Інтегрований урок математика / ліплення

 Тема: Склад числа 3. Поняття про лінії (прямі, криві). Трикутник.

Мета:        Дати поняття складу числа 3. Виправляти у порівнянні чисел у межах 3. Тренувати у каліграфічному написанні цифри 3. Закріпити матеріал з технології ліплення найпростіших об’ємних форм – кульки і катульки і їх похідних. Познайомити із поняттям крива, пряма лінії та трикутник, використовуючи трьох модулів катульок (прямих), дати їм визначення. Розвивати мислення, уяву, реакцію.

Обладнання: Ілюстративний матеріал – плакат, як ілюстрація до уроку, виконаний у техніках аплікації та живопису гуашшю, таблиці;

Пластилін, стеки, дошки для ліплення, серветки для витирання рук, зразки виробів (черешеньки, катульки), виготовлені учнями на уроці ліплення;

Віяла цифр.

Хід уроку

  1. Актуалізація опорних знань:
  • ? Чи знаєте , що таке Олімпійський вогонь?
  • ? Де запалюють Олімпійський вогонь і для чого?
  • ? Ви сьогодні теж будете малими олімпійцями. Вашим завданням буде запалати олімпійський вогонь. Та спершу треба подолати перешкоди, що будуть траплятися на нашій стежці.
  • ? В дорогу готові?
  • ? Тож вирушаймо!
  1. Повторення вивченого:
    1. Усна лічба

ПЕРШЕ ВИПРОБУВАННЯ

  • ? Наша стежка починається з баскетбольного майданчика
  • ? Влучає тільки той у кільце, хто покаже в порядку зростання цифри від одного і далі.
  • ? Полічить у зворотному напрямку від 9 до 0.
    1. Робота з віялом цифр.

ДРУГЕ ВИПРОБУВАННЯ

  • ? Впізнайте, хто зустрічається далі на стежині (Гномик).
  • ? Гномик підготував наступне випробовування з віялами цифр
  • ? Покажіть число, що слідує за числом 2, 5.
  • ? Покажіть число, що передує  числу 3, 7
  • ? Покажіть сусідів числа 2.
    1. Каліграфічна хвилинка.
  • ? Яку цифру показує Гномик.
  • ? Пригадаємо каліграфічне написання цифри 3.
  • ? Напишіть рядок цифри 3.
    1. Фінальна хвилинка.
  • ? Гномик залишився задоволений вашими успіхами і пропонує відпочити.
  • Вивчення нового матеріалу.
  1. Ліплення черешні.

ТРЕТЄ ВИПРОБУВАННЯ

  • ? Далі стежиною ви підете з Л.П.
  • ? Наступне випробування приготувала тітонька Черешня.
  • ? Які плоди дає Черешня?
  • ? Якого забарвлення вони бувають?
  • ? На попередньому уроці ліплення ми ознайомились із технологією ліплення черешень і виліпили черешні.
  • ? Пригадайте якого кольору і скільки (2 жовтих і 1 червону).
  • ? Пригадайте з чого починаємо роботу з пластиліном?

(Відрізаємо стеком шматок пластиліну потрібного кольору. Розминаємо його, щоб був пластичним. Далі ставимо шматочок пластиліну в центр долоні круговими рухами створюємо кульку. Це заготовка до об’ємної пластики – черешні.

Далі виготовляємо зелену катулю – плодоніжку для черешні.

Прокручуємо дерев’яним стеком паличкою дірочку в кульці та кріпимо плодоніжку).

  • ? Молодці, таким чином ми виліпили черешню.
  • ? Подивіться на виготовлені черешеньки. Спробуйте визначити найкращу.
  • ? Полічіть, скільки черешень?
  • ? Як утворилось число 3?
  1. Порівняння чисел.
  2. ЧЕТВЕРТЕ ВИПРОБУВАННЯ
  • ? Здогадайтесь, хто приготував наступне випробування.

І веселе, і стрибуче,

Біля нашого ставка

Чути ще здаля усім нам

Невтомне ква та ква.

(Жаба)

  • ? Необхідно довідатись, хто  із жабенят переможе у перетягуванні канату

 

3 > 1

2 < 3

3 = 3

  1. Робота з геометричними матеріалами.
  • ? Ми підійшли до незвичайної фігури.
  • ? Може хтось знає, що це за геометрична фігура? (піраміда)
  • ? Де і сьогодні можна зустріти піраміди?
  • ? Це випробування пройде з вами Л.П.
  • ? Дітки, пригадайте спершу з якими лініями ви вже знайомі на уроці ліплення.
  • ? Перед кожним із вас на партах палички-катульки, які ви виготовили на попередніх уроках ліплення. Розглядаємо їх, як прямі лінії.
  • ? Пригадайте, яким способом ми їх виготовили?

(способом розкачування ручкою кульки на дощечці)

Вчитель підкріплює вивчення матеріалу наочними матеріалом.

  • ? Діти, полічіть кожен виготовлені палички.
  • ? Скільки їх є?
  • ? Спробуйте їх порівняти за довжиною.
  • ? Що можна сказати про три коротші палички

(Вони рівні)

  • ? Діти, із трьох рівних катульок утворіть криву лінію, з’єднуючи кінці прямих під різним нахилом.

ПРАКТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ.

  • ? Як називається утворена вами лінія?
  • ? А тепер замкніть кінці кривої лінії.
  • ? Яка фігура утворилась?
  • ? Чому так названо цю фігуру?

(У неї три сторони, три кути, три вершини).

  • ? Знайдіть усі можливі трикутники на піраміді.
  • ? Які лінії зображені на піраміді?
  • ? Покажіть їх на малюнку.
  • ? Спробуйте відшукати найкоротший шлях виходу із піраміди.
  • ? Якою лінією він зображений?
  • ? Справді, пряма лінія вас швидко виведе із піраміди.
  1. Підсумок уроку.
  • ? Молодці, не заплутались у лабіринтах.
  • ? Справжні олімпійці долають швидко перешкоди.
  • ? Тому заслужили запалити олімпійський вогонь.

 Джерело : журнал “Початкова школа”,2017,№3 Автор статті  Вчитель початкових класів – Мороз Т. Р. Вчитель образотворчого мистецтва – Ткачук Л. П.