мають бути високими і великими). Можна малювати в повітрі різні предмети, фігури та ін., писати слова. Виконуючи вправу, потрібно рухати шиєю плавно, без ривків і зайвого напруження. Тулуб тримати нерухомо, спину прямо.
Ця вправа поліпшує кровообіг головного мозку, роботу шийних хребців, позбавляє обличчя подвійного підборіддя.
?? Завдання 7. Гра «Відгадай хто це, що це?»
Капітани команд описують предмет, використовуючи прикметники, а суперники мають відгадати слово-предмет. Описувати слід чітко і коротко.
?? Завдання 8
- Знайдіть у тексті слова з часткою не. Запишіть їх у два стовпчики: у перший — прислівники, у другий — прикметники. Поясніть їх написання.
Українська народна пісня є особливим явищем у світовій культурі. Вона вражає нас, слухачів, багатством жанрів та стилів. Народна пісня є незбагненною й незрівнянною за своєю красою й простотою поезії.
Народна пісня творилася протягом багатьох віків і збереглася, дійшла до нашого часу. Вона звучить на сцені, на уроках музики в школі, удома під час сімейних свят.
Наш народ дбайливо зберігав ці пісні, передавав їх із уст в уста. В історії нашої країни були часи, коли розмовляти та писати рідною мовою забороняла влада. Незважаючи на це народна пісня звучала раніше і нині радує нас своєю красою.
У чому ж цілюща дія пісні? Це так званий спеціалізований жанр, у якому майже нічого, іншого, крім емоцій немає. Недарма пісня приваблює всіх: і виконавців, і слухачів.
?? Завдання 9. Мовні загадки
1-ша команда
Що стоїть посеред Одеси? (Літера «е»)
Яке слово має сорок а? (Сорока)
Гора і людина - що між ними стоїть? (Літера «і»)
2-га команда
Що стоїть посеред Землі? (Літера «м»)
Чого немає у вола, а є у корови, кози, коня? (Літера «к»)
Що є у Дніпрі, Дністрі й Десні крім риби? (Літера «Д»)
?? Завдання 10. Ребуси
Г1а пі2л ві3ло Пі100лет
пер6 мі100 100янка 7я
за3мка Ві3на 100ляр 3буна
?? Завдання 11
- «Відновіть» прислів'я та приказки.
- Доберіть до першої частини прислів'я другу, що відповідає за змістом.
Кожна команда по черзі пише слово, а інша — відгадує. Виграє та, яка відгадала більше слів.
- «Напишіть» у повітрі носом і підборіддям слова (наприклад: дієслово, прислівник, іменник тощо). Робити це слід з максимальним повертанням голови (літери мають бути високими і великими). Можна малювати в повітрі різні предмети, фігури та ін., писати слова. Виконуючи вправу, потрібно рухати шиєю плавно, без ривків і зайвого напруження. Тулуб тримати нерухомо, спину прямо.
Ця вправа поліпшує кровообіг головного мозку, роботу шийних хребців, позбавляє обличчя подвійного підборіддя.
?? Завдання 7. Гра «Відгадай хто це, що це?»
Капітани команд описують предмет, використовуючи прикметники, а суперники мають відгадати слово-предмет. Описувати слід чітко і коротко.
?? Завдання 8
- Знайдіть у тексті слова з часткою не. Запишіть їх у два стовпчики: у перший — прислівники, у другий — прикметники. Поясніть їх написання.
Українська народна пісня є особливим явищем у світовій культурі. Вона вражає нас, слухачів, багатством жанрів та стилів. Народна пісня є незбагненною й незрівнянною за своєю красою й простотою поезії.
Народна пісня творилася протягом багатьох віків і збереглася, дійшла до нашого часу. Вона звучить на сцені, на уроках музики в школі, удома під час сімейних свят.
Наш народ дбайливо зберігав ці пісні, передавав їх із уст в уста. В історії нашої країни були часи, коли розмовляти та писати рідною мовою забороняла влада. Незважаючи на це народна пісня звучала раніше і нині радує нас своєю красою.
У чому ж цілюща дія пісні? Це так званий спеціалізований жанр, у якому майже нічого, іншого, крім емоцій немає. Недарма пісня приваблює всіх: і виконавців, і слухачів.
