як обрати фірму?Коли іноземна мова вивчається без відриву від дому, то максимальна неприємність - неякісне викладання, і питання вирішується дуже просто.

Але от якщо ви опинилися далеко від батьківщини, то неприємності можуть бути досить різноманітними, починаючи від того ж неякісного викладання і закінчуючи відсутністю житла.

Плюсом нинішніх часів є те, що різноманітних мовних курсів та шкіл дуже багато. Мінусом - очі розбігаються. Коли доводилося вибирати максимум з трьох варіантів, було набагато простіше: всі знали, з якого боку на бутерброді масло. Коли ж варіантів триста три, то ймовірність помилки зростає багаторазово. Але, прийнявши певні запобіжні заходи, помилки можна уникнути.

Найкращій варіант - наявність рекомендацій у компанії, що надає послуги з навчання за кордоном. Бажано зв'язатися з тими людьми, які вже користувалися послугами даної компанії, розпитати їх про нюанси договірних взаємовідносин, про якість послуг, про якість викладання, умови перебування за кордоном і т.ін.

Ідеально, якщо подібну рекомендацію надасть хтось із знайомих, тому для початку є сенс розпитати друзів і знайомих, які вивчали іноземну мову за кордоном. Якщо навіть ніхто з них не користувався подібним видом послуг, то, можливо, у них знайдуться знайомі, які виїжджали за кордон для вивчення іноземної мови.

Якщо ж серед "своїх" рекомендателя не знаходиться, то завжди залишається універсальний спосіб - Інтернет. Людей, які зможуть порекомендувати ту чи іншу фірму, які користувалися відповідними послугами, можна відшукати на тематичних форумах.

Правда, тут потрібно бути пильними: замість звичайного співрозмовника, який чесно їздив за кордон на мовні курси, ви можете наткнутися на менеджера будь-якої компанії, що надає відповідні послуги. І, зрозуміло, в цьому випадку складно говорити про об'єктивність отриманої інформації. Тому не варто обмежуватись розпитуванням тільки однієї людини (якщо тільки це не ваш добрий знайомий). Для отримання повної картини слід розпитати як можна більше людей і зібрати інформацію про декілька фірм. Не варто шкодувати часу, витраченого на розпитування, його економія може обернутися в подальшому грошовими втратами.

На жаль, рекомендація не завжди доступна. Приміром, ніхто зі знайомих не вивчав іноземну мову за кордоном, і навіть через Інтернет не знайшлося людей з вашого міста, які користувалися б подібним сервісом. Випадок важкий, але не смертельний.

Зверніть пильну увагу на компанії, які пропонують вивчення іноземної мови за кордоном. Порівняйте їх ціни, програми, умови. Виберете найбільш підходящі для вас. Перевірте - наскільки довго існує компанія. Звертатися в недавно відкриті фірми не занадто вдалий вибір: немає абсолютно ніякої гарантії, що це дійсно якісні послуги, а не звичайний обман.

Перевірте чорні списки фірм - зазвичай такі можна знайти в Інтернеті. Ті, хто вже був обманутий тією або іншою компанією, дуже часто вносять фірму в чорний список, щоб не дозволити їм обманювати надалі.

Зверніть увагу - чи є у компанії свій сайт в Інтернеті. Солідні фірми, що мають позитивну історію, подібні сайти мають. Більше того, через сайт можна ознайомитися зі переліком пропонованих послуг, з програмами навчання, цінами, умовами договорів, а в багатьох випадках навіть укласти такий договір на надання послуг. На сайті фірми можна почерпнути багато корисної інформації. Відсутність сайту є тривожним дзвіночком - в наш час використання високих технологій та Інтернету не обзаводяться сайтом в основному шахраї.

Необхідно зауважити, що сама наявність сайту аж ніяк не є гарантією сумлінності фірми, але це - плюс.

Варто відвідати офіси кількох фірм (зверніть увагу на оформлення приміщень і співробітників - безграмотні співробітники і убогий офіс є однозначно мінусом), ознайомитися з договорами, які вони пропонують. Особливу увагу приділить штрафним санкціям. Зазвичай про це якось забувають. Однак, якщо фірма наполягає на мінімальних штрафах зі свого боку в разі, якщо послуги не будуть відповідати заявленій якості, то де гарантія, що вони дійсно відповідають?

Врахуйте, що в договорі повинно зазначатися абсолютно все, самі найменші нюанси. Приміром, якщо мова йде про те, що за кордоном учням надається повний пансіон - місце для проживання та харчування, то необхідно, щоб це було включено в умови договору з максимально докладним описом. Звісно, до складання меню доходити не варто, але вказати умови проживання та харчування необхідно. Пам'ятайте, що компанія, яка дійсно надає всі рекламовані послуги, не побоюється внести їх опис у контракт.

Не забудьте перевірити - чи є у фірми ліцензія на даний вид діяльності. Де фірма зареєстрована (наприклад, реєстрація у вашому місті - це плюс, реєстрація в іншому місці - мінус, особливо якщо в договорі зазначено, що судові позови подаються за місцем знаходження відповідача).

Безсумнівним плюсом є наявність у даної компанії навчальних програм не тільки за кордоном, але і на батьківщині. Особливо якщо ці програми якісні і користуються попитом.

Ні в якому разі не можна підписувати жодного паперу, не прочитавши текст. У тому числі і дрібний шрифт. У тому числі і всі копії - кожна потребує окремого прочитання. І не варто платити гроші, якщо немає впевненості, що даний варіант - саме те, що вам необхідно.

А якщо є можливість, то бажано з'їздити в невелику туристичну поїздку і на місці вивчити все те, що пропонує компанія. І якщо все влаштовує - можна сміливо підписувати контракт і вирушати в далекі далечі, штурмувати вершини чужої мови та менталітету.

Джерело:http://osvita.ua/abroad/language/articles/7206/