ХТО ЗАХИЩАЄ ПРАВА ДИТИНИ. ДІТЯМ — ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО! УРОК 33ПРАВА ДИТИНИ. РОЗРОБКИ УРОКІВ
ВАРІАТИВНОГО КУРСУ. 1-Й КЛАС.
ПРАВА ДИТИНИ ТА ЇХ ЗАХИСТ
 
Мета: продовжити роботу над формуванням правового світогляу молодших школярів; допомогти запам'ятати основні правові пояття; розвивати пам'ять, мовлення; учити класифікувати й узагальнювати; виховувати людяність, чуйність, доброту, пошану до Батьківщини за щасливе дитинство.

Обладнання: Конвенція про права дитини; Конституція Украни; Декларація прав дитини; презентація «Щасливе дитинство»; картки із сюжетними малюнками для роботи в групі.

Хід уроку

І. Організаційний момент
 
Україна — рідний край.
Поле, річка, синій гай.
Любо стежкою іти.
Тут живемо я і ти.
 
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
 
?? Бесіда

- Назвіть основні документи, у яких написано основні права дітей. (Конвенція про права дитини; Конституція України; Декларація прав дитини)

- Як ви вважаєте, хто захищає права дитини? (Міркування дітей.)

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми спробуємо з'ясувати, хто захищає права дитини. Поміркуймо, як живуть діти в Україні.

- Яке воно, щасливе дитинство? -
 
Спитав у бабусі хлопчина.
Пізнавши колись материнство,
Батьки враз забули про сина.
Пригорне старенька малого.
Розкаже про війни і холод.
Тихенько без слова різкого
Втамує цікавості голод.
 
11.04.2015-3с          11.04.2015-3сс1
 
IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота в парі

- Відгадайте загадки, підпишіть слова-відгадки під малюнками.
 
Хто вас, діти, щиро любить,
Хто вас ніжно так голубить,
Хто кладе у постіль спати?
Кожен день дітей стрічає,
На уроках їх навчає.
Математики і букв
І усіх складних наук.
 
У кого складна турбота —
Охороняти спокій людей,
Цілодобово працювати
На користь країни своїй.
 
11.04.2015-3сс2            11.04.2015-3сс5
 
2. Гра «Шифрувальник»

- Прочитайте прислів'я, запам'ятайте їх.

нуйШа тьбака й куньне — дебу біто све деньглако. сеВ пикуш, шли мума і атта линіко.

3. Робота в парі

- Розподіліть за допомогою стрілок обов'язки між дітьми і батьками.
 
13.04.2015-1-5соп

4. Презентація «Щасливе дитинство»

V. Фізкультхвилинка
 
Буратіно потягнувся,
Раз — нагнувся, два — нагнувся,
Руки в сторону розвів —
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки встати.
 
VI. Закріплення вивченого матеріалу

1. Гра «Оціни ситуацію»

- Чи змогли б Баба Яга та гуси-лебеді викрасти хлопчика, якщо в казці були міліціонери?
 
13.04.2015-1-6соп

- За яким номером можна викликати міліцію?

2. Читай — дізнаєшся!

- Ти маєш право на відпочинок і дозвілля, право брати участь в іграх.

3. Гра-міркування «Щасливий — нещасливий»
 
13.04.2015-1-7соп
 
11.04.2015-3сс3          11.04.2015-3сс4

4. Скринька цікавинок

- В Україні є слово тато. Закарпатці називають тата няньом. Інколи уживають слово батько. У багатьох місцевостях побутує ще слово отець. Збереглося це слово у значенні Бог, Отець Небесний. Головна молитва починається звертанням: «Отче наш...».
 
11.04.2015-3ссПППП

VII. Підсумок уроку
 
Щасливе дитинство спокійне
Без лайки, без бійки, без горя.
У ньому є сонце привітне,
Поїздка у табір до моря.

Є друзі, є книжка і школа,
Є мрії дитячі наївні.
Є рідні обличчя довкола,
Дарунки у свята чарівні.

Повір, воно в тебе щасливе,
Ти маєш можливість радіти.
Хоч може колись полохливе,
У власті твоїй, щось змінити.
                                           Л. Чернуха
 
- Намалюйте свою сім'ю.
 
 
Навчальне видання «Права дитини. Розробки уроків
варіативного курсу. 1-й клас» - Х. : Вид. група «Основа»,
2014. – 108,[4] с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання
та виховання»; Вип. 2 (122)).