МАЙСТЕР-КЛАС
Хід уроку
3. Впишіть літери так, щоб вони стали закінченням першого слова й початком другого. Кількість клітинок відповідає кількості літер. (с. 43)
V. Самостійна робота
Завдання 6 (с. 44)
(Виконання даних завдань можна доповнити коментарем учителя (учнів) щодо того, які звуки позна¬чають на письмі пропущені букви. Доцільно супроводити роботу демонстрацією відповідних зображень.)
Вписати пропущені літери.
2. Завдання 7 (с. 44-45)
Впиши пропущені літери.
VI. Домашнє завдання
(Опрацювати самостійно вдома завдання 8, 9 на сторінці 45.)
8. Впиши літери так, щоб у напрямку стрілок можна було прочитати слова.
9. Прочитай слово по колу, вписуючи пропущені літери.
(Урок розроблено відповідно до
посібника О.Гісь "Планета Міркувань".)
посібника О.Гісь "Планета Міркувань".)
Мета: підвищення інтелектуального рівня, загальної обізнаності, швидкості та гнучкості мислення учнів; збагачення словникового запасу. Виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги.
Обладнання: ілюстративний матеріал, іграшковий мікрофон, аркуші паперу, посібник «Планета Міркувань», 3 клас (с. 38-43), — К.: ТОВ «Інститут сучасного підручника», 2008.)
Обладнання: ілюстративний матеріал, іграшковий мікрофон, аркуші паперу, посібник «Планета Міркувань», 3 клас (с. 38-43), — К.: ТОВ «Інститут сучасного підручника», 2008.)
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Учитель. Це те, що люблять малюки.
І це не просто пустощі, забави,
А розвивальні і корисні дуже вправи.
В. Бутрім
Учитель. Це те, що люблять малюки.
І це не просто пустощі, забави,
А розвивальні і корисні дуже вправи.
В. Бутрім
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів
«Мозковий розігрів» — завдання на повторення.
Учитель. Доберіть антоніми до слів, використовуючи слова правого стовпчика:
«Мозковий розігрів» — завдання на повторення.
Учитель. Доберіть антоніми до слів, використовуючи слова правого стовпчика:
Байдужий |
Неквапливий |
Прудкий |
Привабливий |
Глибокий |
Співчутливий |
Потворний |
Мілкий |
Безтурботний |
Заклопотаний |
Учитель. З'єднай слова правого і лівого стовпчиків:
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Учитель. Сьогодні ми будемо вчитися розв'язувати мовні головоломки; читати слова, у яких пропущено літери; відгадувати склади, які є кінцем першого слова і початком другого; переставляючи літери, відновлювати початкове слово.
Учитель. Сьогодні ми будемо вчитися розв'язувати мовні головоломки; читати слова, у яких пропущено літери; відгадувати склади, які є кінцем першого слова і початком другого; переставляючи літери, відновлювати початкове слово.
IV. Робота над матеріалом уроку
Учні виконують завдання під керівництвом учителя, самостійно.
1. Впишіть літери так, щоб можна було прочитати слова (с.42).
Наприклад:
Учні виконують завдання під керівництвом учителя, самостійно.
1. Впишіть літери так, щоб можна було прочитати слова (с.42).
Наприклад:
2. Впишіть пропущені літери (с. 43)
Наприклад: вряди-годи, де-небудь, всього-на-всього.
3. Впишіть літери так, щоб вони стали закінченням першого слова й початком другого. Кількість клітинок відповідає кількості літер. (с. 43)
4. Впиши пропущені літери і прочитай слова у дужках (с. 43)
5. Визначте, яку літеру-мандрівницю чекають у кожному будиночку? (с. 43)
(1 будиночок чекає на букву «о»; 2 будиночок чекає на букву «а», 3 будиночок чекає на букву «е»; 4 будиночок чекає на букву «м»; 5 будиночок чекає на букву «к».)
V. Самостійна робота
Завдання 6 (с. 44)
(Виконання даних завдань можна доповнити коментарем учителя (учнів) щодо того, які звуки позна¬чають на письмі пропущені букви. Доцільно супроводити роботу демонстрацією відповідних зображень.)
Вписати пропущені літери.
2. Завдання 7 (с. 44-45)
Впиши пропущені літери.
VI. Домашнє завдання
(Опрацювати самостійно вдома завдання 8, 9 на сторінці 45.)
8. Впиши літери так, щоб у напрямку стрілок можна було прочитати слова.
9. Прочитай слово по колу, вписуючи пропущені літери.
VII. Підсумок уроку
Вправа «Порушена послідовність»
Учитель. Прочитайте вірш з переплутаними рядками. Здогадайтеся, про що тут насправді йдеться, і відновіть правильний текст.
Вправа «Порушена послідовність»
Учитель. Прочитайте вірш з переплутаними рядками. Здогадайтеся, про що тут насправді йдеться, і відновіть правильний текст.
Дніпро перебреде.
Та як пішов і не прийшов.
Хвалився кіт, що він у брід
Нема кота ніде.
Та як пішов і не прийшов.
Хвалився кіт, що він у брід
Нема кота ніде.
Хвалився кіт, що він у брід
Дніпро перебреде.
Та як пішов і не прийшов,
Нема кота ніде.
П.Воронько
Дніпро перебреде.
Та як пішов і не прийшов,
Нема кота ніде.
П.Воронько
Олександра ОЧЕРКЛЕВИЧ,
учитель початкових класів СЗШ № 53, м. Львів.
Всеукраїнська газета для вчителів початкових
класів «Початкова освіта» № 2 (722), січень 2014
учитель початкових класів СЗШ № 53, м. Львів.
Всеукраїнська газета для вчителів початкових
класів «Початкова освіта» № 2 (722), січень 2014