?? Завдання 9. Мовні загадки
1-ша команда
Що стоїть посеред Одеси? (Літера «е»)
Яке слово має сорок а? (Сорока)
Гора і людина - що між ними стоїть? (Літера «і»)
2-га команда
Що стоїть посеред Землі? (Літера «м»)
Чого немає у вола, а є у корови, кози, коня? (Літера «к»)
Що є у Дніпрі, Дністрі й Десні крім риби? (Літера «Д»)
?? Завдання 10. Ребуси
Г1а пі2л ві3ло Пі100лет
пер6 мі100 100янка 7я
за3мка Ві3на 100ляр 3буна
?? Завдання 11
- «Відновіть» прислів'я та приказки.
- Доберіть до першої частини прислів'я другу, що відповідає за змістом.
Без добра... вік не прохолоне.
Казало лихо... ходить у світі тихо.
Добре діло... як мине зле.
Раз добром налите серце... і лихо не родить.
Буде добре... щоб не вийшло на добре.
Часок у добрі побудеш—... злу жди.
За доброю хвилею... все горе забудеш.
Добро не пропадає, а... твори сміло.
Нема того злого... не буть добру.
Добро не лихо... зло умирає.
Казало лихо... ходить у світі тихо.
Добре діло... як мине зле.
Раз добром налите серце... і лихо не родить.
Буде добре... щоб не вийшло на добре.
Часок у добрі побудеш—... злу жди.
За доброю хвилею... все горе забудеш.
Добро не пропадає, а... твори сміло.
Нема того злого... не буть добру.
Добро не лихо... зло умирає.
- Знайдіть у прислів'ях прислівники та доберіть до них синоніми та антоніми.
ІІІ. Підсумок заняття
Підбиття підсумків турніру. Визначення переможців.
ЛІТЕРАТУРА
1. Акимова М. К., Козлова В. Т. Индивидуальность учащегося и индивидуальный подход. — М. : Знание, 1992.
2. Березіна О. Б. Логіка. 4 клас. — X. : Вид-во «Ранок», 2010.
3. Вигошський Л. С. Проблема возраста // Собр. соч. — Т. 4. — М., 1984.
4. Ілляшенко Т. Д. Чому їм важко вчитися? — К. : Почат. шк., 2008.
5. Кондратенко Л. Розумові здібності дитини. — К. : Главник, 2004.
6. Коробко С., Коробко О. Робота психолога з молодшими школярами. — К. : «Літера ЛТД», 2006.
7. Корчевська О., Кордуба Н. Нестандартні уроки з математики 1 4 класи. - Тернопіль, Астон, 2003.
8. Кулагина И. Ю. Личность школьника от задержки психического развития до одарённости: — М. : ТЦ «Сфера», 1999.
9. Пільбук Ю. З., Коробко С. Л., Кондратенко Л. О. Готовність дитини до школи / за ред. С. Максименка, О. Главник. — К. : Главник, 2004.
10. Скворчевська О. В. Ігрові методики роботи з учнями 1-4 класів. — X. : Видавнича група «Основа», 2007.
2. Березіна О. Б. Логіка. 4 клас. — X. : Вид-во «Ранок», 2010.
3. Вигошський Л. С. Проблема возраста // Собр. соч. — Т. 4. — М., 1984.
4. Ілляшенко Т. Д. Чому їм важко вчитися? — К. : Почат. шк., 2008.
5. Кондратенко Л. Розумові здібності дитини. — К. : Главник, 2004.
6. Коробко С., Коробко О. Робота психолога з молодшими школярами. — К. : «Літера ЛТД», 2006.
7. Корчевська О., Кордуба Н. Нестандартні уроки з математики 1 4 класи. - Тернопіль, Астон, 2003.
8. Кулагина И. Ю. Личность школьника от задержки психического развития до одарённости: — М. : ТЦ «Сфера», 1999.
9. Пільбук Ю. З., Коробко С. Л., Кондратенко Л. О. Готовність дитини до школи / за ред. С. Максименка, О. Главник. — К. : Главник, 2004.
10. Скворчевська О. В. Ігрові методики роботи з учнями 1-4 класів. — X. : Видавнича група «Основа», 2007.
Навчальне видання «Корекційні заняття. 4 клас» / Упоряд.
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).
Муращик Е. М. – К66 Х. : Вид. група «Основа», 2014. – 94,[2]с. –
(Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 11 (131)).