Тема: А нумо, хлопці
Мета: навчати дітей спільній узгодженій діяльності; розвивати вміння порівнювати, логічно мислити; виховувати патріотизм, командний дух.
Виховні засоби: інформація з підручників історії, м’яч, десять предметів (олівець, ручка, викрутка, годинник, гребінець, коректор, запальничка, коробка сірників, лійка, ключ),аркуші паперу, ручки, грамоти учасникам.
Місце проведення: класна кімната 5 класу.
План
1. Підготовчий етап.
2. Визначення теми, мети заходу;
3. Повідомлення школярів про змагання і формування команд;
4. Підготовка приміщення;
5. Підбір складу журі;
6. Підготовка подарунків;
7. Основний етап.
8. Вступне слово;
9. Проведення заходу;
10. Завершальний етап.
11. Підсумок змагання;
12. Нагородження переможців;
13. Заключне слово ведучих;
1. Підготовчий етап.
2. Основний етап.
Перший ведучий: Добрий день, діти! Перш за все хотілось би привітати всіх хлопців зі святом Захисника Вітчизни. Побажати вам, майбутнім захисникам, щастя, здоров’я, та всього найкращого у житті.
Другий ведучий: Отже, всі ми зібрались тут, щоб виявити, яка з команд сильніша, розумніша та кмітливіша. Тож почнемо змагання і нехай переможуть найкращі.
Перший ведучий: Тож, діти, вам потрібно показати, як кожна з команд виконала своє домашнє завдання. Кожній з команд потрібно по черзі представити свої назви, емблеми та привітати один одного. Конкурс оцінюється в п’ять балів.
(Діти демонструють свої емблеми та назви команд.)
Перший ведучий: Молодці хлопці! Ви гарно справились зі своїм домашнім завданням. Продовжимо змагання далі. Всі ви напевно вчили історію і пам’ятаєте таку історичну сторінку, як козацтво. Слава про цих мужніх захисників Вітчизни пройшла через віки і живе до сьогодні. Тож уважно слухайте запитання. Слово «козак» іноземного походження. То що ж воно означає в перекладі на українську мову? Обом командам хвилина на роздуми, після чого ви здаєте листочки з вашими відповідями шановному журі. (Відповідь: вільна людина). Правильна відповідь – два бали.
Другий ведучий: Тепер увага! Конкурс на спритність. Вам потрібно попасти м’ячем між ніжками стільця. Ви будете бити по черзі, спочатку учасник однієї команди, потім іншої. Кожен забитий м’яч оцінюється в два бали.
Перший ведучий: Тепер вам потрібно буде знову включити свій мозок і згадати історію. За три хвилини ви повинні написати на своєму листочку, як можна більше імен козацьких полководців. Кожне правильно назване. Ім’я оцінюється в один бал.
Другий ведучий: (Підводить дітей до стола на якому хустинкою закриті десять предметів). Тепер конкурс на вашу уважність. Під цією хустинкою знаходяться десять предметів. Я на кілька секунд підніму хустинку і ви повинні запам’ятати якомога більше предметів. Потім ви пишете перелік цих предметів і передаєте список журі. Кожен предмет – один бал.
Перший ведучий: Увага! Вам дається слово «республіка». Ваше завдання за час , який буде вам відведений – скласти з букв цього слова якомога більше нових слів. Кожне слово оцінюється в один бал.
Другий ведучий: Новий конкурс вимагає від вас сили. Це буду рукоборство. Ви будете боротися на руку один з одним. Кожна сильніша рука отримує два бали.
Перший ведучий: Тепер, щоб остаточно визначити переможців, я задам кожній з команд по декілька запитань, за правильну відповідь команда отримуватиме по одному балу.
1. Скільки козаків було в відомому мультфільмі про козаків? (3).
2. В якому році почалася Національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького? (1648).
3. На якому острові була розташована Запорозька Січ? (Хортиця).
4. Звідки пішла назва міста Суми?
3. Завершальний етап.
1. Оголошення переможців, роздача грамот.
2. Заключне слово:
Отже, діти ви всі сьогодні гідно змагалися, але одній з команд пощастило дещо більше. Ще раз вітаємо вас днем Захисника Вітчизни. До побачення.
А нумо, хлопці
- Категорія: Виховні заходи